Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Flexi Combat - sám voják v poli

  12:00aktualizováno  28. května 11:28
Je to opravdu tak, nepřehlédli jste se. Přesně takto se totiž budete cítit v této hře, kdy ve svém tanku, sice velmi dobře vyzbrojeném těmi nejmodernějšími zbraněmi, budete muset čelit útokům nesčetných dotírajících nepřátel.

Flexi Combat

Platforma: Freeware
Výrobce: Gamer.tv

Stáhnout

Flexi CombatOcitli jste se sami v supermoderním tanku, daleko široko není kolem vás ani živáčka a nacházíte se opravdu ve velmi těžké situaci. Jste zřejmě také jediní, v jejichž silách je možno zabránit různým druhům kosmických vetřelců, aby se nemohli roztáhnout po celé naší planetě a ohrozit tak samotnou existenci lidstva. Bude tedy skutečně záležet pouze na vaší odvaze a srdnatosti, samozřejmě i přesné mušce a rychlosti, zda naše společenství zachráníte, nebo jestli lehne popelem celá naše Země. Naštěstí nejste tak docela bezmocní, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jste usazeni v moderním válečném stroji, připomínajícím vzdáleně tak trochu tank.

Není to však tank ledajaký, máte k dispozici vynikající tři druhy zbraní a to granáty, rakety a samozřejmě i laser. Všechny tyto zbraně mají obrovskou účinnost, jejich razance je však odlišná. Začínáte jenom s pouhými dvaceti granáty a než se stačíte pořádně rozkoukat, už se na vás hrnou ze všech stran podivní útočníci, kterých je nutno se rychle zbavit, než stačí poškodit vaše bojové vozidlo a nakonec ho tak docela zlikvidovat. Musíte tedy neprodleně na nejbližšího útočníka zaměřit kurzor vaší myši a pak ho jejím levým tlačítkem, čímž vystřelíte, zlikvidovat. Naštěstí stačí obvykle jeden přesný zásah, abyste drzouna poslali do pekel, kam patří.

Flexi CombatJe zřejmé, že s počáteční dávkou nábojů byste dlouho invazi tolika různých a agresivních nepřátel neodolávali a byli byste naopak brzy vzhůru bradou, což se vám ovšem může stát i tak, nebudete-li dosti pozorní a rychlí. Mezi nalétávajícími nebezpečnými kosmickými vetřelci se občas objeví i malý kontejner, v němž jsou různé druhy munice do vašich stále hladovějících zbraní. Sledujte tedy pozorně bitevní pole a jak se nějaký takový kontejner objeví, seberte ho stejným způsobem myší, jako když likvidujete útočníky. Vpravo dole máte pod sebou ukazatele počtu munice v jednotlivých zbraních, spatříte tedy hned, jaké náboje a kolik jste jich sebrali a co je důležitější, jejich současný stav.

Jakmile vám začne některý druh munice docházet, nikdy nečekejte až bude zásobník docela prázdný, přepněte se pomocí mezerníku na jiný druh zbraně, nejlépe na ten, ve kterém máte současně nejvíce nábojů, přičemž nepřerušujte střelbu, abyste na to nedoplatili. I zmíněné kontejnery je nutno sbírat ve chvíli, kdy nejste bezprostředně ohroženi, ale zase dlouho neotálejte, neboť tyto po určité době mizí a mohli byste tak zůstat úplně bez střeliva, což by byl váš okamžitý konec a začínali byste znovu od prvního bojiště. Vlevo nahoře máte ukazatel počtu dosažených bodů, které jste získali za zničené nepřátele, vpravo nahoře pak ukazatel vlastní síly, nebo chcete-li zdraví.

Flexi CombatPokud se nepříteli podaří vás zasáhnout, počne vaše vozidlo jiskřit a zároveň se začne v tomto posledně zmíněném panelu posouvat ručička ukazatele zleva doprava, signalizuje vám tak úbytek vlastní životaschopnosti. Pokud dojede až úplně doprava, poroučíte se k pánu, no snad to tak daleko nenecháte dojít. Jestliže tedy odoláte náporu, pak přejdete automaticky na další bitevní pole, přičemž získaný počet bodů a nábojů vám zůstává a na novém bojišti začínáte další souboj opět v plném rozpuku sil, což je přinejmenším víc než potěšitelné. Mám-li hodnotit grafické zpracování hry, jsem přesvědčena, že musí obstát i v očích hodně náročných kritiků.

Ozvučení hry pak je téměř dokonalé, zvuky střel a výbuchů jsou velice povedené a odpovídají skutečnosti. Občas je slyšet hudba, na abych byla přesná, spíš bubnování nějakého osamělého bubeníka. I tak však klobouk dolů před tím, co všechno autoři hry do tohoto mrňouse dostali.

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...Najdete na iDNES.cz