Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Frog Highway - žába na dálnici

  12:00aktualizováno  6:04
Žába má hlad a její večeře se nachází na frekventované dálnici. Musí sesbírat 100 much, aby se nasytila. Velký pozor si ale musí dávat na projíždějící auta. Pomůžete jí?
60

Frog Highway

Platforma:
Výrobce: Ralhp Le GALL

Stáhnout

forghighway1

Pojďme si společně odpočinout od všech méně i více náročných freewarovek a komerčních titulů nějakou pěknou jednohubkou. Něčím, co zvládne ovládat i počítačový analfabet, ale přitom se bude dobře bavit. Od toho tu je Frog Highway.

Vaším úkolem bude pomoct žábě sesbírat 100 much, což je její běžná porce k večeři. Mouchy ale nejsou úplně hloupé, neboť se potulují po frekventované dálnici. A na vás bude je všechny pochytat. Hraní je rozděleno do menších levelů. V každém máte časový limit na sebráni pěti much, poté se vám čas doplní a celý proces se opakuje. Největšími nepřáteli jsou krvežíznivý řidiči osobních aut, kamiónů a autobusů. Je jim jedno, jestli se jim připletete do cesty. Prostě vás bez milosti přejedou. V takovém forghighway2případě se vám odečte jeden ze 7 životů a na chvíli se stanete nesmrtelnými. Auta jezdí v předem určených směrech ve čtyřech pruzích na každé straně. Každé auto jede také svojí rychlostí, takže některým by se vyhnul i slimák a na některé by nestačila ani formule. S vyššími levely se situace očekávaně ztíží, zvětší se provoz, auta začnou jezdit rychleji a prostoru na manévrování razantně ubude. Hraní končí, jakmile vyčerpáte všechny životy nebo seberete požadovaných 100 much.

Provedení Frog Highway je minimalistické, ale přitom roztomilé. Především projíždějící automobily vypadají rozkošně - pokud vás tedy zrovna nějaký nedrtí pod koly. Jinak celé hře vládne přehlednost. Mušky jsou sice malé, ale mírně se pohybují, takže je pokaždé ihned najdete a budete si k nim moct vybrat nejvhodnější cestu. Na přehledné horní liště nad dálnicí máte všechny potřebné statistiky. Hratelnost je překvapivě dobrá. Od velmi jednoduchého konceptu, se kterým už jsem měl tu čest seforghighway3 několikrát předtím setkat, jsem ze zkušeností neočekával nic moc zábavného. Ale opak byl pravdou. Ovládání žáby je bezproblémové, sbírání much a manévrování před auty až překvapivě zábavné. Musíte ale vzít v potaz, že se jedná o krátkodobou záležitost, která není na mnohahodinové hraní určena. Ve Frog Highway se projeví vaše soutěživost, protože aut začne s vyššími levely jezdit čím dál více a budete mít plné ruce práce. Pěkné jsou i zvuky, kterých je ale poskrovnu.

Jestliže hledáte malou a v podstatě nenáročnou hru, už nehledejte dále. Frog Highway na tento účel poslouží výtečně. Jestliže byste si ale rádi zahráli nějakou komplikovanější hru, podívejte se po něčem jiném.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

57 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz