Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Football Challenge 09 - fotbalové hody

aktualizováno 
Velmi kvalitní fotbalový simulátor, to je další ročník skvělého Football Challenge, který nabízí tréningové zápasy, ale také ostré turnaje na internetu.
85

Football Challenge

Platforma: Freeware
Výrobce: GreenTube

  • skvělý 3D fotbalový simulátor
  • vynikající grafika
  • bohatý obsah

Stáhnout

Football Challenge

Football ChallengeV poslední době nejlepší hodnocení v kategorii freeware her zaslouženě získávají projekty profesionálního charakteru, k nimž patří také nový ročník Football Challenge. Jak název dostatečně napovídá, jedná se o oživení velmi chudé kategorie fotbalových simulátorů, které jsou pro freeware vývojáře zpravidla příliš obtížné na vytvoření.

Na Football Challenge se autoři opravdu vyřádili a při jeho hodnocení nelze jinak, než mít neustále zdvižený palec nahoru. Dočkáme se totiž plnohodnotného 3D hřiště, na kterém se opravdu prohání celé mužstvo fotbalového týmu. Jedno takové si budete muset nejprve vytvořit. Na výběr je z několika národností, mezi kterými nechybí ani Česká republika. Pokud jste tedy dostateční patrioti, nic vámFootball Challenge nebráni v tom, abyste hájili barvy našeho národa. K dispozici je i několik dodatečných nastavení jako je barva dresu ap. možností je zkrátka nespočet a to i v tomto ohledu.

Poté co máte mužstvi hotové, nebrání vám nic v tom pustit se do jednoho ze dvou základních herních možností. První je trénink, k němuž po vás není požadováno ani internetové připojení. Jedná se tedy o offline záležitost, kde se na druhé straně zelenavého trávníku na začátku ocitne počítačem ovládaný oponent, u něhož si můžete nastavit i jeho obtížnost a tak například začít trénovat s jednodušším a postupně vyladit své schopnosti.

Stěžejní částí je ale právě ta, kde internetové připojení potřeba bude. Nejprve se Football Challengebudete muset zaregistrovat, což naštěstí nevyžaduje vypnutí hry. Formulář je vám předložen rovnou v herním prostředí a následně je vám dovoleno rovnou se i přihlásit. Online část je opravdu robustní a dává si ambice vytvořit i komunitní síť mezi hráči této hry zdarma. Můžete si tvořit přátele a jejich přezdívky přiřazovat do speciální sekce. Pak uvidíte, kdy jsou online a je možné prohodit i kus řeči. Jinak je zde třeba mód Tournament, kde si rámcově zvolíte druh protivníka a hra chvíli počká, než se někdo vhodný připojí. Následně vám ho představí a vy máte možnost vyzvání odmítnout. Za to se vám ale odečtou jisté body, které svědčí o vaši prestiži v této hře a získáváte je například za výhru. V době vydání této recenze pak také běží oficiální turnaje a pro bližší informace je dobré navštívit přímo oficiální stránky.

Rozvažovat, jestli stáhnout Football Challenge je naprosto bezpředmětné. V době kdy vám téměř nikdo nedá nic zadarmo je takováto jedinečná herní příležitost prostě chutnou lahůdkou. Doporučujeme.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

85 %

Hodnocení čtenářů

80 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 152 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz