Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fragments of Fear – noční můry dospívajících dívek

  8:11aktualizováno  8:11
Jednoduchá honička s podivným pavoukem ve 2D adventuře s životností kolem pěti minut.
40

Fragments of Fear

Platforma: Freeware
Výrobce: Hernan

  • kratičké (ano, občas je to i pozitivum)
  • jako záležitost na pět minut to není tak hrozné
  • neoriginální a celkově hratelně šedé a nevýrazné
  • kratičké

Stáhnout

fragments of fear

Nepříliš inovátorská Fragments of Fear je chvilkovou jednohubkou pro ty, kterým se hry tohoto stylu líbí. Jednoduchý příběh, hratelnost i technické zpracování tvoří pěknou kostru pro hru na pět minut.

Komerce jistým způsobem funguje i u her zdarma. Podívejme se na Fragments of Fear. Již podle názvu by se mohlo zdát, že se jedná o hru, která se bude svého hráče snažit jakkoliv strašit a lekat. Tak to však v jejím případě vůbec není a hra tedy disponuje tímto přitažlivým jménem nejspíš jen proto, aby navnadila potencionálního hráče. FoF je izometricky viděná 2D prohlídka modrošedých chodeb a průlezů, ale s děsem to nijak nepřehání. Teoreticky by to nebylo ani v silách této hry, neboť by to díky stylu jejího zpracování nebylo zrovna jednoduché.

fragments of fear


Je správnou otázkou do éteru, zda-li jednoduchost a nenáročnost není náhodou v tomto případě spíše negativem. Respektive, jestli nejsou synonymem pro nudu. Nelze po každé hře žádat dějové, stylistické či konceptuální orgie, ale jistá dávka nápadu by měla být přítomná v každém díle. FoF vypráví příběh malé hrdinky, která je svou matkou donucena jít spát, přestože se jí ještě nechce. Po chvíli se však probouzí v místnosti, která její pokoj pouze vzdáleně připomíná. V tomto snovém světě se snaží naleznout fragmenty své osobnosti, které vyjadřují její strach. Ať již přemýšlíte jakkoliv, asi nelze ději FoF přiřknout kdovíjakou originalitu.

fragments of fear
fragments of fear


2D bloudění po světě hrdinčina strachu je velmi často přerušeno podivným pavoučím monstrem, které se vás snaží lapit. Jakmile se mu to povede, hrdinka se probudí a vy musíte začínat od začátku. Hra samotná má dva možné konce. Přičemž první (pokud se vám nepodaří najít všechny fragmenty) je negativní, zatímco druhý je logicky pozitivní. Tak jako tak, pokud cestou nenajdete fragmenty všechny, hra vás postaví po dohrání zase na začátek, abyste se je pokusili najít všechny. To samotné však ale mnoho nestačí jako motivace hráče pro další hraní a tak je celá záležitost otázkou asi pěti minut.

fragments of fear
fragments of fear


Ke Fragments of Fear toho není moc co říct. Není dlouhá, ani graficky či technicky zajímavá, zvuky se šetří a hudba zde snad není žádná. Děj je i přes dvojí možnost zakončení velmi „typický“ a vůbec sterilní a samotná hratelnost také neexceluje. Kdybych měl u hry těchto kvalit strávit více než těch pět minut, které ona sama vyžaduje, pak bych ji asi ani nikomu nedoporučil, ale jako herní rychlovka obstojí.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

7 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz