Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Flash Bowling - povedené kuželky

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 10:51
Pokud rádi hrajete bowling, neboli česky kuželky, naskýtá se vám zde ojedinělá možnost si vyzkoušet, jak dobře tento zajímavý druh sportu ovládáte. Nemusíte nikam chodit, stačí si jen stáhnout nabízenou hru.
40

Flash Bowling

Platforma: Freeware
Výrobce: TGFG Programming Division

Stáhnout

CatapultsTato hra od polských autorů je vskutku velice jednoduchá, ale právě v tom spočívá její herní velikost, neboť se domnívám, že dokáže uspokojit hráče všech věkových kategorií a to i ty poměrně náročné. Předpokladem pro to ovšem je, že kuželky hrajete rádi a nacházíte v této hře zalíbení. Pokud jste navíc fandové takzvaných flashových her, pak jste skutečně zde na pravém místě. Účelem a cílem hry je pouze jedno a to jediné, srazit každým hodem co největší počet z deseti před vás postavených kuželek a docílit tak celkem co nejvíce bonifikačních bodů. Přes velice jednoduché ovládání však brzy zjistíte, že to není tak docela jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Na začátku každé hry máte k dispozici deset pokusů, plus ke každému jeden opravný. Hod provedete tak, že si počkáte, až se na obrazovce vlevo objeví pokyn GO! se symbolem házejícího hráče, pod nímž je v půlkruhu stupnice a barevnými políčky od tmavozelené do červené. Levým tlačítkem myši přidržíte nápis GO!, políčka začnou měnit barvu a jakmile uznáte za vhodné, tlačítko pustíte a tak vrhnete vpřed kouli. Prozradím vám ale, že nejlépe je pustit tlačítko myši v tom okamžiku, kdy změny barevných polí doběhly právě přesně na žluté pole. Není to sice lehké, ale pokud se vám to podaří, máte zajištěno sražení všech deseti kuželek.

CatapultsJestliže ale všechny kuželky nesrazíte, pak se vám nabídne opravný vrh, kde můžete ještě všechno vylepšit. Nemusíte při tom zkoušet, jak srazit zbylé kuželky, stačí se znovu pokusit provést aktivaci vrhu na žlutém poli. Pokud takto srazíte i tyto zbylé kuželky, pak se vám předcházející pokus ani tento opravný nezapočítávají do celkových pokusů, kterých máte ve hře, znovu připomínám, deset. Nahoře na vaší obrazovce máte dvě tabulky nad sebou, v té horní, která je půlená, se ukazuje vlevo počet sražených kuželek v základním pokusu, v druhé půlce vpravo počet sražených kuželek v opravném pokusu. V dolním řádku v okénku pod těmito údaji je počet celkem sražených kuželek.

Tyto údaje se takto zapisují v každém kole, výjimka z tohoto pravidla však přece jenom existuje. V případě, že se vám v základním hodu, po případě v opravném podaří srazit všechny kuželky, pak se žádný údaj neobjeví, ukáže se písmeno x a hod vám není započítán do zadaného limitu celkového počtu pokusů. Je tedy zřejmé, že takto lze získat poměrně veliký počet bodů, pokud ovšem dokážete vysrážet ve svých pokusech vždy všech deset kuželek. CatapultsPočty jsou to docela jednoduché, tedy pokud v každém pokusu včetně opravného srazíte jen po 9-ti kuželkách, docílíte na konci hry celkem 90-ti bodů, což opravdu není mnoho. Takto byste se daleko nedostali.

Jestliže však srazíte ve čtyřech po sobě jdoucích pokusech hned na začátku vždy všech deset kuželek, získáte tak 40 bodů, aniž by vám byly tyto pokusy započteny do celkového limitu zadaných pokusů. Při dobré mušce a trošce toho příslovečného štěstí se tak dá docílit i přes 200 bodů a to však zdaleka není maximum, jak jsem si ověřila na stránce http://www.bowlersparadise.com/games/bowling/, kde si ji můžete zahrát one line. Tato hra se totiž nachází na více stránkách a nejlepší výsledky se pohybují něco přes 300 celkových bodů. Co myslíte, dokážete získat ještě více? Byla bych ráda, kdybyste mi to sdělili, mně se podařilo získat nejvíce 190 bodů.

Na závěr ještě maličkost, svůj výsledek si můžete zapsat do výsledkové listiny a pokud chcete, odeslat ho mailem autorům hry. Přeji dobrou zábavu a hodně štěstí při hře!

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

64 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 61 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz