Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

FliegenKiller - invaze ve vašem domově

  12:00aktualizováno  7:44
Dobře informováni televizními reklamami pořizujeme domů ve stovkách nejrůznější odpuzovače hmyzu - sofistikovanější či ""sméčkovější"" udělátka mající za úkol vyhnat tuto zbytečnou verbež z našeho útulného počítačnického doupěte. Někdy je ale ruční dezinsekce jediným schůdným a možným řešením.

FliegenKiller

Platforma: Freeware
Výrobce: GraFix DESIGN interactive

Stáhnout

FliegenKiller

Znáte to - je pozdní večer, na monitoru se vám míhají potvory z Quaka, poblikávající lampu doplňují litry energických nápojů a nové číslo herního časopisu pro chvíle nemilosrdného "loadingu". Idylka. Když v tom se kdesi z temnoty vynoří moucha mající políčeno na atraktivní, teplo vyzařující lampu, popř. v horším případě na světélkující monitor a začne poletovat a bzučet před vaší hlavou zrovna v momentě, kdy likvidujete kriticky důležitého bota.

Řešení je nasnadě - obrnit se trpělivostí, vzít noviny či časopis, o němž se domníváte, že pokud jím mouchu řádně destruktivně plesknete, bude mít své dny jednou pro vždy sečteny, a mlátit kolem sebe hlava nehlava, dokud z mouchy není "sympatický" mastný flek na čerstvě vymalované zdi. Popisování takové události je ale na tomto místě pravděpodobně spíše nošením dříví do lesa - s něčím takovým se totiž my hráči setkáváme dnes a denně. A tak se namísto teoretického tlachání směle vrhněme do akce.

Trénování je v oblasti boje proti hmyzu doslova životně důležitou pomůckou a freewaroví tvůrci to moc dobře ví - tedy alespoň ti, kteří vytvořili hru FliegenKiller, která jako by v názvu navíc spojovala anglicky a německy mluvící země a zdůrazňovala tak, že zákeřní bezobratlí otravují hráče doslova na celém světě. Jediným, zato však stěžejním smyslem hry je naučit vás rychle a adekvátně reagovat na invazi bzučícich poletuch a nezničit přitom bezhlavým mrskáním novinami zařízení počítačnického doupěte. Používá k tomu jednoduchý motivační systém - za každou sestřelenou mouchu vás oceňuje několika bodíky, zato trefení vybavení považuje za důvod k jejich odečtení. Ti, kdož se rádi honí za co největším bodovým ziskem jistě ocení také to, že po obrazovce občas migrují i jakési bonusové mouchy, říkejme jim masařky, jejichz trefením a usmrcením (čti - rozpliznutí mouchy v zelenou skvrnu neidentifikovatelného hnusu) je vaše už tak tučné bodové konto obohaceno o další sympatickou sumu.

FliegenKiller

A to je k pravidlům hry pravděpodobně všechno. Nesmíme mj. ale zapomenout na fakt, že doba každé "partie" je omezená a snaha odstranit co nejvíce much během krátké doby tak musí být doslova a do písmene maximální. Jinak ty mrchy holt nevypudíte a o pohodovém hraní (či pracování, ale u toho by to asi ani tak nevadilo :) si budete moci nechat leda zdát.

Vraťme se ale ještě k onomu inkriminovanému vybavení "hrací plochy" neboli nejbližšímu okolí počítače, na které ve hře nazíráte v jakémsi bezpečném nadhledu, zřejmě proto, abyste měli nad mouchami alespoň na oko "navrch" :). Každý z prvků který se na stole nachází různým způsobem reaguje na situaci, kdy se do něj omylem/úmyslně trefíte. Pokud například budete chvíli (a rychle za sebou) pokoušet klávesnici, počítač zlověstně zapípe a na obrazovce se objeví legendární "modrá obrazovka". Naproti tomu po střelení do tužky se ten nepatrný kousek dřeva a tuhy jen pošoupne o kousek dál a stejně reaguje i hrnek s kafem a stolní lampička.

Možná úmyslně jsem se dosud nezmínil o grafickém zpracování FliegenKilleru - i když mnohé jste mohli vytušit jak z obrázků, tak z předchozího odstavce popisujícího herní prostředí. Pokud navíc podotknu, že k hraní nevyhnutelně potřebujete 3D akcelerátor, všichni už budou pravděpodobně vědět, "na čem jsme". Až na malé nedostatky (které jsou ale doslova zanedbatelné) je FliegenKiller opravdu k nakousnutí a jak mouchy, tak herní prostředí vypadají doslova kouzelně - mnoho na tom přidá ostatně i to, že většina textur je "fotorealistická", tzn. odpovídající svou virtuální podobou reálné předloze. Pálí-li vás tedy podobné problémy jako tvůrce FliegenKilleru doma či v práci, neváhejte a tenhle virtuální trénink si pořiďte - nebudete litovat :).

Autor:Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....Najdete na iDNES.cz