Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Frosch! - hmyzí labužník

  12:00aktualizováno  17. července 11:25
Máte rádi brčály, přírodu a vše, co k tomu patří? Ale říkáte, že nesnášíte hmyz? No, to je sice trošku problém, ale možná by vás mohla zaujmout dnešní hra, ve které právě tyto otravné potvůrky musíte zničit. Frosch je takový malý žabák, který ... no, však Vy víte!

Frosch

Platforma: Freeware
Výrobce: Abramania

Stáhnout

Frosch

Kdo nezná Moorhuhna nebo Catch the Sperm, jako by snad ani nebyl. To jejich tradiční střílení do vyznačených terčů by už mohlo spoustě lidí jít na nervy. Bohužel (nebo snad bohudík?!) se tím nechali inspirovat i ostatní herní autoři a na toto téma vytvářejí další a další hry. Jak se to povedlo lidem z Abramanie budete muset posoudit sami, já se vám hru Frosch! pokusím jen popsat.

Než co si ale budete moci Frosch! poprvé zahrát, čeká vás download téměř dvou megabajtového souboru. Po instalaci, která jistě u každého proběhne v mžiku oka, tedy na nic nečekejte a hru si klidně spusťte. A co se pod tímto drobečkem skrývá? Zajímavá hra typu Moorhuhn, která jistě potěší především odpůrce jakéhokoliv hmyzu. Zvláště pak, jedná-li se o hmyz žijící blízko vody. Už ze samotného názvu si asi odvodíte, že hlavní hrdinkou dnešní gamesky bude žába. Jelikož se jedná přímo o hmyzího labužníka, jistě bude výborným pomocníkem v lovení vážek, komárů, much nebo vos. Tak právě tyto „dobrůtky“ budou dnes vašimi hlavními terči.

Frosch

Po prvním spuštění hry se vám nejprve představí kategorie her, pod kterou dnešní Frosch! zapadá. Autoři z Abramanie si totiž své hry dělí do několika kategorií podle žánru. Po chvilce už ale na scénu vstupuje menu se třemi položkami. Protože se jedná o velmi známé a ve hrách nejčastěji používané volby, nebudu vám je tu vyjmenovávat (Ende – ukončí hru, Highscores - no comment, Spielen – spustí hru :-)). K první hře vám tedy dopomůže posledně jmenovaná.

Takže se tedy ocitáte na hlavním bojišti, které je jak jinak, než u vody. No ono je v podstatě na vodě. V pravém dolním rohu si budete moci všimnout hladové žáby, která už netrpělivě číhá na svoji první kořist. Tou bude samozřejmě nějaký hmyzí zástupce, který se tu za moment objeví. Cílem této hry je, abyste pomocí červeného zaměřovače a pochopitelně i myši sestříleli co nejvíce vážek, komárů, much atd. Každá potvora je jinak bodovaná, a to tak, jakou má velikost. Čím menší, tím více bodů. V časovém limitu devadesáti vteřin byste si tedy mohli nastřílet i několik tisíc. Bohužel to ale zpočátku nepůjde tak snadno, protože je samozřejmé, že se hmyz bude pohybovat sem a tam, takže nějaký ten výstřel půjde vedle. Na to si ale dávejte pozor, jelikož každý špatný zásah se rovná rovné desítce bodů dolu.

Frosch

Po několika hrách už ten cit v ruce jistě budete mít, takže nastřílet si opravdu tučné skóre by neměl být problém. Jakmile limit uplyne, budete se moci zapsat do tabulky Nejlepších, která obsahuje až 100 řádků, takže zapisovat se můžete opravdu dlouho (je jen škoda, že to nejlepší skóre nejde odeslat na homepage výrobce). Pokud by vás snad Frosch! omrzela během hraní, můžete k vypnutí použít buď klávesu Ecs nebo dole nabízenou možnost Abbruch (přerušení).

Nuže, a jsme na konci! Co se týče technické stránky hry, tak ta je provedena jednoduše, ale zato hezky barevně a nic není odfláknuté. Příjemné prostředí ještě zlepšovala audio stránka se svými zvuky – žabí kvákání, bzučení hmyzu a šplouchání vody tu prostě nesmí chybět. Pokud jsem vám vsadil broučka do hlavy a váháte, zda si hru stáhnout či nikoliv, pak je můj úkol splněn. Jestli se vám Frosch! nezamlouvá ani z přiložených obrázků, zkuste si vybrat nějakou jinou – lepší – z našeho největšího archivu v naší zemi. Jistě si vyberete.

Autor:


Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Další z rubriky

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Najdete na iDNES.cz