Fatal Bout - osudový zásah

  12:00aktualizováno  8. května 11:21
Pozvěte kamaráda a vyzkoušejte si jednu z mnoha variant této multiplayerové akční skákačky. Vyberte si jednu z šesti postav a vstupte do arény, kde vás čeká nelítostný boj s vaším protivníkem.
50

Fatal Bout

Platforma: Freeware
Výrobce: Fallen Angel Industries

Stáhnout

Fatal BoutFatal Bout, v překladu tedy osudový zásah, nebo osudové kolo, je akční plošinová hra pro jednoho, nebo dva lidské hráče a jednoho počítačového bota. Je dalším produktem velice populárního programu Game Maker. Prezentuje se jako hra pro celou rodinu, ale je především hrou pro lidi, kteří mají tu smůlu a neznají kvalitnější a zábavnější tituly. Je těžké definovat nudu a zvlášť tu nudu, která je v této hře. Z mého, totiž recenzentského hlediska se to obtížně popisuje, protože Fatal Bout by podle objektivních kritérií nudit neměl. Jak to myslím?

Fatal BoutK dispozici máte šest rozdílných postav, se kterými můžete válčit. Specifikace je poměrně jasná – mariňák, sapér a další klasické charaktery. Vzájemně se liší arzenálem, počtem životů, rychlostí a sílou skoku. Základně máte tři možnosti módu hry – zápas na fragy, zápas na života a zápas s časovým omezením. Dále si můžete zvolit ještě dalších osm různých nastavení, týkajících se průběhu boje. Ten se odehrává v jedné z patnácti arén, obsahujících různé plošinky, skákací pružiny a bonusy v podobě například dalších zbraní. Těch je dohromady patnáct, přičemž každý charakter má od začátku tu svou vlastní, příslušející dané specifikaci, a jiné sbírá až během boje v aréně. Jak jsem řekl výše, bojovat můžete buď sami proti počítači, nebo se k vám může přidat ještě váš kamarád. Toto všechno jsou ta objektivní kritéria, o kterých jsem mluvil. Velká variabilita je vidět jak ve zbraních, arénách, tak i v herních módech. Je těžké přesně popsat, proč je to ale stejně taková nuda.

Fatal BoutUmělá inteligence vašeho protivníka je na docela vysoké úrovni, ale jeho chování se po pár hrách již dá předvídat a je velice monotónní. Celá hra je vlastně i přes celou svou širokou skálu možností pořád jakási unylá. Souboje jsou chaotické, bezduché a ani mnou tolik očekávaná akce se nedostavuje. Postavičky zdřevěnělé, mátožně hopsají po obrazovce a jejich zbraně by si zasloužily větší optimalizaci. Ukazuje to jasně, že i velká rozsáhlost a variabilita nezaručí kvalitu, protože jestliže hra nemá ducha, nic jí ho uměle nevdechne. Technické zpracování je průměrné, hudba je docela dobrá, ale hráči je k ničemu, když ho hra vůbec nebaví. Fatal Bout by asi mohl být i vcelku podařeným titulem, potenciál na kvalitní hru má. Jen kdyby si Fallen Angel dali víc práce se samotným soubojem a nesnažili se vyšperkovat jen nastavení a různé specifikace.


Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

50 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů

Nejčtenější

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Paper & Ink Dungeon je podzemí nakreslené tužkou na papír

Paper & Ink Dungeon

Kdysi se ke hraní starých dungeonů doporučovalo používat tužku a čtverečkovaný papír ke kreslení mapy. Zde by to bylo...

Najdete na iDNES.cz