Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fractal Factory - i pixel je vlastně fraktál, ale co na tom

  12:00aktualizováno  10:00
Ve zkratce další Galaxian. Položte prsty na směrové šipky, nažhavte dva kanóny a hurá na destrukci hlavního bosse, kterého tentokrát opustili neodmyslitelní přisluhovači v podobě menších nepřátelských raket. Celkem ohraná písnička, nebýt něco jinak než obvykle.
60

Fractal Fighter

Platforma: Freeware
Výrobce: Cactus

Stáhnout

Fractal Fighter

Abychom pronikli do tajeprvníhoslova názvu hry a téže příčině jejíneotřelosti, je nutné si na úvod povědět cosibližšího o významu tohoto slova. Encyklopedie ABZříká : "Fraktál je útvar s velkouvnitrní členitostí, jehož motiv se opakuje vnekonečně mnoha různých velikostech." V případěFractal Fighteru je takový objektem hlavní boss,složený z děl různých velikostí aúčinků.

Po každém zlikvidovánítohoto monstra, přilétá boss nový, s ještěkomplikovanější členitostí děl a tedy i vyššímpočtem projektilů, jež vám vmete do tváře a zároveňvyšším počtem objektů, čekajících na vášhladový kanón, či laserový paprsek. Obtížnosttitulu tedy roste geometrickou řadou a i při počtu pěti životůse zkraje ve hře neudržíte dlouho. To se ale s narůstajícímmnožstvím svedených bitev spraví a vězte, žepokud vám je tento žánr alespoň trochu blízký,Fractal Fighter hned tak nezahodíte.

Fractal FactorySvouzásluhu na tom mánejen pekelná hratelnost, ale též druhý hernímód pro nedočkavce, který nepřítelovusložitost negeneruje podle levelu, kterého jste právědosáhli, ale zcela náhodně. Přesuňme se ovšemk druhé výrazné složce hry a to k jejímuzpracování.

Ti herně protřelejší z vásse při pohledu na právě zrecenzovaný titul asi jentěžko ubrání vzpomínce na, dnes již živoucílegendu "shoot ´em up"Â?Â?, Kenta Cho a jeho Fractal Factoryneobyčejnýpychadelicko-gemotrický styl, kterému jako by FractalFighter z oka vypadnul. A nic na tomto dojmu neubere animonochromatické dvojbarevné zpracování,které evokuje éru osmibitů každým pixelem.

Grafika je to strohá, alefunkční a navíc přehledná. Hudebnídoprovod pak patří rovněž k těm zdařilejším,byť nenabídne více než jednu skladbu. I přesnápadnou vizuální podobnost a zachováníprincipu, kdy je vaše loď postavena před jediného bossebombardujícího vás stovkou projektilů, však otéto hře nemůžeme mluvit jako o plagiátu rRootage.Naopak Fractal Fighter zavděk své hratelnosti a konceptupředstavuje spíš důstojného konkurenta. A jestli sestále někdo domnívá, že z vývojovýchnástrojů typu Gamemakeru nic kloudného nevzejde, budižFractal Fighter další jehlou mezi kupkou sena dokazujícíopak.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz