Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Foiled jsou rychlé akční zápasy v šermu pro dva

  15:00aktualizováno  15:00
Hra Foiled je akční zábava pro gaučové večírky pro dva hráče ve stylu šermířských soubojů. Vedle rychlé akce je tu i několik originálních nápadů a je potřeba trochu myslet i na taktiku.
75

Foiled

Platforma: Freeware
Výrobce: Unblanched Peanuts

  • skvělá zábava pro dva hráče
  • zajímavé nápady
  • je třeba dvou hráčů (ani víc, ani míň)
  • jen tři mapy

Stáhnout

Foiled | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Foiled

Jak nejlépe a gentlemansky vyřešit spory než duelem, že? Ve Foiled je to však duel trošičku odlišného rázu. Díky nutnosti zasáhnout soupeře ze stany, z které útok nečeká, od vás tato rychlá hříčka bude vyžadovat nejen velmi kvapné reakce, ale i potřebnou taktiku a lišáctví. Za odměnu vám poskytne velmi slušnou a originální zábavu pro dva hráče.

Hra bohužel neobsahuje žádnou umělou inteligenci, proti které by vlci samotáři mohli za dlouhých večerů bojovat. K této hře budete potřebovat kamaráda. Oba se nacházíte v aréně, která je tvořena jednou obrazovkou. Oba jste navlečeni do šermířského úboru a před sebou pevně držíte meč. Zábava může začít.

Foiled

Naše postava totiž není jen tak obyčejný šermíř. Velmi rychle se pohybuje a především, dokáže pomocí skoků šplhat po zdech, a dostávat se tak do závratných výšek.

Vtip je totiž v tom, že ze strany, kam je soupeř zrovna otočen, na něj nemá smysl útočit. Obrana kordem je neprostupná. Je tedy potřeba jej bodnout buď z druhého boku, zespoda, nebo shora. Při zmáčknutí tlačítka dolů totiž šermíř extrémní rychlostí spadne na soupeře jako blesk z čistého nebe.

Foiled

Při zabití nepřítele se však nezapočítávají body. Místo toho dostanete jeho duši. S tou se pohybujete pomaleji a skáčete s menší vervou. Je však nutné donést ji do jednoho z rohů obrazovky. Do kterého, to určuje hra, a protivník tím dostává ještě šanci dostat svou duši zpět. V onom rohu se pak odpočítává limit, do jehož vypršení musíte duši doručit. Teprve pak je vám bod započítán. Elegantní, chytré a nápadité.

V reálu tak souboj vypadá jako smršť útoků dvou postaviček, které se snaží toho druhého přechytračit a zatlačit do kouta. Vzhledem k tomu, že se nahraje na smrti, ale je třeba ještě naložit se soupeřovou duší, dostává Foiled až překvapivě taktický ráz.

Foiled

Úskočnost a lišáctví se zde bohatě vyplácejí. Mnohdy je celý zápas vyřešen během jedné až dvou minut, jindy do sebe soupeři strkají minut pět a nikdo z nemá navrch. Pak v posledku rozhodne náhoda.

Foiled je velmi zábavný počin. Nevydrží vám zase tak dlouho, ale jestli máte po ruce kamaráda (a toho musíte mít nutně), pak si užijete spoustu srandy. Je to jedna z těch her, které jsou jako stvořené pro povyražení na party nebo domácím večírku.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

94 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 5 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Najdete na iDNES.cz