Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fourth Dimension – otevírat nové dimenze se nevyplácí!

  12:00aktualizováno  1. června 11:23
Lidstvo si nemělo zahrávat s právě nalezeným otvorem do čtvrté dimenze. Nejen že tak byl narušen tok budoucnosti, ale hrozí zhroucení celého vesmíru. Existuje však poslední naděje. A tou jste právě vy, kdo musí vše vrátit do pořádku.
60

Fourth Dimension

Platforma: Freeware
Výrobce: Cysteine Creations

Stáhnout

Fourth DimensionMars je osídlen lidmi a to se píše teprve rok 2012. Lidé díky rudé planetě získali i nové netušené možnosti. Levné ruské palivo umožnilo velký nárůst vesmírného cestování a tak není divu, že se NASA rozhodla uskutečnit let ke Slunci. Ovšem bez nějakého toho problému by nebylo žádné vzrůšo, že? Náhlá meteoritická bouře změnila dosavadní kurs. Díky této nehodě byl však objeven portál do čtvrté dimenze, který uskutečňuje cestování časem. Lidé navázali spojení s budoucností a technologie se začala vyvíjet rychlostí blesku. Pokrok ve všech oborech byl neskutečný a všechno vypadalo růžově. Pak se ale bohužel začala nevídanou rychlostí měnit i budoucnost a začala hrozit obrovská zkáza – vyhynutí celého lidstva. NASA však naštěstí zabodovala a dala vzniknout nejmodernější umělé inteligenci, která může odříznout časový kanál. Právě v tento moment vstupujete na scénu vy a osud vesmíru závisí jen na vás. Jak jistě uznáte příběh rozhodně není špatný. Bohužel je to prakticky jediné, co na této hře oceníte. 

Fourth DimensionV každé misi se ocitáte v jakýchsi katakombách a máte za úkol najít postupně tři klíče (zelený, červený a modrý) k postupu do další úrovně. V jejich sbírání vám brání lasery, střílející věže, hbité zelené potvory, dveře, které se otevírají podle toho, jaké klíče zrovna vlastníte, a v neposlední řadě vám život bude ztrpčovat i časový limit. Ten je obzvláště neúprosný, protože váš hrdina je strašný louda a navíc nikdy přesně nevíte, kde jsou klíče umístěny. Místo oddechové zábavy tak očekávejte zběsilé hledání klíčů a zoufalé sledování ubíhajícího času, protože tu není žádný save/load. Nevím na co je hra, u které se nebavíte, ale jen vztekle běháte v domnění, že tu ten zatracený klíč někde musí být.

Grafika hry není špatná, ba naopak samotné objekty jsou velice vydařené, ale celkově celá hra působí hrozně nevýrazným dojmem. Neustále běháte ve stále stejných šedých chodbách a v cestě vám stojí stále ti samí nepřátelé. Hratelnost už sama o sobě působí dost stereotypně a nevýraznost grafiky jí v tom jen pomáhá. Fourth Dimension Další problém, který jen stěží udýcháte, je profláknutá doba při načítání levelů. Když jsem na nápis Loading zíral poprvé, měl jsem dojem, že se mi snad sekl počítač. Ale mýlil jsem se. Opravdu musíte čekat tak dlouho, než se vám nahraje první kolo.

Poslední co na Fourth Dimension oceníte je, kromě příběhu, i možnost vybrat si hudbu. Na výběr je hned několik melodií – namátkou např. Golden eye, Queen, Jimi Hendrix… Hudební doprovod v menu také není k zahození. Conquest of paradise od Vangelis je prostě skvělý. Zkuste sami a uvidíte. Nejedná se o žádný totální propadák, na druhou stranu to není ani nic převratného a bůhví jak zábavného. Prostě průměr.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...Najdete na iDNES.cz