Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Free Billiards 2008 - zahrajte si billiard

  12:00aktualizováno  12. září 11:11
Několik herních módů, skvěle zpracované 3D stoly a fyzikální model téměř odpovídající reálné předloze. To je ve zkratce to hlavní, co nabídne simulátor jménem Free Billiards s letošním ročníkem za názvem. Vyzkoušejte ho.
80

Free Billiards 2008

Platforma: Freeware
Výrobce: Freegamepick

Stáhnout

Free BilliardsBilliard patří v počítačovém provedení k poměrně oblíbeným sportům, vytvořit jej ale není vůbec snadné. Hra totiž vyžaduje poměrně precizní fyzikální model, bez něhož vlastně všechno ztrácí na významu. Naštěstí autoři Free Billiards 2008 nešlápli vedle a svou hru touto velice podstatnou drobností vybavili.

Myslím že se jen stěží stane to, že by na PlnéHry zabloudil člověk zcela neznalý oravidel billiardu. Tato hra je v našich končinách poměrně rozšířená po hospodách a hernách, kde si ji lze dopřát opravdu za pakatel. Jedná se primárně o hru multiplayerovou a to pro dva hráče. Pokud nemáte žádného kolegu při ruce, pomůže vám Free Billiards 2008 jednoduše díky přidané možnosti protivníka verbovaného z řad počítačem ovládaných jedinců. Ti jsou poměrně zdatní v tomto sportu, proto je možná lepší věnovat čas tréninku, než se pustíte do hry pouze Free Billiardso jednom hráči. Trénink je ostatně samostatným herním módem, který využijí především začátečníci v oboru ale i nováčci v této hře. Zcela bez jakýchkoliv stresů si můžete vyzkoušet fungování tága, chování koulí a zastrílet si a natrénovat některé bezchybné rány. Díky tomu pak budete třeba excelovat v ostrém souboji. Ten se tedy samotný odehrává ve dvou variantách. První znamená, že se budete u tága střídat stejně jako v reálné hře s nějakým tím protihráče. Hra vás sama upozorní na změnu a u vás stačí jen provést výměnu u klávesnice respektive myši, což může být trochu nepohodlné. Varianta pro jednoho hráče pak znamená postavit se poměrně zdatnému počítači.

Free Billiards

Co se základních pravidel týče, hra začíná rozstřelem všech koulí rozestavených do trojúhelníku. Hráče se strefuje výhradně do koule bílé, která by měla narazit do koule další a vhodit ji do jedno z šesti děr. Cílem je do díry dopravit vždy svou barvu koule, tedy pokud hrajete na plné nebo na půlky (to se rozhodne po rozstřelu). Pokud dojde k úspěšnému zasazení do jamky, pokračuje hrát ten samý hráč, jiank se po jednom pokusu střídají. Ovládání je umístěno intuiotivně na myš, kterou pohybujete dokola společně s tágem. Stiskem levého tlačítka tágo natáhnete pohybem směrem k sobě a v pravou chvíli pustíte, čímž kouli dodáte potřebnou sílu a rychlost.

Free Billiards 2008 je po dlouhé době opravdu kvalitním zástupcem kategorie virtuálních billiardů. Grafika je ucházející, body dolů šly tak akorát za občasné zamrzání programu a přepínání na domovskou stránku autora při kažřdé příležitosti.

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

59 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 29 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Akční Lay Lines vám nedovolí vypnout mozek

Lay Lines

Se svou egyptskou tématikou vzdáleně připomíná Serious Sama, ale nenechte se mýlit. Hektickou akci v Lay Lines doplňují...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Najdete na iDNES.cz