Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fight Man - udatný bojovník!

  12:00aktualizováno  11. listopadu 12:38
Japonsko je nejen zemí pracovitých lidí, jak se o tom zmínil v popisu předcházející recenze jeden z mých kolegů, ale i místem, kde se masově a s velkým zaujetím provozují tak zvaná bojová umění. Pokud si tedy chcete jeden z takových zápasů vyzkoušet na vlastní kůži, tak dlouho neváhejte a spusťte si toto hratelné demo, určitě nebudete zklamáni.

Fight Man

Platforma: Freeware
Výrobce: Zhu zhiqiang (Xiao Xiao)

Stáhnout

FightMan

V jednoduchosti je síla, řekl kdysi dávno některý z klasiků a tato moudrost se zobrazuje i v této velmi pěkném demu. Všechny postavičky v něm jsou totiž vytvořeny pomocí geometrických obrazců, zato však v nevšedním provedení. Přesto se musím přiznat, že jsem byla velice příjemně a mile překvapena, jak dokonale jsou všechny postavičky rozpohybovány, takže se vskutku pohybují jako živé. V průběhu zápasu budete ovládat postavičku udatného a zdatného bojovníka, která je vykreslena černou barvou. Hned zpočátku to nebudete mít vůbec lehké, neboť na vás čeká pět soupeřů, kteří jsou znázorněni červenou barvou. Ale nebojte se, vaše postavička umí použít takové zápasnické chvaty, o kterých se soupeřům ani nezdálo.

Záleží jen na šikovnosti, s jakou zápasníka dovedete ovládat. Umí totiž skákat, boxovat, vyskakovat do výšky a v průběhu otočky rozdávat tvrdé kopance nohama, což protivníky na chvíli zcela umrtvuje. Projdete v průběhu několika scének kolem televize či počítače, budete šplhat i po lampě a kolem budíku, abyste tam zlikvidovali dalšího soupeře. V každé scénce na vás čeká pět nových soupeřů, takže se budete muset činit, abyste se nakonec dostali až k samotnému velmistrovi, souboj s ním je vlastně vyvrcholením celé této ukázky, FightManzápas s ním je to největší mistrovství bojového umění. Porazit ho je mnohem těžší, než před tím odolávat pěti soupeřům najednou.

Hned po spuštění hry se vám objeví menu, ve kterém si můžete nastavit počet životů a to od jednoho do devíti, také zde snadno zjistíte, kterými klávesami budete postavičku ovládat, takže se nemusím o této záležitosti rozepisovat. Vlevo nahoře na obrazovce máte počet životů, hned vedle dlouhou žlutou rysku, která se v průběhu zápasu pomalu, ale jistě barví do červena. Sílu vám totiž ubírají nejen přesné zásahy protivníků, ale i vaše úspěšné zákroky. Jakmile pozbudete veškerou energii, ztrácíte život. Radím vám proto, alespoň ze začátku, nastavte si ten nejvyšší možný počet životů, než se naučíte bojovat, jinak se moc daleko nedostanete. Později si můžete počet životů v nastavení snižovat.

Vpravo nahoře pak vidíte užší žluté lišty, jsou to ukazatele zdraví soupeřů a princip znázornění ubývání jejich energie je naprosto stejný, jako u vás. Pokud se podaří protivníka vyřadit zcela z boje, jeho lišta zmizí, až se ztratí všechny lišty, postupujete dále, což se ukáže na obrazovce pobídkou GO. Boj s velmistrem však má úplně jiná pravidla, vlastníte opět jen lištu se žlutou barvou, po zásazích se měnící do červena, FightManzatímco on začíná na tmavomodré, pokračuje přes bleděmodrou na zelenou, pak na žlutou a teprve ta se začne měnit do červena, takže jste ve značné nevýhodě a musíte být hodně obratní, abyste ho přemohli. Je to velmi těžké, ale věřte mi, lze to zvládnout a dát mu na frak.

Grafika hry, jak jsem již řekla, je vskutku originální, je opravdu šitá ke hře na míru. Je provázena vynikající stylovou hudbou, nechybějí ani skvělé zvukové efekty, je jen škoda, že je poměrně krátká, ale je to přece jen demoverze. Nezbývá proto nic jiného, než se těšit na vydání celé hry, což bylo autory hry přislíbeno v co nejkratší možné době. Je tedy zřejmé, že se máme skutečně na co těšit, neboť i zahrát si jen toto demo stojí rozhodně za shlédnutí. Určitě se u hraní dobře pobavíte a odreagujete se. Vřele doporučuji ke stáhnutí.

Autor:Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Grafton Recruitment Praha
HR MANAŽER/GENERALISTA

Grafton Recruitment Praha
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 40 000 - 50 000 KčNajdete na iDNES.cz