Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fernet Sprint - kdo bude rychlejší?

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 1:47
Dnes tu máme jednu 2D hru na motivy rychlostních závodů na 600 m. Pokud si tedy chcete zasoutěžit v jízdě automobilem a utkat se v krutém boji o nejlepší čas, doporučujeme vám dnešní plnou hru.
50

Fernet Sprint

Platforma: Freeware
Výrobce: Fernet Stock

Stáhnout

Fernet SpiritPokud se alespoň trošku zajímáte o automobily a jejich závody, jistě víte, že neexistuje asi žádná oficiální soutěž v rozjezdech na čtvrt míle. Mezi příznivci auto-tuningu je to však jedna z mála možností, jak porovnat výkony svých aut. Takzvaná "čtyřstovka" se totiž už jezdí nějaký ten pátek. Na motivy soupeření o vítězství byla vytvořena hra Fernet Sprint. Sice se jede na 600 metrů (poněkud nevšední vzdálenost), ale to snad nikomu nevadí...

O co ve hře jde? Bohužel zde není žádný rozdíl mezi auty, i když máte na výběr ze tří vozů. První patří týmu Fernet Stock, Druhý Fernet Stock Citrus a konečně třetí vůz Fernet Stock Orange. Jak jsem se již zmínil výše, rozdíl mezi vozy byste hledali marně, takže nezáleží na tom, jakou káru si vyberete.

O čem tedy závod je? Jde hlavně o co nejrychlejší reflex při startu, pokud možno co nejrychlejší řazení rychlostí a hlavně o vhodné vytáčení motoru do ideálních otáček. Takže suma sumárum je to všechno pouze o rychlých prstech. Plyn je šipka dopředu, řadíte mezerníkem a brzdíte šipkou dozadu (ale řekněte kdo při sprintu brzdí... :). Důležitou věcí je však fakt, že při řazení musíte sundat nohu (spíše ruku) z plynu. Jde tedy o co nejrychlejší zařazení, kterého jde nejjednodušeji dosáhnout následujícím způsobem.

Fernet SpiritOd začátku až do konce držte stisknutý mezerník. V moment, kdy budete chtít zařadit, jen lehce uvolněte a opět stiskněte šipku dopředu. Pokud chcete dosáhnout nejlepšího času, vyplatí se také honit motor do téměř nereálných (alespoň co se normálních skutečných vozidel týče) otáček (nad 10 000). Velmi důležitý faktor však je, že pokud příliš dlouho setrvává ručička otáčkoměru v červeném poli, hrozí přehřátí a výbuch motoru, ke kterému občas i dojde.

Co se týče grafiky, lze říci, že je na uspokojivé úrovni, zvuky taktéž. A pokud si tuto hru zahrajete ještě nyní, můžete vyhrát v soutěži i originální nůž Fernet Stock. Hra totiž byla vytvořena k této příležitosti. Takže si pospěšte.

Celkové hodnocení hry vyzní zcela jednoznačně. Jednoduchá hříčka, při kvalitním provedení zaplní delší dobu dlouhou chvíli člověka u PC. Občas dokáže i povzbudit dosažení vynikajícího času. Mě osobně se povedlo nejlépe 17,79 vteřiny, jste lepší?

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

66 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 55 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz