Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Force: Leashed - tajemství gravitační síly

  23:36aktualizováno  23:36
Magické hranoly dokáží spoustat gravitační sílu a hráči otevřít svět nových možností.
75

Force: Leashed

Platforma: Freeware
Výrobce: Kepuli Games

  • originální námět
  • návrh levelů
  • slabá motivace

Stáhnout

Force: Unleashed

Force: Unleashed

Force: Leashed

Zárodkem Force: Leashed byl příspěvek ve vývojářské soutěži 7DFPS Challenge. Z té jsme vám nabídli již několik pozoruhodných titulů a je znát, že přilákala pozornost mnoha talentovaných tvůrců. Co však potěší nejvíce, že autoři tohoto titulu neusnuli na vavřínech, vzali své sedmidenní dítko a ještě více ho vypilovali. Myšlenka, na které je hra postavena si to určitě zasloužila. Těží přitom v základu z legendární hry Portal, která netradičně pracovala s přecházením mezi jednotlivými segmenty v 3D prostoru.

Force: Unleashed

Force: Leashed

Newton by měl jistě radost, kdyby viděl, jak jednoduše a zábavně se dá vykládat gravitační síla. Právě ta je jakousi alfou a omegou, okolo které se točí celý herní mechanismus. Na určitém místě v levelu najdeme dělo, které chrlí nekonečný proud raket. A vaším, na první pohled prostým, úkolem je nasměrovat jejich tok do zdi z reflektorů a aktivovat tím nějaké dveře, odemknout tajný prostor, vysunout schodiště nebo spustit most. Díky tomu se hráči otevře nový prostor, kde opět najde dělo chrlící rakety nebo pracuje s předchozím prostorem. Rakety lze usměrňovat za pomoci magických hranolů, které dokáží usměrnit pouze proud stejné barvy. Každý hranol lze umístit kdekoliv ve 3D prostoru a svou roli hraje i jeho velikost a tedy síla gravitačního pole, jež se kolem něho následně vytvoří.

Force: Unleashed

Force: Leashed

Originální koncept je snadno pochopitelný a jednoduchý, přesto se nedá říct, že by hra byla vyloženě jednoduchá. Umístit hranol na správné místo je docela věda a bohužel se k tomu přidává i určitá technická nedokonalost, kdy nelze hranol odebrat a přesně vrátit na stejné místo, protože se perspektiva o něco posune. Po odebrání jste tak jakoby odstrčeni a umístění zpět je vyžaduje trochu šikovnosti a prostorové představivosti.

Force: Leashed je postaven na dobré myšlence a má vcelku obstojnou grafiku a atmosféru. Přesto je škoda, že není ještě propracovanější. Chyběla mi nějaká nosná myšlenka, která by jednotlivé prostory spojovala nebo třeba určitý časový tlak, jenž by nutil k rychlejšímu rozhodování. Takto jde stále přeci jen o technologické demo než vyspělou hru.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

39 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.Najdete na iDNES.cz