Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Foxivous - bitevní liška

  12:00aktualizováno  12:48
Foxivous představuje klasickou vesmírnou střílečku. Trochu netradičně bude vaším korábem opancéřovaná liška, ale jinak zůstává vše při starém. Porazíte všechny nepřátele a závěrečné bosse?
50

Foxivous

Platforma: Freeware
Výrobce: Bouncing Fox Productions

Stáhnout

foxivous1

2D vesmírné akce většinou příliš inovací nepřinášejí. Stejně tomu je i v případě Foxivous. Tato hra přináší pouze jednu zajímavou novinku a to je netradiční zpracování vaší mateřské lodi. Jestliže čekáte nějakou futuristickou raketu, budete překvapeni. Vaše loď je totiž opancéřovaná liška.

Nic to ale nemění na hlavním úkolu hry. A tím je nashromáždění co nejvyššího skóre. Bojujete proti různým nepřátelům, přičemž za každého zničeného protivníka vám o několik bodů povyskočí skóre. Nepřátelé jsou jak pozemní jednotky, tak především různá letadla a vesmírné koráby. Na pozemní jednotky je vaše liška vybavena bombami, které jsou velmi účinné. Nejtěžší bude správně zacílit. Vzdušní nepřátelé jsou na sestřelení náročnější. Mnohdy jsou totiž rychlejší jak vaše liška, takže budete foxivous2muset hodně předvídat, odkud přiletí. Na závěr levelu se vždy utkáte se finálním bossem, což je pořádný tlouštík přes většinu obrazovky. Během vaší cesty na konec levelu můžete občas sebrat nějaký upgrade. Vylepší se vám pak kanóny, síla projektilů, dostanete štít nebo vyšší rychlost. Vylepšováky vám opravdu velmi pomohou, takže byste je měli sbírat pokaždé, co je k tomu příležitost.

Z grafického hlediska Foxivous vcelku ničím nepřekvapí. Prostředí i přes určité barevné změny působí poměrně fádně a rozhodně se s ním přiliš nesžijete. Naopak poměrně dobře jsou vykresleny nepřátelské jednotky. Především vzdušné síly a závěreční bossové vypadají pěkně. Nepřátelé jsou vcelku dobře viditelní a rozpoznatelní. Stejně tak přehledné jsou i nepřátelské střely. Hratelnost zpočátku vypadá vcelku dobře. Nepřátelé jsou různorodí a přítomnost rozdílných závěrečných bossů na koncifoxivous3 levelů je potěšující. Při průletu levely můžete také sbírat skóre bombardováním nepřátelských budov. Ty jsou však pořád stejné a to je začátek celého problému Foxivous. Po poměrně krátké době se při hraní dostaví stereotyp a už vás u této hry nebude nic držet. Je také rozhodně na škodu, že nedostal Foxivous dynamičtější zpracování. Vaše liška je totiž až příliš pomalá a brzdí tak jakýkoli rozlet náznaku rychlé akce. Jako hudební doprovod jsou použity některé starší i aktuální hity z rádií.

Foxivous je ničím nepřekvapující 2D střílečkou, kterých vychází kvanta. Bohužel Foxivous nijak nevyčnívá a řadí se do šedi průměru. Pokud by dostala hra větší spádovost a rychlost, bylo by tomu rozhodně jinak.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

13 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.Najdete na iDNES.cz