Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Akční western Fistful of Gun je nejlepší ve více hráčích

  10:00aktualizováno  10:00
Zábavné střílení pro maximálně tři hráče z westernového prostředí. Pro jednoho hráče však představuje jen dokola se opakující rychlou akci bez větší motivace.
65

Fistful of Gun

Platforma: Freeware
Výrobce: Paul Greasley

  • hra více hráčů
  • vylepšování postav
  • rozdílné hraní za tři charaktery
  • nezábavné pro jednoho hráče
  • nevydrží dlouho

Stáhnout

Jako na divokém západě se mohou cítit až tři hráči při hraní Fistful of Gun. Tedy v případě, že přestřelky na divokém západě by byly skutečně taková jatka. Hratelnost, která je zábavná ve více hráčích se v případě hráče jediného může scvrknout na pouhý pocit stereotypu a nudy z opakování v základě stejných lokací, repetetivní akce a neexistence vyššího cíle a účelu. V tomto případě má reklama pravdu: S přáteli roste zábava.

Fistful of Gun
Fistful of Gun


Ve Fistful of Gun je skutečně obsaženo jen omezené množství zábavy pro jednoho samotinkého hráče. Přestože se mapy v rychlém sledu mění, neexistuje vlastně nic hmatatelného, co by jej u hry udrželo. Žádný příběh, konec ani úkoly. Jen prostoduchá akce. Zprvu však zábavná, nutno dodat. V případě hry více hráčů však celý titul zničehonic získává nový rozměr, kdy samotná akce je účelem. Hry založené na kooperaci více hráčů totiž ani nemusí mít žádný „tahák“, který by je u hry udržel, to zajistí samotná zábava a požitek ze hraní s partou živých a chybujících bytostí.

Fistful of Gun
Fistful of Gun


Každý z maximálně tří hráčů si na počátku vybere svého hrdinu. Kromě rozdílných atributů a vzhledu mají také rozdílné zbraně a styl ovládání. První hráč hraje na klávesnici, druhý na připojeném konzolovém ovladači a třetí pomocí myši. To vše je přednastavené a nejde nijak měnit, což je ale vzhledem k rozdílnému charakteru ovládání každé postavy pochopitelné. První kovboj s dvouhlavňovou brokovnicí střílí pomocí dvou kláves z každé komory zvlášť a zvlášť ji nabíjí, zatímco třeba ten třetí, průzkumník s přesnou puškou, se pomocí levého tlačítka myši pohybuje, zatímco pravým střílí a pomocí jeho krátkého podržení znovu nabíjí. Charakter hraní je tedy odlišný pro každou z postav.

Fistful of Gun
Fistful of Gun


Na mapě, která obsahuje spoustu překážek, za které se dá krýt na naše hrdiny útočí (a nebo si někam zalezou a čekají) bandité, jejíž likvidací získávají hráči body, nové zbraně, munici či nějaké to chvilkové vylepšení. Po každé misi (které trvají max. minutu) si každý hrdina vybere z několika možných vylepšení. Bojovník s brokovnicí může mít zápalnou munici, nebo třeba menší rozptyl broků, průzkumník zase munici výbušnou a odstřelovačsky přesnou mušku.

Fistful of Gun
Fistful of Gun


Hraní ve více lidech je skutečně zábavné. Třebaže koncept nevyužívá celý potenciál, který by mohl a mapy se po čase stanou dost ohrané, je Fistful of Gun akční rychlovka pro více hráčů, jakých je poměrně málo. Nečekejte, že i ve více lidech se hrou zabijete celý večer, ale spíš jen několik desítek minut, ale i tak to není špatné. Pro jednoho hráče není ve Fistful of Gun nic, čemu by měl věnovat pozornost déle než pět minut. Pokud máte k ruce další dva lidi, přičtěte si k hodnocení tak dvacet procent.

Autoři:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

65 %

Hodnocení čtenářů

42 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů


Nejčtenější

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz