Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

FireCrow - zničte všechno, co vidíte

  12:00aktualizováno  19. ledna 11:18
Už jste někdy hráli Raptora? Nebo jste aspoň viděli, jak ho někdo hraje? Nebo jste aspoň viděli nějaké jeho obrázky v herních časopisech? Doufám, že aspoň jedna odpověď byla kladná, protože moje pozice člověka, který vás má seznámit s freewarovkou jménem FireCrow, by se tím hodně ulehčila.

FireCrow

Platforma: Freeware
Výrobce: Ouss & MirMax

Stáhnout

FireCrow

Už jste někdy hráli Raptora? Nebo jste aspoň viděli, jak ho někdo hraje? Nebo jste aspoň viděli nějaké jeho obrázky v herních časopisech? Doufám, že aspoň jedna odpověď byla kladná, protože moje pozice člověka, který vás má seznámit s freewarovkou jménem FireCrow, by se tím hodně ulehčila. Bohužel se na to nemůžu stoprocentně spolehnout, a tak to musíme vzít pěkně od podlahy bez ohledu na to, co kdo z vás o Raptoru a podobných záležitostech ví.

Tak předně je třeba říct, že titulek článku nijak nepřeháněl (a když, tak jen trošičku). FireCrow totiž patří do řady automatovek, v nichž nejde o nic jiného, než o to, dostat se se svým letadýlkem co nejdál a vyřídit přitom co nejvíc toho, co lítá okolo vás. Přesně na tomhle konstatování bychom mohli skončit s celým článkem, ale už vidím ty stížnosti v diskusi a protože bych je tam viděla nerada i v reálu, ještě to trochu rozpitváme.

FireCrow

Příběh nemá FireCrow žádný. Naprosto všeříkající je v tomto směru odstavec z manuálu, kde se píše něco jako: "Příběh: Ehm …přiletí vesmírná loď … ehm …Země je v ohrožení … ehm … Nevíme. Prostě si to zahrajte a pobavte se." Tolik tedy autoři a vlastně bychom jim měli přičíst k dobru, že se nás nesnaží opít nějakou obehranou story o strašlivém nebezpečí, které číhá uvnitř letky ufátek. Příběh je stejně u tohoto typu her naprosto nepodstatný, proto ho můžeme v klidu opustit a podívat se na další aspekty hry.

Například na to, co vás při hraní všechno čeká. Předně jsou to všelijaké nepřátelské letouny - bílé, zelené, hnědé, malé, velké, ale všechny zatraceně mrštné a plné palných zbraní. Navíc se zdá, že mají v oblibě do vás narážet, což pochopitelně vaše raketka dlouho nepřežije. Máte sice ještě dvě další, ale i tak se musím přiznat, že jsem se nijak extra daleko nedostala. S každým dalším odrolováním FireCrowobrazovky totiž přituhuje, nepřátel přibývá a houstne i množství pozemních překážek. Ty se dělí na překážky aktivně protestující proti vašemu přeletu nad nimi a překážky pasivně protestující (dokonce tak pasivně, že si toho všimnou jen ony samy). Ty pasivní prostě rozstřílíte, zatímco ty aktivní … ty musíte taky rozstřílet. S aktivními je ovšem ta potíž, že po vás pálí bolestivé střely a pokud do nich narazíte, skončí to explozí a ošklivou ztrátou vašeho zdraví.

Po hracím poli se pochopitelně potuluje i hromada různorodých a různobarevných bonusů, které sice můžete nechat bez povšimnutí proplout, ale bývá dobrým zvykem je raději sbírat (hlavně proto, že se v nich ukrývá zdraví a jiné užitečnosti). Vaše výzbroj se skládá jen ze dvou věcí - primární palby a bomb. Palba je neomezená, bomby naopak dost, ale o to hezčí mají doprovodný efekt. Suma sumárum je FireCrow prostě typická rolovací automatovka, která může potěšit jen vysloveně akčně naladěné hráče.

Autor:


Nejčtenější

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...Další z rubriky

Sheep Dreams Are Made Of This je snad ta vůbec nejpodivnější hra

Sheep Dreams Are Made Of This

Ve světě nočních můr je možné všechno. Tahle nevšední plošinovka vás překvapí svou neopakovatelnou atmosférou a...

Writer's Block je úžasný příběh o zničující závisti

Writer’s Block

Pro spisovatele je nejhorší, když nemůže psát. Hlavní hrdina této krásné adventury je přesvědčený, že má nepřekonatelný...

The Librarian vás okouzlí svým pohádkovým světem

The Librarian

Sníh pokojně padá na střechy fantaskního městečka a ve zdejší opuštěné knihovně se děje něco nekalého. Příčinu toho...Najdete na iDNES.cz