Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Freeway Racer – simulace D1?

aktualizováno 
Potřebujete si odpočinout od nervy drásající jízdy po českých dálnicích? Řešením může být ne až tak nervy drásající gamesa Freeway Racer. Pro lidi, které třeba irituje Grand Theft Auto a chtějí si na pár minut nezávazně zajezdit v protisměru je tu právě dnešní hra.
55

Freeway Racer

Platforma: Freeware
Výrobce: Blitzblaster Software

  • Občas lehce zábavné
  • Nevyužitý nápad

Stáhnout

freeway_poster

freeway_01Základním konceptem Freeway Racer je jízda osamoceného auta v protisměru, což je nápad, o němž bych se neodvažoval říct, že má jakékoliv větší ambice, než na pár minut pobavit. Hře by tedy zřejmě více slušel kabátek z Javy nebo Flashe, ale co už. Musíte vydržet co nejdéle na silnici, navzdory zákeřným “bonusům“, vadám na silnici a samozřejmě protijedoucím vozům.

freeway_02Vaše stříbrná kára uhání velmi nekvalitní a poloprázdnou čtyřproudovou dálnicí. Na povrchu vozovky se čas od času objeví dvojice vad. Olejové skvrny házející půltunové auto do vedlejšího pruhu a méně nebezpečné nerovnosti, která vůz jen trochu roztřesou. Protijedoucí soupeři také všichni neuhánějí stejnou rychlostí, přičemž šíleně rychle jedoucí auta mají tendenci objevit se právě ve chvíli, kdy čelíte skvrně vyteklé snad z tankeru.

freeway_03Na asfaltce se čas od času objeví jednoduchých power-upů. Readme soubor u hry ohledně power-upů říká “Čekejte neočekávatelné“ a má věru pravdu. Zpočátku mě totiž značně iritovala neznalost toho, co který power-up navozuje; hra neobsahuje žádné popisky čemu se vyhnout a co naopak sbírat. Jak už jsem zmínil, jedním z nich si doplníte palivo, dalším rudo-zeleným si ale obrátíte ovládání, takže levou šipkou zatáčíte doprava.

Nemusíte mít dysfunkci motorických (ani motoristických) funkcí, abyste brzy na to do něčeho napálili. Ovládání si naštěstí můžete vrátit do normálu dalším obráceným power-upem. Posledním bonusem je tmavý power-up, který na krátkou dobu zmenší vaše auto. Ne že by to bylo dost na to, aby jste mohli projíždět pod těmi protijedoucími. Poněkud bizarní je ovšem ovládání už v základním nastavení. Do stran zatáčíte klasicky pomocí šipek, zrychlujete nicméně držením Altu...

Navzdory značné jednoduchosti jsem se u Freeway Raceru mírně naprůměrně bavil. Ačkoliv mu chybí esenciální požitek z rychlosti, kouzlo těsných kliček této krátké hře nechybí.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

55 %

Hodnocení čtenářů

55 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 165 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz