Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

FleaFall - soupeřící blechy

  12:00aktualizováno  18. června 8:55
Blecha ta si žije! Alespoň v dnešní hře opravdu parádně. Soupeřte s ostatními blechami o titul skokanského šampióna ve výborně zpracované gamesce, které vám rozhodně nesmí uniknout.
90

FleaFall

Platforma: Freeware
Výrobce: Berbank Green

Stáhnout

fleafall1

Po záplavě ukrutně neoriginálních skákaček a stříleček se mi dostala do rukou úplně odlišná hra. FleaFall si mne získal nejen svojí originalitou, ale také výbornou hratelností a parádní grafikou. Pojďme se na tento skvost tedy podívat blíže.

Hrát budete za titěrnou blechu, kterou na obrazovce sotva uvidíte. Vaším úkolem bude stát se nejlepší blechou v bleším království a toho dosáhnete tím, že vyhrajete soutěž ve skákání. V každém kole na vás čeká několik bleších soupeřů a společně usilujete o speciální kouli. Koule se po startu levelu objeví na náhodném místě a vy k ní musíte co nejrychleji doskákat a sebrat ji, než se to podaří vašim soupeřům. Jakmile kouli seberete, objeví se na jiném místě na hrací ploše a hon začíná nanovo. Za každou sebranou kouli dostáváte body. Pokud se vám podaří sebrat více koulí za sebou, získáte bonusové body za řetězové sbírání. Každé kolo se hraje na předem daný časový limit a po fleafall2jeho uplynutí se podle bodů vyhlásí vítěz. Abyste odemknuli další level, musíte každé předchozí kolo vyhrát. Podstatné je, že se nemůžete nijak zabít, ani když spadnete z toho nejvyššího místa. Poskakovat tak můžete zcela libovolně. V některých levelech se také koule zmenší nebo zvětší, a nebo budete kouli držet a ostatní se vám ji budou snažit ukrást.

Grafika se povedla náramně. Každý level je rapidně odlišný, takže se nebudete po chvíli nudit pohledem na neustále neměnnou krajinu. Blechy jsou natolik malé, že ani příliš propracované být nemohou, ale to vůbec nevadí. Jako celek totiž působí grafika FleaFall výborně. Snad jenom přehlednost by mohla být o něco lepší. Především ze začátku budete v novém levelu mírně dezorientovaní, ale brzy si naštěstí zvyknete. Hratelnost je perfektní. Především oceňuji výborný nápad. Sice si nejsem úplně jist, jestli se jedná o úplný patent na bleší skákání, ale i kdyby ne, nevadí. Spolu s banálním ovládáním a soupfleafall3eřením s ostatními blechami si totiž užijete velkou kopu zábavy. Navíc můžete vyzvat až 4 kamarády u jednoho počítače nebo si to rozdat po internetu. Trvanlivost hraní je výborná, neboť časem si zahrajete třeba na zloděje, což hraní příjemně zpestří. Rychlost hraní je optimální, byť si zpočátku budete muset zvykat, že vám blecha neskáče tam, kam chcete. Po troše tréninku se to ale rychle spraví.

Jednoduchý koncept, který je velmi dobře uchopený a podkreslený kvalitní grafikou, slaví v tomto případě úspěch. FleaFall je výtečnou hrou, kterou byste neměli opomíjet. Zbytečně byste se totiž připravovali o parádní porci zábavy zcela zdarma.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

73 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 22 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.Najdete na iDNES.cz