FruBoom! - se šéfem a nebo bez něj!

  12:00aktualizováno  29. ledna 11:26
Možná i vy nebo někdo z vašeho blízkého okolí patří do skupiny polistopadových nadšenců, kteří se bezhlavě vrhli na podnikatelskou dráhu a jejich záměr jim příliš nevyšel. Krach firmy většinou obnáší krom řady dluhů i propouštění nepříliš nadšených zaměstnanců, kteří poté na svého bývalého šéfa naleznou sotva slůvko chvály a pochopení. A tak se někdy začnou mstít.

FruBoom!

Platforma: Freeware
Výrobce: Ari Feldman

Stáhnout

FruBoomFirma Dana Frumina se měla zabývat vývojem softwaru pro velké společnosti, ale série lží a špatných rozhodnutí vedla k zániku této společnosti na Vánoce 2000. O práci tehdy přišlo 18 lidí, z nichž někteří jsou i na začátku roku 2002 mezi nezaměstnanými. Na scénu proto přichází "mstitel," zřejmě bývalý zaměstnanec Dana Frumina, Ari Feldman. Aby se na špatné vedení a minulost firmy pana Frumina jen tak nezapomnělo, vytvořil freewarovou arkádu FruBoom!, kterou vám dnes představuji a jenž je ne nepodobná legendárním a chytlavým hrám z 80.let minulého století,

Po stažení a instalaci se vám nabídne možnost začít přímo hrát nebo si nejdříve přečíst podrobně popsanou historii neúspěšné firmy a jejího zakladatele. Hra samotná je na dnešní dobu neskutečně primitivní, podivná, "prasečí." Figurka nahoře na zdi hází směrem dolů na vaši postavičku, bomby, které musíte chytat. Hra je rozdělena na levely, dle navyšujícího se počtu svrhovaných bomb a narůstající rychlosti. Po skončení se můžete, pokud jste byli dostatečně dobří, zapsat do tabulky nejvyšších skore a mně nezbývá než dodat, že na překonání první příčky Vám vystačí v pohodě něco okolo 3 - 5 minut hraní.

FruBoomBěhem hry můžete celkem třikrát bombu minout, ovšem v pozdějších, velmi rychlých fázích, vám přijde jakákoliv šance vhod, a tak budete marně litovat každé dříve zbytečně spadlé bomby. K rychlosti této freewarovky by se dalo mít několik velmi vážných připomínek - zezačátku se jeví jako poměrně klidná relaxační záležitost a prvních třicet bomb Vám nebude činit vážnější potíže, ovšem v pozdějších fázích už prakticky nelze stíhat se přemisťovat pomocí směrových šipek na druhý konec, a hra tak nabírá velmi rychlý konec. Další zajímavostí je podezřelé a hlavně nečekané trhání v některých fázích, což vás dokáže značně, zejména při vyšších obtížnostech, rozhodit. Svrhávání bomb dolů totiž pokračuje bez ohledu na možnost ovládání postavičky dole. Nevím jestli se jedná o nedostatek výkonu mého počítače, ale protože hra toto vykazovala na dvou rozličných PC, dalo by se to spíše přisuzovat špatnému naprogramování (zřejmě proto ta firma taky zkrachovala :). Tím bohužel znemožňuje hraní třeba při stahování velkých souborů nebo i při jednodušší práci, což je škoda, protože FruBoom je freewarovka jako dělaná k těmto činnostem.

Celá hra se nese v značně ironickém a subjektivním pohledu autora, a tak například během jednotlivých levelů bude vaše snažení proloženo několika citáty z úst bývalého šéfa, k nimž autor hry dodal hodně ironizující, vlastní komentáře.

FruBoomPo grafické stránce nemůže FruBoom! takřka nic nabídnout, a to ani při minimálních požadavcích. Několik výrazných barev, jednoduše vytvořené postavičky a animace tvořící pouze nepříliš povedená exploze bomby a zanedbatelný průlet letadla na pozadí. Otázkou proto je, co obsahuje 0,97 MB veliký instalační soubor. Muzika? Monotonně se opakující melodie, která po několika minutách unaví stejně jako občasné zvuky dopadajících bomb? Kdo ví ...

Kdo ví, možná právě vy budete patřit mezi osoby, které FruBoom! zaujme, ovšem nebýt "mstitelského" zaměření proti bývalému šéfovi, jednalo by se o ještě horší freewarovou arkádu, s nepochopitelnou velikostí při směšné grafice a zábavností několika minut.

Autor:
Témata: Advent a Vánoce

Nejčtenější

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Paper & Ink Dungeon je podzemí nakreslené tužkou na papír

Paper & Ink Dungeon

Kdysi se ke hraní starých dungeonů doporučovalo používat tužku a čtverečkovaný papír ke kreslení mapy. Zde by to bylo...

Další z rubriky

Ve Spinnortality jste šéfem megakorporace, která se neštítí ničeho

Spinnortality

Velmi reálnou a ještě smutnější budoucnost nám ukazuje obchodní strategie Spinnortality. Svět je zlý a vy, chcete-li...

Horor Northbury Grove je osmdesátková vyvražďovačka pro silné žaludky

Northbury Grove

Osmdesátky neskončili. Alespoň v hlavě šíleného vraha, který na vás v tomto hektickém hororu uspořádá lov právě v...

V Airfall si skáčete mezi mraky a planetami

Airfall

Tato futuristická akce z první osoby je postavena na „nejoblíbenější“ kratochvíli hráčů akčních her. Na překonávaní...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz