Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Follow Da Leader – akční rubačka

  12:00aktualizováno  13. srpna 6:50
Dnešní plná hra svým vzhledem připomíná výborné Diablo, ač je naprosto nedotčena jakýmikoliv RPG prvky. Jedná se o prostou akční rubanici, v níž si dokonale pocvičíte reflexy a vaši práci s myší.
60

Follow Da Leader

Platforma: Freeware
Výrobce: Patrice Cervellin

Stáhnout

Follow Da LeaderNová francouzská hra Follow Da Leader je poměrně zábavná akční hra, byť je svým pojetím trošičku jednodušší a její princip by se dal označit jako velmi prostý. Hned při prvním spuštění mi evokovala legendární Diablo od Blizzardu, i když jakýkoliv rpg prvek je této hře na sto honů vzdálený. O čem tedy vlastně Follow Da Leader je?

To, o čem přesně tato plná hra pojednává, vám bohužel nepovím. Autor si ani nedal tu práci ji obohatit nějakým zajímavým příběhem natožpak intrem. Faktem zůstává, že pod vaše velení se v této hře dostane skupinka vojáků, jejímž úkolem bude naprostá eliminace nepřátel v dané lokaci. Nic víc, nic míň.

Aby to nebylo tak nudné a nezáživné, můžete si zvolit jedno z prostředí, kde se bude hra odehrávat. Výběr je relativně pestrý – město, rozbombardovaná krajina, les, zimní krajinka anebo město po občanské válce. Vedle toho si lze posuvníkem nastavit míru obtížnosti, což je hodně užitečné.

Follow Da LeaderSamotná hra vás asi ničím neohromí. Vše je zpracováno izometricky jako již zmíněné Diablo. Podobně je na tom ovládání, kdy vaše komando zabijáků ovládáte myší, kde pravým myšítkem určujete místo, kam se mají vydat, a levým potom střílíte. Vedle toho zde máte klávesu, jíž můžete vaši jedinou zbraň – nějaký kulomet – nabít. Pokud byste se však dostali na místo, kde by se nacházel počet nepřátel nad vaše síly, můžete vysílačkou zavolat leteckou podporu a dané místo bude pěkně „pocukrováno“ padajícími bombami.

Jednotlivé lokace nejsou nijak rozsáhlé a v podstatě je jejich stavba stejná, jen se mění jejich motiv. Přínosný bude i radar umístěný v levém horním rohu hrací obrazovky, na němž jsou zakresleni jak vaši vojáci, tak vaši nepřátelé. K ním, respektive jejich inteligenci, si také dovolím krátkou zmínku. Follow Da LeaderTa je jedním slovem úděsná – vaši protivníci se chovají nevypočitatelně a v závislosti na výšce obtížnosti vám (ne)věnují velkou pozornost a začnou si vás všímat až v okamžiku, kdy od nich budete na pár kroků. Postupovat můžete jak sami, tak i v doprovodu svých kolegů z jednotky. Nelze ale jednoznačně posoudit, co je lepší. V případě, že půjdete sami vás může překvapit přesila. Půjdete-li všichni, je pravděpodobné, že vaši kolegové kvůli své tuposti brzy přijdou o život.

Po stránce zpracování hra nevypadá až tak špatně, jen její rozlišení mohlo být o něco větší. Grafika je sice poměrně ucházející, avšak já osobně bych uvítal, kdyby byla rozmanitější. Na druhou stranu musím ocenit stylový hudební a zvukový doprovod, jenž perfektně dotvářel výslednou atmosféru. Každopádně si hru zkuste. Je to taková příjemná akční odreagovačka na několik minut. 

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

36 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...Najdete na iDNES.cz