Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fight Zone – FPS střílečka par excellence

  12:00aktualizováno  13. června 5:46
Fight Zone je vynikající střílečkou z pohledu vlastních očí, kde si to v jedné ze tří arén mohou hráči rozdat buď proti počítačovým botům, nebo proti sobě navzájem, a to ve špičkovém audiovizuálním zpracování.

Fight Zone

Platforma: Freeware
Výrobce: Digipen

Stáhnout

Fight ZoneFight Zone je titul výmluvný již svým názvem. Málokoho by asi po jeho přečtení napadlo, že se jedná o sofistikovaný simulátor dopravního letounu, nebo adventuru z prostředí nemocnice. Fight Zone je samozřejmě akce, a to akce pořádná a se vším všudy. Pohled z prvního pohledu, silné zbraně, řada levelů a hlavně divoké bitvy, při nichž vzduchem létají kulky, rakety, oheň i rozsekané kousíčky lidských těl.

Vcelku objemný, více než třicet megabajtů dlouhý instalační soubor se po stažení během pár okamžiků přetaví v evidentně špičkově prezentovanou hru. Hlavní menu si nezadá s profesionálními tituly, z pravé strany kouká kočka s pár nanoimplantáty v makovici, vlevo se pak nabízejí jednotlivé herní možnosti.

Fight ZoneFight Zone je v první řadě multiplayerová záležitost, a tak úplně první volbou po započetí nové hry je to, zda se bude jednat o řežbu po lokální síti, internetu, či jen na jednom počítači proti botům. Ve chvíli, kdy je toto nastaveno a vybrán případně i druh připojení a možné heslo pro přístup do hry (možností ochrany proti nezvaným vetřelcům je ale i více), rozvine se další veledůležitá obrazovka.

Na té se nachází tělo vybraného bojovníka a v levé části pak záložkové menu s různým vybavením a vlastnostmi. Celkem je zde k přidělení rovná stovka bodů a na tom, kam je hráči nastrkají, záleží především to, jak se bude daná postava chovat ve hře. Lze tak vytvořit jak rychlého a agilního bojovníka, který umí rychle běhat a skákat, tak i odolné a nechutně vyzbrojené monstrum – vše záleží jen na tom, kterým bodům v seznamu dá autor přednost.

Fight ZoneKdyž je postava vytvořena, nahraje se první z map v seznamu a může začít hra samotná. Celkem je na výběr z pouhých tří arén – a to je jedna z mála, zato ale podstatná chyba Fight Zone. Úrovně jsou sice celkem rozsáhlé, ale na druhou stranu – od třicet megabajtů čítající hry by jeden čekal více než trapné tři levely, zvláště v porovnání s rozsáhlými tituly typu Cube či Aftermath, které nabízejí více zábavy při poloviční nebo i třetinové velikosti.

Na druhou stranu, design levelů je velmi podařený a zejména ve druhém z nich se může rovnat i s jinak v tomto směru excelující Řeží od Albisoftu. Někdy by prospěl větší počet objektů, celkově ale Fight Zone vypadá naprosto výborně. Vizuální stránce dominují precizní modely vojáků, ale ještě více efekty zbraní. Neustále se někde z něčeho kouří, šíří se oheň nebo různé výbuchy, zkrátka: pořád je na co koukat.

Fight ZoneHratelnost sama je velmi rychlá a dynamická. Ovládání je standardní, snad jen hra poněkud pomalu reaguje na změnu zbraně pomocí myšího kolečka. Někomu nemusí vyhovovat absence jiných módů než deathmatchové řežby všichni proti všem s cílem nasbírat co největší počet fragů, ovšem zábava je to i tak velká a ve víru boje málokomu přijde na mysl, že by se vlastně mohl bavit lépe.

Zdá se, že u Fight Zone zvítězila prezentace tak trochu nad samotnou hrou. Ta je sice velmi slušná a audiovizuální stránka pak doslova exceluje, nicméně vzhledem k velikosti souboru pro download ve srovnání s přímou konkurencí v žánru a jinými freewarovkami toho Fight Zone nenabízí zase až tolik. Pro modemisty tak bude lepší volbou již zmíněná Cube, majitelé rychlejších připojení ale mohou po Fight Zone klidně sáhnout – a neprohloupí.


Autor:


Témata: Raketa

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...Najdete na iDNES.cz