Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fighting Soccer - fotbal bez pravidel

  12:01aktualizováno  17. srpna 2004 10:59
Fighting Soccer se zprvu tváří jako obyčejný fotbálek. Jeden hráč na každé straně, dvě souměrné branky a jeden kopačák. Pak na vás ale soupeř vytáhne raketomet a jde do tuhého - začíná hra nejen o vstřelené góly, ale i o holý život. Netradiční verzi klasického sportu vám připravil tým AtomicSofware.
30

Fighting Soccer

Platforma: Freeware
Výrobce: AtomicSoftware

Stáhnout

Fighting Soccer

Shora viděných simulací fotbalu byla jak do obvyklé distribuce, tak na "trh" freewarovek vypuštěna celá řada. Některé z nich do hřiště naházely rovnou celou fotbalovou "jedenáctku", jiné (a patří k nim i Fighting Soccer) omezily počet aktivně hrajících jedinců na dva - jednoho na každé straně. Tam, kde ale ubrali, zároveň přidali na něčem jiném - v tomto případě konkrétně na různých bonusových srandičkách typu v perexu zmíněného raketometu či krátkodobého zpestření v podobě mnohonásobného zvětšení kopačáku.

Už tady ale Fighting Soccer lehce vynechává co do potřebné hratelnosti. Figurky, míč i branky jsou tak trochu titěrné a ani hra jako taková zrovna nějak moc obrazových bodů nepobrala. Zamrzí to tím spíš, že utkání se odehrávají v nerozměrném okně podle toho samého scénáře a rozdílný tak je maximálně směr, na který je aktuálně namířen míč. Úkolem vás, jakožto hráče, je samozřejmě tento jeden a jediný míč vychylovat směrem od brány vlastní a s nadšením sobě vlastním zapuzovat bílý kopačák do vzdálených oblastí herního pole.

Jednotlivá utkání, či spíše partie, resp. duely, ve Fighting Socceru nejsou otázkou mnoha desítek minut, nýbrž okamžitou a spontánní akcí. Hned během prvních několika střel se většinou už s téměř stoprocentní platností určí, kdo má potenciální šanci na výhru a kdo naopak pravděpoobně zůstane pro tentokrát v propadlišti dejin. Po pár minutách už je obvykle po všem - a hra je rozhodnuta. Není to ovšem striktní - doba jedné partie se může lišit podle náhody (míč pendluje neustále stejnou trajektorií), podle nálady (aneb jak moc dobře se trefíte do balónu po menší domácí oslavě :-) či podle aktuální hráčské "výkonnosti". Ta se narozdíl od předchozích dvou nikde nenabírá z čista jasna a de facto ani není vyjádřena žádným grafem či něčím podobným. Stručně řečeno, chce to krátký trénink a může z vás být opravdový fotbalový profík.

Fighting Soccer

Vraťme se ale k nosné pointě hry a tomu, proč se vlastně honosí přívlastkem "fighting". Anglicky "fighting" znamená bojování, tudíž je (za přispění autorova ambicionismu) prakticky každému hned jasné, která bije. Hráči mohou po celém hřišti sbírat různé bonusy, jejichž funkce je buď pomocná (zvětšení onoho kopačáku), rádoby neutrální (zrychlení kopačáku, který v ďábelské rychlosti většinou opět nespravedlivě pokukuje jen a jen po vaší brance a oponentovy si nevšímá) či skrz na skrz negativní - naváděné rakety.

Poměrně legrační, netradiční a bizardní zápletku doplňují ještě střelenější ovládací prvky - proto vřele doporučuji je hned po startu hry změnit na něco mnohem, mnohem jednoduššího. Celkový počet potřebných kláves není díky Bohu nijak dechvyrážející, takže se postupná změna jedné po druhé dá zkousnout. Ani grafika na tom není nijak bídně a v žádném případě se nedá říct, že by na ni nešlo ani koukat. Animace postaviček, efekty výbuchů atd. sice nevypadají nějak extra profesionálně, ale věřte, že jejich zpracování je nadmíru kvalitní.

Horší to je se zvuky a hudbou. Midi melodie, které drásají hudební vkus všech okolních lidí, jsou tak maximálně motivací k tomu, abyste si ve hře vedli co nejlépe a mohli to co nejdříve ukončit. Je to vlastně logické, protože asi nikdo od Fighting Socceru nečeká několika hodinové herní seance bez vyčpění špetky hratelnosti. Pokud jste vždycky měli chuť nějakému fotbalistovi dát takříkajíc "po hubě" nebo ho vypálit z jeho standardního hnízda, máte teď pravděpodobně neopakovatelnou příležitost si onu zlost vybít. A dokonce ani pokud nepatříte mezi striktní materialisty, nebudete zklamáni - kopačák a hráče sice není možné prodat, nicméně pokud se vám podaří svižně se pohybující míč trefit a ještě nasměrovat na správný cil, můžete si sami sobě udělit diplom za první místo v orientační soutěži :-)

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

30 %

Hodnocení čtenářů

49 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 43 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...Najdete na iDNES.cz