Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Frog Hunt - nová hra od tvůrců Icy Tower

  12:00aktualizováno  26. dubna 2:43
Pamatujete si ještě chytlavou arkádovku Icy Tower? Pak vězte že Frog Hunt není ničím jiným než další hrou od stejných autorů. Půjde opět o vysoce kvalitní a chytlavou hříčku či nikoliv?
70

Frog Hunt

Platforma: Freeware
Výrobce: Free Lunch Design

Stáhnout

Battle TanksFree Lunch Design to je na nezávislé scéně opravdový pojem. Za sebou mají hned několik zajímavých projektů, přičemž asi nejznámějším je jedna z nejlepších freewarovek vůbec – Icy Tower. Každý kdo ji zná pak jistě ví, že se nejedná o žádnou přeplácanou 3D akci, kde by proti vám stálo velké množství protivníků, které by bylo možno pozorovat v příjemné a detailní 3D grafice. Ba právě naopak, jednalo se o velice jednoduchou arkádu, s obrovskou replayabilitou, kterou si každý prostě musel zamilovat jen díky své vysoce chytlavé hratelnosti.

Ačkoliv by se to dalo čekat, Frog Hunt rozhodně nebude takovým hitem, jako právě zmiňovaný Icy Tower. Ne že by skvěle nevypadal a neobsahoval vcelku zajímavou myšlenku, jedná se však spíše o jednodušší projekt menších rozměrů, který měl posloužit jakožto test několika prvků v gamedesignu. Battle Tanks

Tím však rozhodně nechci naznačit, že by Frog Hunt nestál za vyzkoušení, ba právě naopak. I přes svou jednoduchost stále kvalitou převyšuje mnohé další projekty, které za poslední období na světě vyšly. Vypráví pak příběh malého chlapce jménem Pete. Na něm je vcelku nadlidský úkol v podobě pochytání velké spousty zelených žab pobíhající po herní ploše. Zpočátku jich bude pouze několik málo, postupem času však jejich počet naroste a budou se hemžit prakticky po celém vyhrazeném prostoru.

Aby toho nebylo málo, vedle přemnožených žab se dočkáme také celého sBattle Tankstáda slonů, kteří si to s radostí pomašírují právě přes ono místečko, kde probíhá hra. Svými mohutnými tlapami pak zničí prakticky vše, na co přijdou a na vás je, abyste se jim hlavně velkým obloukem vyhýbali, jinak bude zle. Navíc za sebou zanechávají stopy a ty nejsou stejně tak nikterak bezpečným místem. Stejně jako v případě, že vstoupíte pod některou z tlap slona či se zastavíte na jeho stopě, čeká vás nutnost opakování hry a vymazání momentálně dosaženého výsledku.

Frog Hunt je tedy bezpochyby zajímavou hrou, která vás na malou chviličku zabaví, stejně hutnou a dlouhodobou zábavu jako tomu bylo v případě Icy Tower však rozhodně neplánujte. Příjemná grafika a jednoduchý koncept – doufejme že příště přinesou Free Lunch Design něco mnohem více.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

36 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz