Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Follow Da Leader – akční rubačka

  12:00aktualizováno  13. srpna 6:50
Dnešní plná hra svým vzhledem připomíná výborné Diablo, ač je naprosto nedotčena jakýmikoliv RPG prvky. Jedná se o prostou akční rubanici, v níž si dokonale pocvičíte reflexy a vaši práci s myší.
60

Follow Da Leader

Platforma: Freeware
Výrobce: Patrice Cervellin

Stáhnout

Follow Da LeaderNová francouzská hra Follow Da Leader je poměrně zábavná akční hra, byť je svým pojetím trošičku jednodušší a její princip by se dal označit jako velmi prostý. Hned při prvním spuštění mi evokovala legendární Diablo od Blizzardu, i když jakýkoliv rpg prvek je této hře na sto honů vzdálený. O čem tedy vlastně Follow Da Leader je?

To, o čem přesně tato plná hra pojednává, vám bohužel nepovím. Autor si ani nedal tu práci ji obohatit nějakým zajímavým příběhem natožpak intrem. Faktem zůstává, že pod vaše velení se v této hře dostane skupinka vojáků, jejímž úkolem bude naprostá eliminace nepřátel v dané lokaci. Nic víc, nic míň.

Aby to nebylo tak nudné a nezáživné, můžete si zvolit jedno z prostředí, kde se bude hra odehrávat. Výběr je relativně pestrý – město, rozbombardovaná krajina, les, zimní krajinka anebo město po občanské válce. Vedle toho si lze posuvníkem nastavit míru obtížnosti, což je hodně užitečné.

Follow Da LeaderSamotná hra vás asi ničím neohromí. Vše je zpracováno izometricky jako již zmíněné Diablo. Podobně je na tom ovládání, kdy vaše komando zabijáků ovládáte myší, kde pravým myšítkem určujete místo, kam se mají vydat, a levým potom střílíte. Vedle toho zde máte klávesu, jíž můžete vaši jedinou zbraň – nějaký kulomet – nabít. Pokud byste se však dostali na místo, kde by se nacházel počet nepřátel nad vaše síly, můžete vysílačkou zavolat leteckou podporu a dané místo bude pěkně „pocukrováno“ padajícími bombami.

Jednotlivé lokace nejsou nijak rozsáhlé a v podstatě je jejich stavba stejná, jen se mění jejich motiv. Přínosný bude i radar umístěný v levém horním rohu hrací obrazovky, na němž jsou zakresleni jak vaši vojáci, tak vaši nepřátelé. K ním, respektive jejich inteligenci, si také dovolím krátkou zmínku. Follow Da LeaderTa je jedním slovem úděsná – vaši protivníci se chovají nevypočitatelně a v závislosti na výšce obtížnosti vám (ne)věnují velkou pozornost a začnou si vás všímat až v okamžiku, kdy od nich budete na pár kroků. Postupovat můžete jak sami, tak i v doprovodu svých kolegů z jednotky. Nelze ale jednoznačně posoudit, co je lepší. V případě, že půjdete sami vás může překvapit přesila. Půjdete-li všichni, je pravděpodobné, že vaši kolegové kvůli své tuposti brzy přijdou o život.

Po stránce zpracování hra nevypadá až tak špatně, jen její rozlišení mohlo být o něco větší. Grafika je sice poměrně ucházející, avšak já osobně bych uvítal, kdyby byla rozmanitější. Na druhou stranu musím ocenit stylový hudební a zvukový doprovod, jenž perfektně dotvářel výslednou atmosféru. Každopádně si hru zkuste. Je to taková příjemná akční odreagovačka na několik minut. 

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

36 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.Najdete na iDNES.cz