Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fessie räumt auf – dráček ohniváček

  12:00aktualizováno  7. března 9:28
Jeden malý dráček, tucty nepřátel a doslova stohy odpadků. Ptáte se, co z toho všeho může vylézt? Hodně zábavná, lehce návyková a hlavně velmi nevšední logická hra. Tak na co ještě čekáte? Pomozte našemu hrdinovi s úklidem!
80

Fessie räumt auf

Platforma: Freeware
Výrobce: Fes Franktfurt

Stáhnout

Fessie räumt auf Znáte ty situace, kdy si říkáte, že si zahrajete už jen tak 5 minut a pak půjdete už konečně spát? Jenomže vše se vždycky nějak zvrtne a z pěti minut je najednou hodinka, někdy i více a v horších případech pak i zjistíte, že je ráno a za pár minut byste měli jít do práce nebo do školy. Nezáviděníhodné... A pokud k tomu (čistě náhodou, samozřejmě) dojde, dá se na takových 90% říci, že máte v daný okamžik co do činění s velmi návykovou a chytlavou hrou. Na jednu stranu je to dobře (protože takových her dnes mnoho není), na druhou špatně (protože se na vás spánkový deficit zcela jistě podepíše). Chcete-li tedy výše popsanému alespoň protentokrát předejít, rovnou zavřete tento článek a hře jménem Fessie räumt auf se vyhněte obloukem.

Fessie räumt auf svým námětem herní kmety dozajista nepřekvapí, jelikož do nové skořápky pod masku malého dráčka je schován stařičký Supaplex. Tedy abyste rozuměli, nejedná se sice o vyložený remake, ale ta silná inspirace tam je a nikdo to nepopře. Hráč se tak ve hře ujímá role dráčka, který má jeden šílený zlozvyk – je až přehnaně čistotný. Co to pro vás znamená? Jakmile uvidíte někde okolo sebe nějakou nečistotu, bude ji třeba pozřít.

Fessie räumt auf Němečtí autoři hry si pro nás připravili rovnou desítku levelů, v nichž je váš úkol vždycky stejný – s dráčkem musíte projít danou úroveň a nasbírat tam předem daný počet odpadků a jiného harampádí (spreje, konzervy, tuby od pasty, ohryzky, slupky od banánu aj.). Ačkoliv to celé zní opravdu snadně, opak je spíše pravdou a některé levely budete opakovat třeba desetkrát, než se vám to povede. Ne, nebojte se, i přesto bude pořád hra zábavná a vy zcela určitě nebudete frustrováni z možného neúspěchu. To proto, že Fessie räumt auf má něco do sebe a jen tak vás neomrzí.

Fessie räumt auf Postupně se tedy musíte prokousat celou úrovní a přitom si dávat pozor na nejrůznější nástrahy, což mohou být buď nevypočitatelní nepřátelé, padající předměty nebo třeba neúprosně ubíhající časový limit. Pokud jste tedy čekali, že se jedná o nějakou příjemnou oddechovku ke kafíčku a ke svačině, s klidem na to zapomeňte, protože se jedná o perfektní logický rychlík jako Brno, kde si ani na čas nevydechnete. Na druhou stranu by ale hra mohla být více variabilní, jelikož jsou vám hned v úvody představeny všechny trumfy a vychytávky (pokládání bomb, používání ohnivého dechu).

Fessie räumt auf bych s zcela určitě doporučil všem hráčům logických her bez rozdílu věku. Ti mladší si jej zamilují především pro jeho poetičnost a roztomilost, ti starší naopak ocení možnost dohrát danou úroveň takřka svým způsobem, poněvadž k jejímu cíli vede vícero cest. Svou vizuální podobou vás příliš tato hra asi nezaujme, jelikož její grafika je poměrně tuctová, ale pokud bychom zůstali v rámci žánru, řadila by se k tomu lepšímu, co jsme tu na Plných Hrách měli. Každopádně její atmosféra je výborná a rozhodně by si ji všichni fandové logiček neměli nechat ujít!

P.S.: Na domovské stránce jsou ke stažení nové, přídavné levely.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

78 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 24 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...Najdete na iDNES.cz