Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Frog Bound - žabí logika

aktualizováno 
Žába se v případě této hry bude proplétat poměrně komplikovaným prostředím, kde pro ní autoři přichystali obrovské množství nástrah. Pokuste se je společnými silami překonat.
75

Frog Bound

Platforma: Shareware
Výrobce: SoftWarewolf

  • různorodé levely
  • dostatek levelu ve verzi zadarmo
  • tmavá grafika

Stáhnout
Frog BoundFrog Bound je projekt zařazený v kategorii shareware, což napovídá tomu, že se jedná o hru placenou. V plné verzi je vybavena přes 100 levely, ovšem za ty zaplatíte bezmála 20 dolarů, což není nejméně a v porovnání s kvalitou a konkurencí bych cenu považovala za velmi přemrštěnou. Na druhou stranu ve verzi zdarma byla uvolněna celá třetina hry, která při takovém počtu levelů zabaví na opravdu velmi dlouhou dobu. Navíc chybí i časové omezení – na Frog Bound se tedy můžete trochu s nadhledem koukat na solidní freewarový zážitek, jen s tím rozdílem, že ty nejtěžší mise si zkrátka nezahrajete.

Ve jméně hry je žába, což není jen tak náhodou a jedná se o hlavního hrdinu. Toho budete navádět po herním světě klasicky kurzorovými klávesami, což nebude tak těžké, vzhledem k tomu, že každá mise je rozdělená do malých prFrog Boundavidelných čtverečků a na těch případně rozmístěné různé překážky. Ty jsou nadesignované tak, abyste u hraní museli přemýšlet, hledat nejlepší cestu, ale zároveň prokázat i jisté vlastnosti hodné hráče například arkádových her. Někde to totiž bude o dobré úvaze, jinde vede rychlý úprk – a ve většině případů se jedná o správnou kombinaci této dvojice.

Co se mi na Frog Boundu opravdu líbilo, to je naprostá variabilita mezi levely. Místy mi přišlo, jakoby každý dělal úplně jiný člověk, neboť nabízely zcela odlišné principy řešení, byť po chvíli hraní sami poznáte, že se přeci jen trochu opakují. Nad tím lze ale v rozumné míře přivřít oči. Většinou máte za úkol dojít do cíle, po cestě Frog Boundzmáčknout jistá tlačítka a vyhnout se nepřátelům. Oblíbený model nepřátel je takový, že se jedná o jistý druh světla pohybující se po vyznačené dráze. Ta mnohdy zabírá s mnoha kličkama většinu obrazovky a tak musíte dobře plánovat a časovat, kdy dráhu překročíte, jinak přijdete o život. Těch má žába mimochodem do zásoby dostatek, ale v pozdějších levelech již jejich velkou zásobou rozhodně trpět nebudete, ba právě naopak.

U Frog Bound ale autoři hned několikrát šlápli vedle, což myslím značně sráží jejich možnosti na případný výdělek. Pokud pomineme vysoko nasazenou cenu je to příliš tmavé pozadí a nevýrazné prvky. Při hraní mě například neskutečně vadilo, že bylo po startu problém na obrazovce dokonce najít hlavního hrdinu, což by se stávat nemělo.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

17 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 6 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz