Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Flying Bob je zábavná arkáda pro každého

  15:42aktualizováno  15:42
Flying Bob je veselá a zábavná arkáda pro všechny hráče bez rozdílu věku, národnosti či vyznání. Díky rychlé hratelnosti a dobré fyzice vystřelovacího lana, pomocí kterého se pohybujete, je sbírání všech těch hvězdiček skutečně zábava.
75

Flying Bob

Platforma: Freeware
Výrobce: IceSmith

  • hra pro každého
  • zábavná hratelnost
  • mohlo by být i víc úrovní (je jich 24)

Stáhnout
Flying Bob

Na Javě postavená hříčka Flying Bob je přesně tou hrou, kterou bych se nebál označit anglickým výrazem "casual", tedy cosi jako "hra pro každého". V pěkně malované grafice ovládáte Boba, jakousi kuličku, která se pomocí vystřelovaného lana dostává kupředu ve spleti chodeb, gravitačních polí, min a různých nástrah. Cestou "požírá" hvězdy, za které dostává body a odemyká nové úrovně.

Komu tento popis připadá nezajímavý a infantilní, ten mi jistě po zahrání dá zapravdu, že Flying Bob rozhodně není bez náboje a zábavy.

Flying Bob

Někteří jistě označí Flying Bob za příliš jednoduchou hračku. Ano, hra tohoto typu většinou bývá v očích herních matadorů nezajímavá, ale je nutno říci, že Flying Bob nepostrádá intenzitu a přestože to není úplně nejoriginálnější počin pod sluncem, čas v jeho příjemné společnosti strávíte více než rádi.

Bob se po složitých úrovních pohybuje pouze za pomoci lana, které dokáže do určité vzdálenosti vystřelit. Tímto způsobem se hráč Boba snaží dostat na konec úrovně v poměrně tíživém časovém limitu a přitom nasbírat co největší počet hvězdiček. Ty je potřebné nasbírat v takovém množství, aby se otevřela další úroveň.

Flying Bob

Pokud se to nepodaří, je třeba kolo opakovat znovu a lépe. Časový limit je v posledních fázích hry opravdu těsný a je potřeba se velmi ohánět, abyste vše stihli. Když se to nepodaří, neznamená to automaticky prohru, protože po vypršení limitu se vám začnou každou vteřinu odebírat ony těžce nasbírané hvězdičky, což je teprve problém.

Flying Bob

Samozřejmě, aby to nebylo zase tak lehké, ve vašem úkolu vám brání také mnohé pasti, od kanónů a min až třeba po gravitační pole.

Velmi často lze narazit také na otáčející se kola, která lze s trochou šikovnosti a zákonů odstředivé síly využít tak, aby Bob získal vyšší rychlost. S tím také souvisí fyzika lana, která je skutečně velmi dobrá a občas i překvapí, jak vysokou rychlost pomocí něj dokážete vyvinout.

Flying Bob

Flying Bob je hra pro každého, to je pravda. Toto označení však automaticky neznamená, že by někdo nad takovým titulem měl jen tak z principu ohrnovat nos. Důkazem je tato hra. Je rychlá, veselá, zábavná a odpočinková, což je často víc, než můžete od hry zdarma chtít.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

57 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

Svět loutek je v Ruben's Puppets na pokraji války

Ruben’s Puppets

Tato hra není neobvyklá jen zasazením do pohádkového světa loutek, ale také svým žánrem. Akčních strategií se poslední...

Další z rubriky

Akční Lay Lines vám nedovolí vypnout mozek

Lay Lines

Se svou egyptskou tématikou vzdáleně připomíná Serious Sama, ale nenechte se mýlit. Hektickou akci v Lay Lines doplňují...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...Najdete na iDNES.cz