Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Flying Bob je zábavná arkáda pro každého

  15:42aktualizováno  15:42
Flying Bob je veselá a zábavná arkáda pro všechny hráče bez rozdílu věku, národnosti či vyznání. Díky rychlé hratelnosti a dobré fyzice vystřelovacího lana, pomocí kterého se pohybujete, je sbírání všech těch hvězdiček skutečně zábava.
75

Flying Bob

Platforma: Freeware
Výrobce: IceSmith

  • hra pro každého
  • zábavná hratelnost
  • mohlo by být i víc úrovní (je jich 24)

Stáhnout
Flying Bob

Na Javě postavená hříčka Flying Bob je přesně tou hrou, kterou bych se nebál označit anglickým výrazem "casual", tedy cosi jako "hra pro každého". V pěkně malované grafice ovládáte Boba, jakousi kuličku, která se pomocí vystřelovaného lana dostává kupředu ve spleti chodeb, gravitačních polí, min a různých nástrah. Cestou "požírá" hvězdy, za které dostává body a odemyká nové úrovně.

Komu tento popis připadá nezajímavý a infantilní, ten mi jistě po zahrání dá zapravdu, že Flying Bob rozhodně není bez náboje a zábavy.

Flying Bob

Někteří jistě označí Flying Bob za příliš jednoduchou hračku. Ano, hra tohoto typu většinou bývá v očích herních matadorů nezajímavá, ale je nutno říci, že Flying Bob nepostrádá intenzitu a přestože to není úplně nejoriginálnější počin pod sluncem, čas v jeho příjemné společnosti strávíte více než rádi.

Bob se po složitých úrovních pohybuje pouze za pomoci lana, které dokáže do určité vzdálenosti vystřelit. Tímto způsobem se hráč Boba snaží dostat na konec úrovně v poměrně tíživém časovém limitu a přitom nasbírat co největší počet hvězdiček. Ty je potřebné nasbírat v takovém množství, aby se otevřela další úroveň.

Flying Bob

Pokud se to nepodaří, je třeba kolo opakovat znovu a lépe. Časový limit je v posledních fázích hry opravdu těsný a je potřeba se velmi ohánět, abyste vše stihli. Když se to nepodaří, neznamená to automaticky prohru, protože po vypršení limitu se vám začnou každou vteřinu odebírat ony těžce nasbírané hvězdičky, což je teprve problém.

Flying Bob

Samozřejmě, aby to nebylo zase tak lehké, ve vašem úkolu vám brání také mnohé pasti, od kanónů a min až třeba po gravitační pole.

Velmi často lze narazit také na otáčející se kola, která lze s trochou šikovnosti a zákonů odstředivé síly využít tak, aby Bob získal vyšší rychlost. S tím také souvisí fyzika lana, která je skutečně velmi dobrá a občas i překvapí, jak vysokou rychlost pomocí něj dokážete vyvinout.

Flying Bob

Flying Bob je hra pro každého, to je pravda. Toto označení však automaticky neznamená, že by někdo nad takovým titulem měl jen tak z principu ohrnovat nos. Důkazem je tato hra. Je rychlá, veselá, zábavná a odpočinková, což je často víc, než můžete od hry zdarma chtít.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

57 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Další z rubriky

Ultimate Custom Night je kompilace v podobě jedné velké noční můry

Ultimate Custom Night

Five Nights At Freddy's znova a znova. Tentokrát s volitelnou obtížností a celými pěti desítkami známých i méně známých...

Po nesprávné odpovědi v Baldi's Basics dostanete pravítkem přes prsty

Baldi's Basics

Noční můra může mít mnoho podob. Někoho děsí tmavá monstra, dalšího uzavřené prostory a pak jsou tací, které málem...

The Librarian vás okouzlí svým pohádkovým světem

The Librarian

Sníh pokojně padá na střechy fantaskního městečka a ve zdejší opuštěné knihovně se děje něco nekalého. Příčinu toho...Najdete na iDNES.cz