Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

ffflood – nekonečné vlny nepřátel

  0:27aktualizováno  0:27
Zástupy domorodců se jak lvi snaží učinit vaší kolonii konec. Rychlopalná děla a kulomety je ale přesvědčí, kdo je tady pravý agresor!
50

ffflod

Platforma: Freeware
Výrobce: jwaap

  • Masomlenková tower-defense strategie
  • Bonusové schopnosti
  • Záplava oponentů
  • Primitivní grafika
  • Málo možností

Stáhnout
ffflod

ffflod

Jedna z (mnoha) nenatočených scén velkofilmu Avatar měla pojednávat o útoku “indiánských“ Na’Vi na lidskou kolonii na Pandoře. Na jatka a ukázku lidské obrany nakonec kvůli stopáži nedošlo, přesto si dojem můžete vynahradit v jednoduché obranné strategii ffflood. Jako velitel bezpečnosti bezejmenné kolonie vám bude svěřeno ovládání a stavba palebných stanovišť. A počítejte, že díky jednoduchému zpracování zde nepřátel bude skutečně jako much.

Jak už to v žánru obranných strategií typu tower-defense chodí, za každého zlikvidovaného domorodce dostanete nějaký peníz. Postupně za příjem stavíte další a další baráčky, avšak také odemykáte stavby nové a získáváte bonusy. To celé, aby vaše obrana zvládala lépe krájet stále se zvyšující počty oponentů, a tak pořád dokola dokud hru nevypnete.

ffflod

ffflod

ffflood sice na první i druhý pohled vypadá primitivně, ale bonusy ve formě opravování budov či získávání leteckých útoků vždy potěší, a hlavně poskytují narativní otázku – co se skrývá pod závěrečnými ikonkami upgradů? I přes mocnou sílu desítek palpostů se kolem nějakého patnáctého kola objevuje tolik domorodců, že bez masového kobercového bombardování a aktivní výpomoci při opravě věžiček (zde chytře realizované tím, že na ně prostě ukážete myší) se zkrátka neobejdete. ffflodd se tak vymyká fungování většina tower defense strategií, kde sice hráč rozestaví obranu, ale samotnou bitvu musí stoicky sledovat bez přímé účasti.

Kouzlo ffflodd je především v jeho minimalistickém zpracování. Jednoduchá trojbarevná grafika spolu s ikonkami reprezentujícími domorodce zajišťují, že jich hra umí vyzvracet skutečně nekonečné masy - takže po několika desítkách minut hraní se spíše zdá, že stovky kulometů střílejí do vodních vln. Je to primitivní, ale zároveň zábavné. Co na tom, že hra ideologicky pojednává o tom, že přiletíte na cizí planetu, a když se vás domorodci (legitimně) snaží vystrnadit, tak na nich pácháte genocidu? ffflodd si na nějaké myšlenky nehraje a jde mu především o nekončící masomlejn.

ffflod

ffflod

Je samozřejmé, že ffflodd je obyčejnou jednohubkou na několik minut zabavení. Delší výdrž (v řádu desítek minut) tkví už jen v testování, zdali vaše obrana snese tisícovky nepřátel, a hlavně zdali je snese i váš počítač. Právě v tom ale tkví řemeslná magie primitivní hry, která i přes svůj prostý koncept umí pobavit.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

42 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 27 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz