Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fire Fight! - nebojte se ohně

  12:00aktualizováno  20. dubna 12:11
Oheň je pro mnohé nepřítel číslo jedna. Převtělte se tedy do kůže malého bílého hrdiny, který se nebojácně vrhá do boje s tímto nebezpečným živlem. Podaří se mu ho přemoci?
50

Fire Figt!

Platforma: Freeware
Výrobce: Jonathan Smeby

Stáhnout

Fire FightOheň, to je vskutku mocný živel, což jistě sami bez jakéhokoli delšího zvažování uznáte. Vždyť jen stačí pomyslet na velký počet požárů, které vždy propuknou velice náhle, přičemž uhasit se je podaří až po několika hodinách úmorné práce – a nezastaví se takřka před ničím. Není se tedy co divit, že se jeden chrabrý hrdina rozmyslel s tímto živlem jednou pro vždy zatočit.

Připadne vám, že taková drobná bílá postavička s nezvykle velkou hlavou nemůže bojovat proti tak mocnému nepříteli? Jak budete záhy přesvědčeni, ohromně se mylíte. Tento zdánlivě zranitelný panáček totiž v sobě má vskutku statečný kořínek, který mu nedovolí zaleknout se sebevětší hrozby.

Nás tvoreček totiž má velice účinnou zbraň. Nečekejte nic zlomového či neobvyklého, v tomto směru autoři neprokázali žádnou nápaditost, ba právě naopak se drželi zažitých konvencí. Do rukou tedy hrdina dostává na první ohled neškodnou zbraň, z níž však v případě potřeby může vyletět doslova vodní gejzír. Fire Fight

Ve hře se ocitnete v nepříliš výrazném prostředí, které je složeno z velkého množství malých plošinek, nemusíte se tedy bát skoku dolů, nemůže se takřka nic stát. Úkol, jaký na vašich bedrech leží, je myslím zcela jasný. Za pomocí své zbraně budete ničit všudypřítomné plamínky. Ne však pouze ty, zdejší oblasti jsou totiž obývány drobnými dráčky, kteří s radostí poletují nad vaší hlavou a v nestřežené chvíli na vás zaútočí, což vám pochopitelně ubere patřičný kousek zdraví, stejně jako se stane ve chvíli, kdy skočíte na některý z plamenů. Fire Fight

Problém také vyvstává ve chvíli, kdy se vám podaří červeného dráčka pořádným proudem vody uhasit. V tom případě nepříjemnosti ani zdaleka nekončí. Na onom místě totiž vyroste hned několik plamenů, jimž musíte nejen uhnout, nýbrž je stejně jako všechny ostatní zneškodnit. Motivovat vás ke hbitému a především rychlému jednání jistě bude bodové ohodnocení za zničení plamenů a především časový limit, který je na první pohled vskutku krátký. Zdoláním nějakého ohně však dostanete pár sekund dobru a tímto způsobem je třeba se udržovat při životě pořád.

Asi nejcitelnějším záporem hry, který je patrný hned na první pohled, je dosti malé rozlišení. Hra totiž běží v pořádně malém okýnku, i když prostředí je na první pohled příjemné. I přes to však hra po několika málo minutách omrzí, což je vcelku škoda.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz