Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Flottes Bienchen - hmyzí radovánky

  12:00aktualizováno  1. srpna 10:17
Jaký to asi musí být krásný život včely, že? Jen tak si létáte, sbíráte čerstvý pyl z voňavých květinek a poté z něho vyrábíte sladký med. Něco takového si můžete vyzkoušet i na svém počítači. Dnešní kvalitní hra vám to plně nabízí.

Flottes Biecnhen

Platforma: Freeware
Výrobce: Langnese-Honig

Stáhnout

Bienchen

Velice hezká, kvalitní, i když po chvilce hraní trošku nudná gameska, ve které ovládáte pilnou včeličku sbírající pyl z voňavých květin. Tak nějak by se dala stručně charakterizovat dnešní plná hra, která nese název Flottes Bienchen (Hbitá Včelička). Její krásná barevná grafika vás bude provázet na každém kroku a v každém koutku, do kterého vlezete. Ani na příjemnou muziku němečtí autoři nezapomněli. Jak se tak zdá, tak máme co dočinění s opravdu kvalitním kouskem, který jistě po dlouhém a těžkém dni dokáže vyčerpanému tělu krásně odlehčit :-).

Už po zhlédnutí úvodní animace usmívající se včelky, která sbírá ze slunečnice pyl, jsem se těšil na opravdu kvalitní hru, která by mě pobavila na hodně dlouho. S tou dobou hraní to sice nebylo tak horké, ale to ostatní rozhodně stálo a stále ještě stojí za vyzkoušení. Po odletění hlavní hrdinky, jsem se dostal do další pěkně propracované obrazovky – menu. V něm je možno volby ze tří nabídek – Nastavení hry, Nápověda a Start hry. Protože se jedná o hru pocházející od našich západních sousedů, počítejte i s německým textem. Jelikož se vše, co potřebujete znát ke hraní, dozvíte z následujících odstavečků, můžeme se posunout přímo do hry kliknutím na položku Start.

Bienchen

Stejně tak asi jako mě, i vás by mohla zaskočit první hra. Na obrazovce uvidíte poletující včeličku (dnešní hlavní hrdinkou bude právě ona), která si dnes jen tak vyletěla na místní rozkvetlou louku. Protože je hezký slunný den, řekla si, že by nebylo špatné nasbírat si několik set gramů pylu (ve hře se ale mluví přímo už o hotovém medu, takže já se v dalších řádcích budu držet raději hry). Musí tedy oblétat všechny rozkvetlé květiny, z kterých by si med mohla shrabat do svého kyblíčku. Jak si ale tak chvilku létá, něco v dálce zahlédne. Jedná se o velkého, krvelačného motýla (trošku netradiční, že?:-)), za kterým se řítí stejně tak příjemná vážka nebo beruška. Těm je nutné se vyhýbat, protože jakýkoliv kontakt s nimi pro vás znamená momentový výpadek a ztráta něco málo medu.

Právě med tu hraje velice významnou roli, protože čím více se vám ho podaří nasbírat v daném limitu (je počítán v dolních přesýpacích hodinách), tím budete lepší (to je asi pochopitelné). Na žádné body, ani jiná ocenění se tu nehraje, dokonce i Síň slávy tu budete hledat marně. Jak už jsem výše podotkl, budete ho shrabávat z rozkvetlých květin do svého kbelíčku. Každá květina obsahuje 67% medu z celkového obsahu nádoby, takže si budete moci ještě do zbývajících 100% dočepovat z nějaké jiné. Ale nemusíte! Jakýkoliv obsah v nádobě je možné si vylít do velkých připravených sklenic od medu úplně na levé straně. Při vybírání z kytiček si můžete dole na info panelu všimnout, jak z nich ten med mizí. Pokud ji vyberete úplně, kytička se zavře a nějakou chvilku trvá, než med zase vyrobí. Ale pozor! Ne všechny kytky produkují med, ale na ty, které to jsou, rychle přijdete.

Kromě již zmíněných hmyzích nepřátel tu je ještě jeden – hladový medvěd. O něm je známo, že velmi rád mlsá med, a tak na něho autoři nemohli rozhodně zapomenout. Při létání ze strany na stranu si v dáli můžete všimnout, jak se těžkopádně přibližuje ke sklenicím s medem. Jakmile u nich bude, začne ho z nich packou vybírat a jíst. To ale pro vás není nic příjemného, protože takto přicházíte o celkový med. Zde na scénu přichází včelí, na každého velice účinná zbraň – žihadlo. Tím ho budete píchat do čumáčku tak dlouho, dokud mu nezčervená a on z brekotem neodpeláší pryč. Ještě vám k tomu poslouží lopatka, kterou včelka nabírá med.

Bienchen

A jak se hra vlastně ovládá? Všechno tu zařizuje myška. Jejím pohybem umožňujete včelce létat do všech možných stran (vertikálně, horizontálně nebo třeba i diagonálně). Ještě k tomu vám levé tlačítko myši slouží k nabírání medu (je nutno klikat), vylívání medu do sklenic (stačí kliknout jednou) a odhánění Médi Bédi (je nutno klikat). Ovšem jednu vadu na kráse Flottes Bienchen přece jenom má. A týká se právě onoho ovládání. Velmi obtížně se s včelkou pohybuje. Když potřebujete, aby zastavila, tak letí ještě kousek dál a to v takovém limitu, jaký zde je, to přeci jenom není vhodné. Pokud ale hru budete hrát několikrát za sebou, jistě si na to zvyknete a další hraní už vám nebude dělat žádné potíže.

No a máme tu závěr. Ten protentokrát nebude patřit ničemu, pouze jenom krátké rekapitulaci a celkovému zhodnocení. Pokud už jste dlouho nehráli nějakou kvalitní hru z hmyzího života (naposledy tu byla hra Frosch!, pokud si správně vzpomínám), pak pro vás máme výborný tip, kterým je dnešní opravdu kvalitní hra Flottes Bienchen. Snad jen modemisty zabolí její velikost. Jinak vám přeji příjemné hraní a hodně zábavy.

Autor:


Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...Najdete na iDNES.cz