Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

FireCrow - zničte všechno, co vidíte

  12:00aktualizováno  19. ledna 11:18
Už jste někdy hráli Raptora? Nebo jste aspoň viděli, jak ho někdo hraje? Nebo jste aspoň viděli nějaké jeho obrázky v herních časopisech? Doufám, že aspoň jedna odpověď byla kladná, protože moje pozice člověka, který vás má seznámit s freewarovkou jménem FireCrow, by se tím hodně ulehčila.

FireCrow

Platforma: Freeware
Výrobce: Ouss & MirMax

Stáhnout

FireCrow

Už jste někdy hráli Raptora? Nebo jste aspoň viděli, jak ho někdo hraje? Nebo jste aspoň viděli nějaké jeho obrázky v herních časopisech? Doufám, že aspoň jedna odpověď byla kladná, protože moje pozice člověka, který vás má seznámit s freewarovkou jménem FireCrow, by se tím hodně ulehčila. Bohužel se na to nemůžu stoprocentně spolehnout, a tak to musíme vzít pěkně od podlahy bez ohledu na to, co kdo z vás o Raptoru a podobných záležitostech ví.

Tak předně je třeba říct, že titulek článku nijak nepřeháněl (a když, tak jen trošičku). FireCrow totiž patří do řady automatovek, v nichž nejde o nic jiného, než o to, dostat se se svým letadýlkem co nejdál a vyřídit přitom co nejvíc toho, co lítá okolo vás. Přesně na tomhle konstatování bychom mohli skončit s celým článkem, ale už vidím ty stížnosti v diskusi a protože bych je tam viděla nerada i v reálu, ještě to trochu rozpitváme.

FireCrow

Příběh nemá FireCrow žádný. Naprosto všeříkající je v tomto směru odstavec z manuálu, kde se píše něco jako: "Příběh: Ehm …přiletí vesmírná loď … ehm …Země je v ohrožení … ehm … Nevíme. Prostě si to zahrajte a pobavte se." Tolik tedy autoři a vlastně bychom jim měli přičíst k dobru, že se nás nesnaží opít nějakou obehranou story o strašlivém nebezpečí, které číhá uvnitř letky ufátek. Příběh je stejně u tohoto typu her naprosto nepodstatný, proto ho můžeme v klidu opustit a podívat se na další aspekty hry.

Například na to, co vás při hraní všechno čeká. Předně jsou to všelijaké nepřátelské letouny - bílé, zelené, hnědé, malé, velké, ale všechny zatraceně mrštné a plné palných zbraní. Navíc se zdá, že mají v oblibě do vás narážet, což pochopitelně vaše raketka dlouho nepřežije. Máte sice ještě dvě další, ale i tak se musím přiznat, že jsem se nijak extra daleko nedostala. S každým dalším odrolováním FireCrowobrazovky totiž přituhuje, nepřátel přibývá a houstne i množství pozemních překážek. Ty se dělí na překážky aktivně protestující proti vašemu přeletu nad nimi a překážky pasivně protestující (dokonce tak pasivně, že si toho všimnou jen ony samy). Ty pasivní prostě rozstřílíte, zatímco ty aktivní … ty musíte taky rozstřílet. S aktivními je ovšem ta potíž, že po vás pálí bolestivé střely a pokud do nich narazíte, skončí to explozí a ošklivou ztrátou vašeho zdraví.

Po hracím poli se pochopitelně potuluje i hromada různorodých a různobarevných bonusů, které sice můžete nechat bez povšimnutí proplout, ale bývá dobrým zvykem je raději sbírat (hlavně proto, že se v nich ukrývá zdraví a jiné užitečnosti). Vaše výzbroj se skládá jen ze dvou věcí - primární palby a bomb. Palba je neomezená, bomby naopak dost, ale o to hezčí mají doprovodný efekt. Suma sumárum je FireCrow prostě typická rolovací automatovka, která může potěšit jen vysloveně akčně naladěné hráče.

Autor:Nejčtenější

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V temné Shadow Web nemůžete věřit jen vlastním očím

Shadow Web

Podobně jako v mnoha jiných hororech, i v Shadow Web musíte uniknout ze zamčené budovy a nenechat se sežrat. Hru...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

emimino-diskuse
emimino-diskuse

Je fajn si občas s někým popovídat o tom, co vás trápí. S námi v tom nejste sami.Najdete na iDNES.cz