Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Flip the Mix - zapeklitá skládačka

  12:00aktualizováno  29. srpna 2004 11:43
Chcete-li si ověřit, jaký máte postřeh a logické myšlení, pak je tato hra skutečně něco právě pro vás. Prokážete-li dobrý přehled po celé hrací ploše a vždy správně poskládáte barevné ikonky, odměna vás nemine.
70

Flip the Mix

Platforma: Freeware
Výrobce: KewlBox

Stáhnout

Flip the MixVůbec se nedomnívám, že by tato hra byla něčím zcela originálním a neznámým, její zpracování a nároky na logické myšlení však ji rozhodně řadí na špici podobných her v tomto žánru. Hrát zde nebudete za žádnou postavu, ale čistě jenom za sebe, ovládat budete jen přeskupování malých barevných vypouklých talířků, které mně tolik připomínaly naše čokoládové bonbónky, dobře známé jako lentilky. Ihned po spuštění hry se můžete v nápovědě podívat, co je vaším hlavním a zároveň jediným úkolem. Klepněte tedy ne APPROVE a objeví se hrací pole, připomínající trošku šachovnici se šedými a bílými políčky, tentokrát však jsou jeho rozměry 8x10 polí, na toto pole se hned sesypou barevné kuličky s nápisem „m“ uprostřed.

Vaším úkolem tedy bude prohlédnout si jejich rozložení a tam, kde uvidíte vedle sebe, nebo nad sebou dvě stejné barvy v sousedství ob jednu další stejnou barvu, označit tuto barvu zarámováním s barvou, kterou chcete vyměnit a tak automaticky seřadíte nejméně tři stejné barvy k sobě a tím tyto vybrané kuličky zmizí a budou nahrazeny novými, které se sesypou shora a zároveň se změní i jejich rozložení. V této činnosti budete tedy pokračovat tak dlouho, pokud zmíněné přeskupování budete moci provádět. Později přibudou k těmto lentilkám i ikonky s různými podobami, ty mají ve hře také svoje vlastní nezastupitelné místo, o tom se ale zmíním později.

Flip the MixDo hry vám bude doslova po celou dobu mudrovat ta obrovská červená koule nahoře obrazovky, pokud vám její brebentění, kterému zřejmě nebudete rozumět, půjde za chvíli na nervy, můžete si je vypnout klepnutím na OFF, přijdete tak ale i o doprovodnou hudbu, takže se rozhodněte pro menší zlo. Hned pod oním kecalem je nápis SHUFFLER, toho si zatím nevšímejte. Jakmile tedy provedete první přemístění, přibudou na hrací plochu již zmíněné barevné ikonky. Jejich úloha ve hře je ale velmi složitá, pokusím se vám to popsat, ale asi na to budete muset po čase přijít sami. Můžete se totiž dostat do situace, že už nebudete moci popsaným způsobem seřadit barevné kuličky, nebo ikonky, pro ty platí stejný princip skládání.

Pak musíte zkoušet vertikálně, horizontálně a teď už i úhlopříčně, přesunovat tyto ikonky se stejným barevným podkladem (bílé, nebo šedé pole) tak, aby se znovu přesypaly všechny kuličky nebo ikonky a změnily tak své rozmístění. Teď jsme u jádra pudla, pokud totiž nezačnou blikat pod označením SHUFFLER (míchání) ta tři žlutá tlačítka červeně, existuje pořád možnost nějakým způsobem, který jsem vám naznačila výše, docílit přemístění hracího pole, což znamená nového uspořádání barev. Vzhledem k tomu, že se tato hra hraje na co nejvyšší počet dosažených bodů, nespouštějte tedy tato tlačítka nikdy dřív, než se sama ohlásí, což znamená, že další tah již neexistuje. Buďte proto trpěliví, na princip určitě přijdete.

Flip the MixJakmile tedy nebudete mít již žádný možný další tah, nabídky z míchání již budete mít vybrány, hra končí. Potom se můžete zapsat do celkové výsledkové listiny kliknutím na SUBMIT, kde se také dozvíte, kolika bodů jste celkem dosáhli. V tabulce nejvyššího skóre jsou však zapsáni hráči z celého světa s velkým počtem dosažených bodů, takže zapsat se do této tabulky mezi ně, bude zřejmě velikým problémem. Je totiž třeba volit i správnou taktiku, máte na příklad tři možnost, kde lze přesunovat a hodně záleží na tom, kde začnete, následující přeskupení je vskutku nevyzpytatelné. Můžete poslat hru i mailem, také si lze stáhnout další hry a hrát je ONLINE, ale to už k základům této hry nepatří, je to jakási nadstavbová část.

Osobně jsem to ani nezkoušela, neboť z vlastní neblahé zkušenosti vím, že se tak dostanete do databáze autorů a pak můžete denně dostávat i desítky různých reklamních nabídek, takže pak ani nestačíte blokovat adresy těchto odesílatelů. Rozhodnout se ovšem musíte sami, varovala jsem vás ale předem!

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

67 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 34 čtenářů

Nejčtenější

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...Najdete na iDNES.cz