Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fishing Minnesota: Lake Mille Lacs - jde se rybařit

  12:00aktualizováno  8:10
Máte rádi rybaření? Nevadí vám sedět poklidně ve své loďce a čekat na obrovský úlovek? Pak si s největší pravděpodobností oblíbíte tento jedinečný simulátor, kde můžete rybáři i přiřadit svou vlastní fotku.
60

Fishing Minnesota: Lake Mille Lacs

Platforma: Freeware
Výrobce: Jack Games

Stáhnout

Fishing MinnesotaPro rybaření nemá vlohy každý. Jedná se o koníček odpovídající spíše užší skupině lidí, která se musí vyznačovat několika specifickými kvalitami. K těm nepochybně patří trpělivost a náklonost ke klidným tichgým místům, které poskytnou dostatek času a prostoru k přemýšlení.

Relaxovat a odpočívat budete i u této rybářské simulace, která mi v několika ohledech přijde velmi podobná jako její originální protějšek nebo se mu alespoň podobá více, než většina rybářských arkád, které kolují internetem. Ty jsou většinou o tom spustit dolů vlasec a sbírat rybu po rybě. Ty se totiž na daném místě vyskytuFishing Minnesotají ve zcela nereálné koncentraci. Tak to ale nebude v tomto herním pokusu, kde pro sebe budete mít jeden celý rybníček a vaší postavou se stane drobný rybář na speciální loďce, který si vyjel na vodu, aby ulovil co možná největší rybu. Vše se ani nepočítá na skóre a tak se z Fishing Minnesota: Lake Mille Lacs stává opravdu poklidná rybářská zábava.

Ta je navíc založena na čekání a z velké části také na náhodě. Nejprve ale musíte vy provést všechno správně. To znamená za pomocí kláves přesunout loď do výhodné pozice, poté uchoipit prut a švihnout. Tím nadhodíte vlasec a podle rychlosti švihu rozhodnete o tom, jak daleko poletí. A jak to všechno funguje z vaší strany? Nadhoz autoři vymysleli poměrně zajímavě a provádíte jej pomocí myši. Důležité je prut si přichystat na jednu stranu, švihnout směrem na tu druhou a Fishing Minnesotav té nejvyšší síle rovněž stisknout levé tlačítko myši. Tím vystřelíte prut do dálky a vlasec se v určitém místě zapustí do vody. Automaticky je na něm návnada a tak jediné, co vám zbývá, je čekat. Ryby neustále proplouvají kolem a někdy se dokonce přiblíží i k vašemu vlasci, to ale nemáte vyhráno. Doopravdy se chytne vždy až několikátá a to tak, že se návnada začne třetpat. V té chvíli musíte začít navíjet a to opět poměrně originálním způsobem. To znamená, že chytíte vlasec stiskem tlačítka myši a budete s ním provádět takové pohyby, aby se naviják skutečně navíjel a to co možná nejrychlejším způsobem. Pokud vše proběhne hladce, ryba bude měřena a vaše postava vyfotografována úlovkem.

Zajímavou možností pro ještě větší fanoušky bude příležitost ve hře se zpodobnit. Pokud do složky vložíte soubor me.bmp (nebo gif nebo jpg) dostane rybář vaši podobu. Jinak je ale grasfická stránka průměrná, což se odrazilo v konečném hodnocení.

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

66 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 93 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Akční Lay Lines vám nedovolí vypnout mozek

Lay Lines

Se svou egyptskou tématikou vzdáleně připomíná Serious Sama, ale nenechte se mýlit. Hektickou akci v Lay Lines doplňují...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...Najdete na iDNES.cz