Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Flow Control - plovoucí balóny

  12:00aktualizováno  8:33
Dnes se můžete vyzkoušet poněkud neobvyklé puzzle. Žádné klikání a přesouvání se dít nebude. Stačí totiž zdatně ovládat větrné proudy a práce se za vás udělá sama.
60

Flow Control

Platforma: Freeware
Výrobce: Demetrius Jordan

Stáhnout

Flow ControlFlow Control představuje neotřelé zpracování puzzle, jak jej pravděpodobně ještě neznáte. Ovládání proudů, díky kterým přesouváte balóny tam kam potřebujete, nemůže mít na svědomí nikdo jiný než Experimental Gameplay. A ani v podobě Flow control nešlápli vývojáři vedle.

Nejprve se, jakou už klasicky, setkáte s velmi dobře vysvětleným ovládáním a cílem hry a následně jdete konfrontovat své schopnosti do ostrého boje. Před vámi se nachází bludiště spolu se třemi balóny. Bludiště je ohraničeno dvakrát pěti větrnými generátory, které ovládáte. Můžete jim zadat, aby buď balóny přitahovaly, nebo je na druhou stranu odpuzovaly. Dále můžete různě přepínat jednotlivá ramena bludiště. Stačí tak pouze kliknout na daný spoj a celé rameno se pootočí. Můžete si tímto Flow Control stylem poupravit bludiště tak, jak se vám to bude nejvíce vyhovovat. O přesně o to jde. Potřebujete totiž dostat balón do blikajícího čtverce v některé části bludiště. Když se vám to povede, získáte navíc nějaký neustále ubíhající čas a samozřejmě si také navýšíte skóre. Blikající čtverec se po bludišti v časových intervalech přesouvá, takže musíte být velmi pohotoví. Bezpochyby budete potřebovat také trochu cviku, protože zpočátku si je potřeba na ovládání zvyknout.

Grafická stránka Flow Conrol je vydařená. Prvky jsou přehledně rozděleny, vše je vykresleno bez problémů a celé dění běhá plynule, takže si nelze na nic stěžovat. Sice se na druhou stranu nejedná o žádné brilantní a novátorské zpracování, nicméně stávající grafika konceptu Flow Conrol plně dostačuje. Hratelnost jde ruku v ruce s tím, jak dobře a rychle zvládnete ovládaní. Zpočátku to bude těžké, nicméně měli byste si poměrně rychle zFlow Controlvyknout. Spíše vám budou dělat neplechu balóny, které si létají jak chtějí. Chce to dávat velký pozor, neboť stačí jeden špatně nastavený směr větru a celé snažení vejde v niveč. Bohužel se Flow Control nevyhnul ani chybám. Tou největší a nejvíce na očích je občasné zasekávání balónu v různých částech bludiště. Navíc by nebylo od věci nějaké menu, neboť musíte po každé hře Flow Control restartovat, abyste mohli hrát znovu. K hraní si poslechnete muziku, která mi však přišla o něco slabší, než jsem u her od Experimental Gameplay zvyklý.

Celkově vzato je Flow Control poměrně vydařenou hrou. Zajímavý nápad, který je vcelku slušně zpracování, si vždycky najde své příznivce. Škoda oné zasekávací chyby, která dokáže dost často otrávit. I přesto bych Flow Control doporučil vyzkoušet.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.Najdete na iDNES.cz