Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Free Ice Cream – nikdy si neber nic od cizích

  8:38aktualizováno  8:38
Místo cukrovinek s hlavní hrdince dostane sekáčku na maso. Necháte ji užít si následky její naivity?
80

Free Ice Cream

Platforma: Freeware
Výrobce: Brian Van Bruggen

  • slušná java grafika
  • technicky bez chybičky
  • je to zábava
  • krátké

Stáhnout

free ice cream

 Klasická myší ovládaná adventura vytvořená v oblíbeném Flashi nám ukazuje, že naše maminky nebyly daleko od hrozivé pravdy, že svět není ani zdaleka vhodné místo pro idealisty. Ačkoliv není Free Ice Cream zábavou na dlouhou dobu, je skvělým společníkem pro adventurně pozitivní alespoň na krátkou dobu.

Jistě se pamatujete na svoje dětství. Jen si vzpomeňte na svoji první samostatnou cestu do školy. To bylo samé: „Na přechodu se vždycky rozhlédni do všech stran. Nikam se netoulej a jdi potom rovnou domů. Neber si nic od cizích, ani kdyby to bylo zadarmo a hlavně s nikým nenasedej do auta.“ Smutným faktem je, že ačkoliv je rodičovská potřeba chránit svého potomka často přehnaná, byly to právě tyto příkazy, které nám v tom našem nevinném mládí mnohokrát zachránily život.

free ice cream
free ice cream


Hlavní hrdinka Free Ice Cream si to jistě uvědomuje. Ale bohužel, jak se říká „s křížkem po funusu“. Když už se probouzí unesená, svázaná a bezradná v cizím špinavém sklepě, je na výčitky pozdě. Šílený maniak s řeznickou sekerou, kuklou a halenou potřísněnou krví není úplně nejlepší hostitel. Navíc naše protagonistka nebyla unesena sama. Svou kamarádku, která byla, stejně jako ona, velmi lačná po osvěžující zmrzlině zdarma ale už dlouho neviděla. Není času na lítost, je třeba jednat: Zachránit sebe a svou kamarádku dřív, než skončí na kousky v chladícím boxu.

free ice cream
free ice cream


Je zcela zřejmé, že právě v tuto chvíli se na scénu dostává hráč. Veškerá interakce probíhá (díky tomu, že hra běží na Javě) pouze jedním tlačítkem což, si myslím, je příjemné zjednodušení. Hra tím získává na dynamice, která by se v případě ovládání vícero tlačítky pravděpodobně ztratila. Podobný systém jste mohli vidět v nedávné ekologické procházce Botanicula, nebo třeba skvělém Machinariu, protože oba tyto tituly jsou také vytvořené v jazyce Flash.

free ice cream
free ice cream


Free Ice Cream toho není moc co vytknout. Má příjemnou grafiku i zvuky. Zápletka je originální a hratelnost svižná a vyvážená. Těch několik málo hádanek by se dalo spočítat na prstech jednoho paviána, ale to je na celkovou herní dobu celkem slušné. Ta se pohybuje někde mezi deseti až patnácti minutami. Samozřejmě v případě, že hrajete poprvé. Hra neobsahuje nějaké výrazné nedostatky, takže je potřeba alespoň zmínit právě kratší herní dobu. Vím, je to šťouralství, ale co jinak dodat ke hře, kterou jsem si zcela a bez výhrad užil?

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

47 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz