Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fireworks II – ohňostroj podruhé

  12:00aktualizováno  9:13
Druhý díl zábavné akční řežby je konečně tu. A opět se zde potkáme spoustu nepřátel, uvidíme kouzelné výbuchy a ohňostroje, ale hlavně, zahrajeme si nové levely. Hra má své klady i své zápory, ale rozhodně je to kvalitní titul, který by byla škoda nevyzkoušet.

Fireworks 2

Platforma: Freeware
Výrobce: David Blackwell

Stáhnout

Pokud sledujete náš freewarový server pravidelně, pak si možná vzpomenete na hru s názvem Fireworks, která tu vyšla přibližně před půl rokem. Tento kousek měl asi takový úspěch mezi hráči, že se autor David Blackwell rozhodl vytvořit jeho pokračování. Je pravda, že se v něm některé věci zhoršily, ale ne zase tak docela a našla by se tu také spousta zajímavých novinek, takže se pusťme s chutí do toho.

Fireworks 2

Co je už na začátek dosti zajímavé, je změna velikosti souboru. Každý by asi předpokládal, že když se jedná o druhý díl, pak velikost malinko stoupne. Tady ale nikoliv. Právě naopak. Když si obě hry srovnáte, pak zjistíte, že Fireworks II je asi o 300 Kb menší, což má asi za následek několik chybiček, na které jsem během hraní narazil. Dále mě zarazil, když hra nešla spustit ve Windows XP, přestože první díl pod tímto novým operačním systémem běhal bez problému. Byl jsem tedy nucen hupsnout do devadesát osmiček, kde už hra šla normálně. Po očekávaném spuštění jsem se těšil na nějakou tu originální a propracovanější grafiku. V tomto směru jsem se ale taktéž milně domníval nějaké pozitivní změny. Ta zůstala v podstatě úplně stejná. Ještě více mě zklamala hudba, která hraje v pozadí. Autor zvolil čím dál více používaný formát mid, který se sem podle mého názoru moc nehodí. Jakmile přeskáčete všechny ty uvítací obrazovky, narazíte na jednoduché, dočerna zbarvené menu, které obsahuje několik položek. Alespoň že se autor rozhodl k tomuto kroku. Počítám, že se budete chtít pustit rovnou do hry, takže nemeškejte a spusťte první nabídku.

Dále je to stejné jako v předchozím díle. Následuje druhá část menu, ve které si můžete zvolit kolo, které byste si chtěli zrovna nahrát. Tady ale musím Davida pochválit, že se odhodlal do hry přihodit několik dalších typů úrovní, neboť v prvním díle byly na výběr jen tři. Zde si můžete zkusit zahrát celkem z pěti zábavných i hezky barevných levelů. Jakmile si jeden vyberete, můžete začít.

Fireworks 2

Místo sudu plného výbušnin a rachejtlí, je zde hlavním předmětem jakýsi kanón, se kterým se budete muset snažit střílet, ničit a především zabíjet početné nepřátele. Ti na vás útočí nejen jako pozemní vojsko, ale také ze vzduchu, takže jak je vidno, máte se co ohánět. Tady už nastupují vaše tajné zbraně, se kterými se musíte zuby nehty bránit. Jelikož vaše dělo je mířeno pouze do vzduchu, tak abyste mohli ničit i malé vojáčky, autor zvolil jednoduchý způsob obrany. Ačkoliv trochu netypické, se svým pojízdným kanónem můžete skákat, čímž je tedy likvidovat. To vám zajistí trochu netradiční klávesa – otazník. Následuje ale atak vzdušné síly, kterou sestřelujete pomocí klávesy Shift. Poslední klávesa Ctrl má sloužit k odpálení vaší letící nálože. Tu jsem ale moc nepoužíval. Po chvíli nepřehledné bitvy se vám na obrazovce objeví nápis (pokud ještě dříve neskončíte:-)), že obtížnost stoupá o jeden stupeň, takže se můžete připravit na ještě větší nátlak nepřátelstva. Při mě ale během hraní štěstí moc nestálo, takže jsem dosáhl sotva obtížnosti druhé úrovně. Snad budete lepší. Jakmile váš zdravotní strav, který je zobrazen v horní části obrazovky, dosáhne nuly, hra končí. S vaším konečným bodovým skórem se můžete zapsat do tabulky High Score a můžete si vyzkoušet další level. Každý z nich má v sobě jedinečné kouzlo, které působí na každého úplně jinak. Však uvidíte.

Nuže, tradičně zakončujeme posledním odstavečkem, který náleží celkovému zhodnocení hry. Fireworks II bych především doporučil hráčům, kteří jsou více zaměřeni na akční řežby. Pokud vám tedy nevadí horší zpracování hry, měli byste rozhodně uvažovat o downloadu. Ačkoliv byl článek více kritický, rozhodně se nejedná vyloženě o špatnou gamesu. Snad žádná hra není bez chyby. Ani tato.

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...Najdete na iDNES.cz