Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Free Lotto – sestřelte balónky

  12:00aktualizováno  1. listopadu 4:08
Myslíte si, že název hry vám řekl mnoho? Mýlíte se! S loterií ani ničím podobným se zde nesetkáte. Zde se totiž jedná o sestřelování balónků různými harpunami, které zespodu vypouštíte...

Free Lotto

Platforma: Freeware
Výrobce: E-game

Stáhnout

Free LottoJistě jste se již setkali s freeware hrami od švédské firmy E-Game. Jedná se například o populární Lycos Athletic nebo velmi podobnou hru E-gon Adventures. Tentokrát vám představíme hru s názvem Free Lotto, v níž se setkáte s hlavní postavou Jonem. Ten má za úkol odstranit ze vzduchu všechny nafukovací balónky. Napomoci mu k tomu má jakási harpuna (nebo lano?). Pojďme se tedy podívat jak si tvůrci z E-game dali na hře záležet.
 
Instalace vám žádné problémy dělat nebude a tak se vrhneme rovnou do hry. Po spuštění se před vámi ukáže samotný hrdina Jon. Než se ale pustíme do hraní, podíváme se na menu (to vyvoláte stisknutím tlačítka Esc). Máme tu možnost nastavit si ozvučení hry, informace o hře a společnosti E-Game a další zbytečné věci. Nás ale zajímá hlavně hra a tak se do ní pustíme.
 
Free LottoVy, jako postava Jon, se pohybujete po zemi a snažíte se odstřelit nafukovací balónky, které skáčou kolem vás. Střílíte pouze nahoru, tudíž si musíte počkat na vhodnou chvíli, kdy vykonáte tento útočný tah. To ovšem není vše! Balónek se rozdělí na další dva menší a ty se po sestřelení taktéž rozdvojí. Ty už se ale naštěstí na další nerozdělí. Jakmile se tedy zbavíte všech míčků, postupujete do další fáze hry. V následujících levelech se obtížnost zvyšuje a budete se moci pohybovat i po žebřících. Za zmínku také stojí, že vám občas z balónků vypadnou různé bonusy umožňující zastavení míčku ve vzduchu či získání nového typu harpuny. Pokud se vám ale stane, že vás míček zasáhne, ztratíte život a pokračujete v tomtéž levelu znovu. K dispozici máte od začátku hry 3 životy. Vaše průběžné hodnocení je znázorněno v pravém horním rohu. Body samozřejmě získáváte za sestřelení balónků a postup do dalšího kola.
 
Free LottoGrafika hry je poměrně slušná. Prostředí a pozadí je ovšem pořád stejné. Díváte se na jakýsi japonský chrám a nápis Free Lotto. V tomto by se mohli tvůrci trochu polepšit. Zato hudba a zvuky obsažené ve hře jsou příjemné a nebudou vás vést k tomu, abyste je po delším hraní vypínali. Hru ovládáte pouze kurzorovými šipkami a mezerníkem, který slouží na vypuštění harpuny. To si ale musíte dobře naplánovat, aby v tu správnou chvíli trefila cíl – nafukovací balónek.
 
Free Lotto zapadá do průměrných her od toho výrobce. Nesetkáte se zde s žádnými novinkami, které by například v již zmiňované hře E-Gon nebyly. To ovšem neznamená, že vás odrazuji od stáhnutí hry, právě naopak! Nemáte-li žádné zkušenosti s podobnými hrami, určitě si Free Lotto vyzkoušejte a posuďte sami jestli je to hra právě pro vás dělaná. Přeji vám mnoho zábavy.


Autor:Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz