Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Frog Highway - žába na dálnici

  12:00aktualizováno  6:04
Žába má hlad a její večeře se nachází na frekventované dálnici. Musí sesbírat 100 much, aby se nasytila. Velký pozor si ale musí dávat na projíždějící auta. Pomůžete jí?
60

Frog Highway

Platforma:
Výrobce: Ralhp Le GALL

Stáhnout

forghighway1

Pojďme si společně odpočinout od všech méně i více náročných freewarovek a komerčních titulů nějakou pěknou jednohubkou. Něčím, co zvládne ovládat i počítačový analfabet, ale přitom se bude dobře bavit. Od toho tu je Frog Highway.

Vaším úkolem bude pomoct žábě sesbírat 100 much, což je její běžná porce k večeři. Mouchy ale nejsou úplně hloupé, neboť se potulují po frekventované dálnici. A na vás bude je všechny pochytat. Hraní je rozděleno do menších levelů. V každém máte časový limit na sebráni pěti much, poté se vám čas doplní a celý proces se opakuje. Největšími nepřáteli jsou krvežíznivý řidiči osobních aut, kamiónů a autobusů. Je jim jedno, jestli se jim připletete do cesty. Prostě vás bez milosti přejedou. V takovém forghighway2případě se vám odečte jeden ze 7 životů a na chvíli se stanete nesmrtelnými. Auta jezdí v předem určených směrech ve čtyřech pruzích na každé straně. Každé auto jede také svojí rychlostí, takže některým by se vyhnul i slimák a na některé by nestačila ani formule. S vyššími levely se situace očekávaně ztíží, zvětší se provoz, auta začnou jezdit rychleji a prostoru na manévrování razantně ubude. Hraní končí, jakmile vyčerpáte všechny životy nebo seberete požadovaných 100 much.

Provedení Frog Highway je minimalistické, ale přitom roztomilé. Především projíždějící automobily vypadají rozkošně - pokud vás tedy zrovna nějaký nedrtí pod koly. Jinak celé hře vládne přehlednost. Mušky jsou sice malé, ale mírně se pohybují, takže je pokaždé ihned najdete a budete si k nim moct vybrat nejvhodnější cestu. Na přehledné horní liště nad dálnicí máte všechny potřebné statistiky. Hratelnost je překvapivě dobrá. Od velmi jednoduchého konceptu, se kterým už jsem měl tu čest seforghighway3 několikrát předtím setkat, jsem ze zkušeností neočekával nic moc zábavného. Ale opak byl pravdou. Ovládání žáby je bezproblémové, sbírání much a manévrování před auty až překvapivě zábavné. Musíte ale vzít v potaz, že se jedná o krátkodobou záležitost, která není na mnohahodinové hraní určena. Ve Frog Highway se projeví vaše soutěživost, protože aut začne s vyššími levely jezdit čím dál více a budete mít plné ruce práce. Pěkné jsou i zvuky, kterých je ale poskrovnu.

Jestliže hledáte malou a v podstatě nenáročnou hru, už nehledejte dále. Frog Highway na tento účel poslouží výtečně. Jestliže byste si ale rádi zahráli nějakou komplikovanější hru, podívejte se po něčem jiném.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

57 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!Najdete na iDNES.cz