Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Flower Girl - zcela bez jídla

  12:00aktualizováno  29. září 9:37
Na malou vesničku plnou zemědělců se snesla obrovská pohroma - jejich veškeré pole jsou zničené a úroda v nenávratnu. Navíc pro ně téměř neexistuje jiný způsob obživy. Aby všichni nepošli hladem, vydá se je zachránit malá dívčina.
60

Flower Girl

Platforma: Freeware
Výrobce: toonaholic

Stáhnout

Flower GirlJestliže si za svůj denní chleba vyberete zemědělství, musíte počítat s určitými riziky. Stejně tak by s ním měli počítat obyvatelé jednoho vzdáleného městečka, kteří byli přímo závislí na tom, co si vypěstovali na svých polích. Jednoho roku ale přišla obrovská kalamita, jejich vozy s obilím se rozsypaly a obyvatelé přišli také o další úrodu, což by samozřejmě mohlo vyústit v hladomor. Jakoé tomu ale už v podobně beznadějných situacích bývá, vždy jsou tu nějaká ta zadní vrátka, kterými v tomto případě jsou jakési tajné zásoby nacházející se v oblasti. Její přesné umístění ale nikdo neslyšel, pouze se o ní mluví a básní všude v okolFlower Girlí. Mělo by jít o stráně posyté květinami, kde také nějaký ten kus jídla najdou. Místo statného bojovníka a sportovce byla úkolem hledání pověřena drobná, ale nejspíše šikovná, holčička.

No a za tu si samozřejmě zahrajete, přičemž je nutné říct několik málo slov k jejímu vzhledu a také k vizáži většiny lidí okolo. Postavy přežívající v této vesnici totiž nejsou klasickými příslušníky lidské rasy, což lze poznat již z jejich namodralé kůže. Jedná se zkrátka o jakési pohádkové bytosti, které vznikly v hlavě autora této adventury a ten, aby toho nebylo málo, jim propůjčil také extrémně veliké hlavy. A tak vlastně ve výsledku vypadají celkem srandovně a nápaditě zároveň.

Trochu slabší je to již s okolním prostředí. U tFlower Girloho zůstal zachován trochu fantaskní nádech, což znamená rozkvetené stromy s trochu nejasnými plody. Co je ale nutné zmínit, to je obrovské množství herních lokací. Těžko ale říct, zda je to v tomto případě kladné hodnocení. V průběhu procházení virtuálním světem a při hledání onoho tajemného místa totiž projdete desítkami míst a z těch bude určitě alespoň polovina prázdná. Jedná se zkrátka o travnaté oblasti se stromem ale téměř žádným aktivním bodem nebo úkolem, který byste museli splnit. A tak většinu míst jednoduše přeběhnete bez většího zájmu. Tím postupujete stále dál, občas narazíte na předmět k sebrání (ten bude doslova bít do očí) a nebo postavu, s níž je možno promluvit. To je ale asi tak všechno.

Pokud bychom tedy Flower Girl posuzovali jako adventuru, asi by v tvrdé konkurenci neobstála. Je tedy třeba se na ní dívat jako takový mix adventury kupříkladu s rpg, ovšem s klasickým point&click ovládáním a ne zrovna nejvyladěnějším technickým zpracováním. Na druhou stranu hudební složka je výtečná, zejména ta hrající při malovaném intru – za to získává projekt důležité body navíc.

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

46 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz