Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Flipull Advantage - stanete se závislými?

  5:00aktualizováno  5:07
Chcete si zapřemýšlet a přitom si užít akci a procvičit postřeh? Flipull Advantage je povedená logická předělávka návykové arkády od japonského týmu Taito, autorů slavného Bubble Bobble.
80

Flipull Advantage

Platforma: Freeware
Výrobce: JohnsProgram

Stáhnout

Flipull AdvantageJaponská společnost Taito je považována za arkádového guru let osmdesátých a devadesátých. Pokud vám název něco říká, ale nemůžete si jej asociovat s žádnou hrou, pak legendární Bubble Bobble je příkladem více než výmluvným. Zatímco u nás proběhl v roce 1989 sametový převrat, radovali se hráči z jejich další klasiky: logického rychlíku Plotting neboli Flipull. Dnes vám představíme jeho předělávku Flipull Advantage, po delší době další hru, jež mě dokázala přikovat k monitoru a i má - jinak ke hrám odměřená - spolubydlící mě kvůli ní odmítala pustit k napsání recenze. Cože opojného nám vlastně autoři do svého počinu přimíchali? To se těžko dozvíme, protože jde o záležitost, u které vysvětlování pravidel mnoho nepomůže a na první pohled ani nezaujme a zkrátka si ji musíte několikrát zahrát a pak se začnou dít věci!

Flipull AdvantageHrdiny v logických hrách nikdy neobalovalo bájné rouno legend, a tak není divu, že dnes budete hrát za prostou polní bramboru, která z jedné strany obrazovky posílá různé kostky a snaží se jimi rozbourat existující mozaiku protilehlých kostek. Kostky přitom fungují jako jakýsi bumerang. Pokud padnou na úrodnou půdu a vytvoří alespoň kombinaci dvou o stejné barvě, pak zmizí, mozaika se přeskupí a vám se vrátí zpět další nejbližší kostka. Těch je přitom několik druhů a vaším cílem je v daném časovém limitu odbourat určitý počet kostek a přitom nezamotat mozaiku tak, že nebudete mít aktuální kostkou možnost vytvořit novou kombinaci. Zní to hezky složitě, existují zde navíc speciální kostky s funkcí rychlé smrti, vlastní umísťování kostek postupně ztěžují či ulehčují různé překážky, jež vás neomezují jen na přímé poslání kostky, ale po několika odrazech ji vyšlou do jinak nedostupné části mozaiky. Asi jste teď zmatení, ale herní systém je tak specifický, že se jen těžce popisuje, ale po pár kolech jej rychle pochopíte a možná se pokusíte i o výstižnější vysvětlení :-).

Flipull AdvantageFlipull Advantage je velmi dynamická záležitost. Po pár kolech vám neustále na paty dupe časový limit, kombinace kostek jsou složitější a vy musíte urychlit své myšlenkové pochody a některé kroky zautomatizovat. Kouzelné je, že za vším je nedefinovatelná strategie, díky níž se jen tak nedostaví pocit stereotypu, a že nezamrznete na nějakém logickém oříšku, ale vše máte ve své moci. S dodatkem: „příště budu rychlejší“ nebo „já se uklikl“ se pustíte do hry znovu. Tato přitažlivost je ještě umocněna rychlou a velmi pěknou hudbou a decentní grafikou. Flipull Advantage je sice logickou hrou, ale nechybí jí arkádová poutavost, která se bohužel mnohdy vytrácí i z klasických představitelů žánru. Proto byste neměli se stažením dlouze otálet. 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

42 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 18 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

ZE ŽIVOTA: Že jsem ho neporodila? To je jedno, dám mu všechnu lásku
ZE ŽIVOTA: Že jsem ho neporodila? To je jedno, dám mu všechnu lásku

V podstatě jde o pohádku, protože vše končí dobře, jen svatbou to teprve začalo...Najdete na iDNES.cz