Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Flying Jump III – zaskákejte si

  12:00aktualizováno  23. listopadu 7:39
Hopsa, hejsa, doskákáme do Brandejsa – V této skvělé jednoduché arkádové hře si budete moci vyzkoušet, jak by to mohlo být zajímavé v roli skákající kuličky. I když vám to možná přijde maličko ujeté, neváhejte, protože se jedná o skvělou zábavu, o kterou byste se neměli nechat v žádném případě připravit.

Flying Jump 3

Platforma: Freeware
Výrobce: Sunflat

Stáhnout

Jednoduchých arkádových her můžeme v poslední době najít na internetu opravdu spoustu. Některé jsou více zajímavé, jiné méně a naprostá většina je jich průměrných. Prostě mají třeba dobrý nápad, ale špatnou grafiku či naopak. K takovýmto hrám patří i Flying Jump od Sunflatu, o které dnes bude řeč.

Flying Jump spadá do kategorie jednoduchých skákaček a celá hra i ovládání vám budou jistě navýsost jasné ještě dříve než jí spustíte. Tato gameska pochází až z daleké země vycházejícího slunce, světe div se – z Japonska. Z tohoto koutu světa se k nám hry opravdu nijak zvlášť nehrnou, ale kdo ví, co bude za několik měsíců. Nicméně díky tomu, že pochází z právě této země jsou všechny texty ve hře poněkud zkomoleny. Flying Jump nebyl naneštěstí přeložen do angličtiny, takže co se textů týče, asi si toho moc nepřečtete.

Flying JumpPo spuštění a shlédnutí log výrobců a hry se ocitnete na obrazovce, která by měla sloužit jako menu. Bohužel vše je napsáno oním nám neznámým jazykem, takže radši než něco zkoumat stiskněte tlačítko Ctrl a ocitnete se již přímo ve hře. Nyní by již možná bylo záhodné říci si, o co vlastně ve hře půjde.

Vy se vžijete do role malé nenápadně vyhlížející červené kuličky, která má následující úkol. Ona totiž bude muset posbírat daný počet hamburgerů na různých místech v celém kole, ale pohybovat se může jenom po plošinách a nesmí sjet a spadnout z jejích okrajů, protože by se po dopadu na zem zranila a vy byste přišli o život. Takže vám nezbývá než balancovat na okrajích a posbírávat ony hamburgery. Ty jsou umístěny doslova všude, ale zpravidla tam, kde se vám to hodí nejméně. Bývají ukryté na místech, kam není jednoduché se dostat.

Za vaší cestou k hamburgerům vám však nebudou škodit jenom úzké plošiny na kterých se pohybujete a nebezpečí spadnutí nebude zdaleka jediné, které vám hrozí. Dále vám škodí otáčející se koule poseté ostny, které často tvoří bariéry před hamburgery. V jednom kole jsou dokonce umístěné vysoko ve vzduchu a mezi ně je hamburger vklíněn, takže musíte skočit na centimetr přesně, pokud se nechcete na ty ostny napíchnout, což představuje ztrátu jednoho celého životu. Dalším problémem jsou jezdící můstky, které vás převážejí z jedné plošiny na druhou a nebo o patro výše. Někdy je pekelně těžké skočit na ně tak, abyste nespadli dolů do hlubiny.

Flying JumpLevelů je celkem pětadvacet, obtížnost jde vzestupně nahoru, takže je jasné, že prvních pět kol bude jen takových seznamovacích, ale věřte mi, že pak obtížnost kvapem naroste. Začnou se objevovat nové překážky, levely budou delší a obtížnější. Životy máte ze začátku pouze a jenom tři, takže si musíte dát opravdu pozor na kejhák. V některých levelech můžete život získat, často je někde ukryt, ale většinou se skrývá za dost houževnatou překážkou, zkrátka zadarmo ho nedostanete a v pokročilejších levelech spíše život ztratíte než jej získáte.

Ovládání hry je opravdu rutinou. Pohyb řídíte šipkami, skáčete pomocí Ctrl a pohled natáčíte shiftem. Co se týče grafiky hry, tak s tou to není žádná sláva. Je sice v 3D, ale to již je v této době takřka každá podobná plošinovka. Spíše je problém v nedokonalosti a nepropracovanosti objektů. Bohužel Flying Jump nemá ani žádnou hudbu a dokonce mu scházejí i ty nejjednodušší zvuky a to považuji za problém docela závažný. A hratelnost? Inu ta se mi jevila o něco lépe, i když ani zde to žádná sláva nebyla. Celkově si myslím, že se jedná o docela dobrou hru a podle mého názoru by byla škoda jí alespoň nezkusit.

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz