Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

FatFree Games - balíček logických her

  12:00aktualizováno  23. srpna 2004 11:45
Dnes tu máme malý balíček tří kvalitních logických her a to zcela zdarma. Pokud tedy chcete alespoň trošku prověřit svoje myslitelské schopnosti, vřele vám tento balíček doporučuji.
60

FatFree Games

Platforma: Freeware
Výrobce: FatFree Software

Stáhnout

Logické hry patří mezi nejčastější žánry odjakživa. Některé spočívají ve své logičnosti už tím, že ne každý je pochopí. Dnešní balíček od FatFreeSoftu je však určen nenáročným hráčům. Jedná se o tři vesměs podobné, jednoduché logické hry, které pochopil i můj sedmiletý bratr. Avšak rozdíly mezi jeho a mými výsledky byly přece jenom znát :).

5-Or-More
5-Or-MorePět či více, tak zní název první hry. Hraje se na poli o 9×9 polích. Na každém poli smí být jeden žeton. Vaším úkolem je dostat do řady pět či více žetonů stejné barvy. Čím více, samozřejmě že tím lépe pro vaše bodové konto. Žetony smíte pouze šoupat, zavazí-li vám tedy nějaký žeton v cestě, musíte jej nejdříve odstranit. Po každém tahu vám na pole přibudou další tři žetony. Pokud však svým tahem dostanete k sobě pět či více žetonů, nejen, že uvolníte místo jejich zničením, ale můžete hrát dále a žádné kostky vám nepřibudou.

Color Hunt
Color HuntDalší z řady her funguje na podobném principu. Opět se hraje na 9×9 polích, tentokrát má však každé pole svoji specifickou barvu. Vaším úkolem je umísťovat žetony na pole patřící jejich barvě. Pokud máte pět žetonů na správných polích, uvolní své místo a vy můžete hrát dále. Zde vám při každém tahu přibývají pouze dva žetony. Aby byla hra přehlednější, máte pod hrací plochou ukazatel počtů jednotlivých barev žetonů a počtu správně umístěných žetonů z dané barvy. Žetony, stejně jako u první hry, se dají opět pouze posouvat.

Deep Pockets
Deep PocketsPoslední z trojice her se kupodivu hraje na úplně stejně velkém poli. Tentokrát je však vaším úkolem skládat vždy pět žetonů dané barvy na sebe. Pokud už máte na sobě dva a více žetonů, už s nimi nemůžete hýbat. Po každém tahu (kromě těch úspěšných) přibývají tři žetony. Jejich pozice se však generuje náhodně, a tak se samy mohou skládat na sebe.

Všechny tři hry mají spoustu společných věcí. Ve všech třech je stejně velké pole, všechny hry používají žetony sedmi barev, které si však můžete v nastavení změnit na jiný motiv (atomy, kostky apod.). Dále také lze zvolit jednu ze tří obtížností, které se navzájem liší počtem do hry uvolňovaných žolíků.

Celkově vzato se jedná o tři průměrné logické hry, které nezapřou svůj společný původ. Pokud si s nimi však chcete ukrátit volnou chvíli, mohu vám je jen vřele doporučit.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

42 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz