Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Flickerstrings - rozverné a barevné

aktualizováno 
Všemi barvami zářící a neustále v pohybu, takové je prostředí nastíněné ve hře s trochu komplikovanějším názvem. Cílem bude kreslit si po obrazovce a následně s barevnými konfetami také manipulovat a pohybovat.
71

Flickerstrings

Platforma: Freeware
Výrobce: Arvi Teikari

  • netradiční koncept
  • barevné a pohyblivé prostředí

Stáhnout

Flickerstrings

FlickerstringsFlickerstrings je možná až příliš komplikovaný název pro hru, kterou by si měly pamatovat masy lidí. Takové ambice si ale autoři podle všeho nedělají. Nasvědčuje tomu hned několik skutečností a třeba také to, že mají tvůrci hru tak trochu zastrčenou na svých stránkách a propagovanou se slovy, že jde pouze o silně experimentální projekt do jedné ze soutěží. Ačkoliv experimenty zpravidla dopadají všelijak, tento se zkušeným vývojářům v každém případě povedl.

Přitom není nápad ani tak složitý. Tvůrci si propůjčili oblíbený koncept her, kde je vám dovoleno pouze za pomocí myši kreslit na monitor různé tvary a tím řešit logické záhady ve hře, překonávat překážky a testovat své umělecké cítění. To v tomto případě až tak velkým testem neprojde, především proto, že budete kreslit jen Flickerstringsjednoduché čáry a to z daných barevných kombinací. Naštěstí zde ani o výsledný umělecký dojem nejde. Flickerstrings se spíše tváří jako projekt logického charakteru. V každé misi budete mít za úkol sesbírat určitý počet kostiček, přičemž se sami nemůžete nijak hnout.

Přesněji řečeno tím myslím, že se z místa nemůže hnout hnědá krabička usazená na určitém místě levelu. Vy s ní ale můžete operovat a tahat z ní barevné konfety. Ty na vzduchu zvláštním způsobem tuhnou a tak při vytažení vytvoří třeba pevnou příčku mezi krabičkou a nějakou pevnou plošinkou. A těchto vlastností budete využívat při logických rébusech souvisejících se sběrem kostiček. Množství konfet máte Flickerstringsomezené a ty mají také omezenou délku. Nejprve si tedy sestavíte vše, co potřebujete pro překonání překážet, následně si vytvoříte konfetu potřebného tvaru a s tou můžete jako s jakoukoliv jinou právě vytvořenou pohybovat se do stran a vyskakovat jako s libovolnou postavičkou v nějaké arkádě. A tak přeskočíte nebezpečné místo, vyhnete se bodákům a dojdete až k cíli.

Jak je patrné z obrázků, ale ještě více až při samotném hraní, celé prostředí září všemi možnými barvami a do toho všeho se ještě pohybuje. Kostičky, z nichž je level spojen, neustále poskakují nahoru dolů a do stran. Proto je zde také možnost stisknout klávesu Q, která veškerý pohyb v okolí zastaví, stěny se vyhladí a vy tak správně a přehledně uvidíte, kde se nachází cíle vašeho snažení. Jinak je Flickerstrings nad očekávání povedený projekt, jež je sice silně experimentální, zato ale i slušně hratelný. Pokud byste rádi zkusili něco jiného, neváhejte.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

71 %

Hodnocení čtenářů

15 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.Najdete na iDNES.cz