Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

ffflood – nekonečné vlny nepřátel

  0:27aktualizováno  0:27
Zástupy domorodců se jak lvi snaží učinit vaší kolonii konec. Rychlopalná děla a kulomety je ale přesvědčí, kdo je tady pravý agresor!
50

ffflod

Platforma: Freeware
Výrobce: jwaap

  • Masomlenková tower-defense strategie
  • Bonusové schopnosti
  • Záplava oponentů
  • Primitivní grafika
  • Málo možností

Stáhnout
ffflod

ffflod

Jedna z (mnoha) nenatočených scén velkofilmu Avatar měla pojednávat o útoku “indiánských“ Na’Vi na lidskou kolonii na Pandoře. Na jatka a ukázku lidské obrany nakonec kvůli stopáži nedošlo, přesto si dojem můžete vynahradit v jednoduché obranné strategii ffflood. Jako velitel bezpečnosti bezejmenné kolonie vám bude svěřeno ovládání a stavba palebných stanovišť. A počítejte, že díky jednoduchému zpracování zde nepřátel bude skutečně jako much.

Jak už to v žánru obranných strategií typu tower-defense chodí, za každého zlikvidovaného domorodce dostanete nějaký peníz. Postupně za příjem stavíte další a další baráčky, avšak také odemykáte stavby nové a získáváte bonusy. To celé, aby vaše obrana zvládala lépe krájet stále se zvyšující počty oponentů, a tak pořád dokola dokud hru nevypnete.

ffflod

ffflod

ffflood sice na první i druhý pohled vypadá primitivně, ale bonusy ve formě opravování budov či získávání leteckých útoků vždy potěší, a hlavně poskytují narativní otázku – co se skrývá pod závěrečnými ikonkami upgradů? I přes mocnou sílu desítek palpostů se kolem nějakého patnáctého kola objevuje tolik domorodců, že bez masového kobercového bombardování a aktivní výpomoci při opravě věžiček (zde chytře realizované tím, že na ně prostě ukážete myší) se zkrátka neobejdete. ffflodd se tak vymyká fungování většina tower defense strategií, kde sice hráč rozestaví obranu, ale samotnou bitvu musí stoicky sledovat bez přímé účasti.

Kouzlo ffflodd je především v jeho minimalistickém zpracování. Jednoduchá trojbarevná grafika spolu s ikonkami reprezentujícími domorodce zajišťují, že jich hra umí vyzvracet skutečně nekonečné masy - takže po několika desítkách minut hraní se spíše zdá, že stovky kulometů střílejí do vodních vln. Je to primitivní, ale zároveň zábavné. Co na tom, že hra ideologicky pojednává o tom, že přiletíte na cizí planetu, a když se vás domorodci (legitimně) snaží vystrnadit, tak na nich pácháte genocidu? ffflodd si na nějaké myšlenky nehraje a jde mu především o nekončící masomlejn.

ffflod

ffflod

Je samozřejmé, že ffflodd je obyčejnou jednohubkou na několik minut zabavení. Delší výdrž (v řádu desítek minut) tkví už jen v testování, zdali vaše obrana snese tisícovky nepřátel, a hlavně zdali je snese i váš počítač. Právě v tom ale tkví řemeslná magie primitivní hry, která i přes svůj prostý koncept umí pobavit.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

42 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 27 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz