Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Freischuss - nenávidíte učebnice?

  12:00aktualizováno  7:10
Ve středověku neblaze proslulý Koniáš, ani později v novodobých dějinách tolik zla páchající fašistický režim, nesnášeli knihy svých odpůrců. Jestli nemáte rádi učebnice, můžete zde pokračovat v jejich šlépějích.

Freischuss

Platforma: Freeware
Výrobce: Tobias Runde

Stáhnout

FreischussNe vždycky a všem přinášely knihy pouze radost a užitek, po případě i potěšení z dobré a kvalitní četby. Našli se i takoví, kteří pokud se jim knižní téma nezamlouvalo, posílali jejich autory i s knihami na hořící hranice a později do celoživotních žalářů, často dokonce i na smrt. Tato skutečnost zřejmě inspirovala německého autora k tomu, aby vytvořil toto dílko, které vám tady předkládáme. Možná ale, že se mýlím, snad patřil ve svém mládí k těm žákům, kteří se jen velmi neradi učili a dal zde své nenávisti k učebnicím najevo svůj tehdejší nepřekonatelný odpor. Kdo ví, cesty osudu jsou nevyzpytatelné, důvodů proč vytvořil toto dílko mohlo být mnohem více, takže se můžeme jen domnívat, jak vznikl tento podnět.

Tobias Runde nám to zřejmě neprozradí, ale je jisté, že tato 3D hra se mu, jak jsme ovšem na to od něj už zvyklí, opět povedla. Je tedy zřejmé, že vaším jediným, zato však velmi důležitým úkolem bude nutné ničit knihy různých velikostí, ať už je jejich obsah pro vás přijatelný, nebo ne. Nebudete je však pálit na hranici, žijete přece v XXI. století, takže k ruce nebudete mít zápalky a dřevěná polena, ale velice výkonný laserový kulomet, který dokáže mezi knihami udělat pěknou paseku. FreischussNacházíte se ve vesmíru, uprostřed se vznáší jakási neidentifikovatelná vesmírná stanice a všude dokola poletují knihy v červeném obalu různých velikostí, za každou sestřelenou dostáváte určitý počet bodů.

Tak mne také ještě napadlo, jestli tyto knihy neposílá k nám na naši Zeměkouli nějaká neznámá vyspělá civilizace, která chce u nás šířit svoji ideologii, jež se ovšem nezamlouvá některému pozemskému cenzorovi,  disponujícímu ovšem takovými prostředky, které mu umožňují v této knižní invazi zabránit. Ať už je to tedy tak, či onak, v každém případě se do role obsluhy tohoto laserové kulometu vžijete vy a budete se muset hodně činiti, aby ani jedna kniha nenašla svůj určený cíl. Nebylo by na tom nic těžkého, ani zvláštního, kdybyste na své počínání neměli stanovený omezený časový limit, ten trvá maximálně 5 minut, více času tudíž nemáte, takže honem do toho.

Ve hře samotné jde pak o to, sestřelit v tomto časovém limitu co nejvíce knih a v důsledku toho tak získat co největší počet bodů. Po spuštění hry máte možnost si prohlédnout tabulku nejvyššího dosaženého skóre, samozřejmě, pokud se do hry zapíšete jménem, pod kterým chcete hrát, objevíte se v ní dříve nebo později také. FreischussPo celou dobu hraní můžete sledovat dole na liště řadu důležitých informací, které slouží velmi dobře k orientaci ve hře. Úplně vlevo je ukazatel množství energie kulometu, hned vedle něj se nachází znak zlatého paragrafu. Pokud vám tedy dojde poslední množství energie a kulomet tak přestane střílet, máte posledních pět možností, jak si vylepšit své dosavadní skóre.

Hra končí tehdy, jakmile uběhne časový limit, nebo se už neobjeví žádná kniha, ukazatel množství zbývajících poletujících knih je uprostřed a hnedle vpravo je údaj o ubíhajícím času, úplně na kraji momentální počet získaných bodů. Grafické úpravě hry není co vytknout, i toto je ovšem u tohoto autora naprostou samozřejmostí. V průběhu hraní jste doprovázení milou uklidňující hudbou, dobře se vyjímá i šustění laseru a výbuchy zasažených knih jsou vskutku velmi realistické. Zkrátka a dobře, mohu vám toto dílko směle doporučit ke stažení, určitě se dobře pobavíte.


Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz