Fight Arena - boj muže proti muži

  12:00aktualizováno  6:24
Pokud máte s někým nějaké nevyřízené účty, nemusíte ho hned chytnout při první příležitosti pod krk a pustit se s ním do křížku. Stačí ho jen pozvat k počítači a ihned zjistíte, kdo bude vítězem, zkuste to!

Fight Arena

Platforma: Freeware
Výrobce: Rabbisoft

Stáhnout

Fight ArenaTato akční hra, byť nejde o žádnou novinku, ani o nic světoborného, však přesto v sobě skrývá neotřelé kouzlo, spočívající především v tom, že ji nejen mohou hrát dva hráči proti sobě a vlastní zručností a obratností tak strhnout vítězství na svou stranu, ale i v tom, že se zde střílí o sto šest, ovšem žádné krvavé scény, ani potoky krve nespatříte. Z tohoto důvodu je tedy přímo vhodná pro malé děti, neboť i svým vzezřením je neprovokující  a příjemná. Sympatické je i to, že nepotřebujete ani žádného rozhodčího, který by vám soudcoval, vše, jak úspěch či případná porážka, jsou závislé jen a jen na vás a vašem soupeři. Přidáme-li k tomu možnost si takto vyřešit bez bolesti vleklý spor, lze ji jen doporučit ke stáhnutí.

Fight ArenaK dispozici máte možnost volby ze sedmi nabízených arén, jejichž spuštění není, tak jak tomu bývá v jiných podobných hrách tohoto typu, podmíněno dodržením posloupnosti hraní, lapidárně řečeno, navolíte si kdykoliv tu, v které právě chcete svádět souboj prostřednictvím svých zbraní. Vzhledem k velikosti hry, vždyť má jen něco přes čtvrtinu MB, udivuje i možnost vytvořit si i své vlastní zápasiště, takže po  několikerém hraní se nebudete muset nudit ve stále stejném opakujícím se prostředí, možností rozestavět si po ploše kulisy a ostatní předměty je vskutku bezpočet. Nadějný český autor freeware Petr Altman vám tak nabídl tolik variant, že těžko budete hledat jinou takovou hru.

Fight ArenaNebudu se zde zabývat samotným ovládáním hry, neboť pokud si otevřete nabídku HELP, spatříte naprosto jasné a srozumitelné vysvětlení toho, jak je nutno si ve hře počínat. Můžete si zapnout, či vypnout zvuk, zvolit si na kolik kol chcete tu či onu Arénu odehrát, než bude o konečném vítězství jednoho ze soků definitivně rozhodnuto. Při vzájemných soubojích je nutné obcházet překážky, které mají podobu zídek, postavených z cihliček, žlutých vajíček a žebříčků a tak se dostat ke svému soupeři co nejblíže, na dálku jsou totiž zbraně, pistole a brokovnice, téměř neúčinné. Nutno podotknout, že je možnost přímo ve hře si vyměnit zbraň, ve které došla munice za druhou, anebo volit tu razantnější.

Fight ArenaPři vyhledávání pozice svého soupeře naleznete po cestě spousty užitečných předmětů, ať už jsou to broky do brokovnice, náboje do pistole, či dokonce lékárničky, obnovující poškozené zdraví. Pokud se vám těchto předmětů nedostává, je pomocí příslušné klávesnice ( viz HELP) si je obnovovat, tuto možnost má samozřejmě i soupeř. Dole na obrazovce máte opět oba dva své vlastní ukazatele vítězství i proher, druh zbraně, který právě používáte s momentálním počtem nábojů i zelený ukazatel zdraví. Tento úměrně ustupuje do černého s přibývajícím počtem zásahů, kterým jste padli za oběť. Pokud úplně zčerná, rozloučíte se zajímavým pohledem se svým životem a upraví se automaticky i skóre.

Grafická úprava hry je sice trošku poplatná velikosti souboru, ale i tak přímo hýří barvami, je vidět, že autor udělal v této sféře doslova nemožné. Hudební doprovod samozřejmě neexistuje, při sebrání některého předmětu uslyšíte něco jako slabé tiknutí porouchaných hodinek a při střelbě se potom zejména uživatelům ozývá přímo z reproduktoru jakési skřípání špatně namazaného soukolí. Přesto hru doporučuji ke stažení, nekrvavých soubojů je v podobných akčních freeware opravdu poskrovnu. No a po skončení hry, což jistě uvítáte, můžete autorovi hry poslat váš vlastní názor na to, jak se vám hra líbila přímo na jeho „mail“. Přeji všem příjemnou zábavu!

Autor:

Nejčtenější

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Další z rubriky

Krásný retro Nightkeep si můžete zahrát i v češtině

Nightkeep

Třebaže jen jako hra s předběžným přístupem, Nightkeep se ukazuje v tom nejlepším světle. Je to krásná akční hra na...

V arkádové Hillbilly Apocalypse se farmář rozhodne zachránit svět

Hillbilly Apocalypse

Když se úroda povede a místo rajčat se vám po farmě potujují krvežíznivá tomatová monstra, je potřeba vzít do ruky...

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...

Najdete na iDNES.cz