Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fishhead 3 - rybí agent zasahuje

  12:00aktualizováno  12:20
Vystěhujte se, budeme bourat váš dům a na jeho místě postavíme novou továrnu! Nepříliš přívětivá slova, že? To se však stalo našemu hrdinovi, který se rozhodl vzít spravedlnost do vlastních rukou. Pomůžete mu zvítězit?

Fishhead 3

Platforma: Freeware
Výrobce: Hayo van Reek

Stáhnout

Fishhead 3Sedíte si doma v křesle, posloucháte oblíbenou muziku, když vtom někdo zabouchá na dveře. Jdete tedy s nechutí z vyrušení tímto nezvalým hostem otevřít, ale za dveřmi nikdo není, pouze naleznete dopis, v němž vám jacísi TomatoMan a HighHair sdělují, že mají vám zbourají dům, vytrhají všechny stromy okolo a na tomto nově vzniklém místě vybudují továrnu. To nejsou zrovna povzbudivá slova, což? Vydáváte se tedy za svým přítelem, velkým a uznávaným Mistrem Dre s žádostí o radu. Ten vám po chvíli rozjímání sdělí, že k vyřešení problému je třeba najít zlaté srdce. Tak tedy do práce.

To, co jsem popsal v odstavci výše, je, jak jste asi pochopili, příběh dnešní plné hry nazvané Fishhead 3. Intro, které vás s ním seznamuje je poměrně originálně provedeno, protože začíná in-game animací, jež přechází na jakousi slideshow složenou z renderovaných obrázků. Mimo jiné se v něm dozvíte něco zásadního o vaší postavě – a to konkrétně fakt, že se vtělíte do člověka s rybí hlavou.

Fishhead 3Již po pár okamžicích, kdy budete mít hru spuštěnou, zjistíte, že běží v malém rozlišení, přibližně 400×300. To není příliš přívětivé, natož když uvidíte, že grafika nezaujímá celou plochu obrazovky, ale pouze zmíněnou velikost a zbytek je vyplněn tmavě modrou barvou, což na někoho při hraní může působit rušivým dojmem. Když už jsem tu nakousl to zpracování, pobavíme se o něm déle. K samotnému grafickému ztvárnění, jakým autor provedl všechny prvky a postavy ve hře nemám větších námitek, ba naopak se mi jeho styl vcelku zamlouval a domnívám se, že zvláště mladší hráči to ocení, protože už na první pohled působí roztomile. V tomto duchu se lze vyjádřit i o hudbě a zvucích, poněvadž hra obsahuje poměrně velké množství melodií, které perfektně dotvářejí atmosféru hry.

Zmínil jsem zpracování, zmínil jsem příběh, ale prozatím jsem vám vůbec neřekl, jak se hra hraje, což je to nejpodstatnější. Takže hned se dáme na nápravu – Fishhead 3 je opravdu pěknou plošinovkou a nechybí mu žádné elementy, které by tento žánr měl mít. Vaše postavička je vcelku hbitá, dokáže se ohýbat před kulkami ze zbraní nepřátel, umí rovněž palbu opětovat, může lozit po žebřících a skákat přes všemožné plošinky, miny a jiné nástrahy, jež hra skýtá. Fishhead 3Snad trochu nevyvážená se mi místy zdála obtížnost, ale je možné, že to je pouze můj subjektivní dojem a váš názor na tento aspekt hry bude poněkud odlišný.

Hra obsahuje 16 levelů rozdělených do čtyř různých prostředí (zelené kopce, sněhová krajina, město, továrna), přičemž váš úkol je skoro vždy stejný – dojít z jeho začátku na konec a nenechat se nikým připravit o život. Po cestě můžete sbírat mince, za něž můžete získat život v případě, že jich v každém z levelů nasbíráte 10. Čas od času narazíte na lékárničku nebo náboje, tedy věci hodně užitečné a potřebné, protože nepřátel je opravdu spousta a někdy se s nimi vypořádat není vůbec snadné. Ale doufám, že se vám to povede a brzy hru zdárně dokončíte. Přeji hodně štěstí.

P.S.: Stažením Fishhead 3 získáte vlastně dvě hry najednou – v menu je přístupná minihra podobná Scorched Earth.
P.S.2: Pokud se vám líbí hlavní postava hry a chtěli byste ji mít neustále na očích, v archivu se hrou je přibaleno i pozadí na plochu v rozlišení 800×600 s motivem hlavního hrdiny.

Autor:Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz