Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fruitastic Plus – logika s příchutí ovoce

  12:00aktualizováno  23. srpna 10:04
Líbila se vám jednoduchá, leč velice chytlavá logická hra Coogles? Dnešní Fruitastic Plus pochází z dílen stejného autora a opět se jedná o po všech stránkách propracované dílko. Nevěříte? Je tomu skutečně tak.
60

Fruitastic Plus

Platforma: Freeware
Výrobce: Boris Brock

Stáhnout

Fruitastic PlusPřed nedávnem jsme vám prostřednictvím recenze představili jednoduchou logickou hru Coogles, v níž jste měli za úkol posunovat s ovocnými kameny a tvořit řady nejméně pěti plodů, které následně beze stopy zmizely.V dnešním Fruitastic Plus se taktéž, jak ostatně sám název napovídá, stanou hlavními předměty ovocné plody, ovšem na vašich bedrech bude ležet úkol zcela odlišný.

Všem kdo nedávno recenzovanou velice zábavnou a precizně zpracovanou hru Coogles vyzkoušeli, bude ihned po otevření menu nápadná vskutku značná podobnost těchto dvou titulů. Není se co divit, obě hry pocházejí z dílen stejného autora, který nechal grafický kabátek téměř nezměněn. Fruitastic PlusOvšem samotné jádro hry bylo od základu překopáno, tudíž se nemusíte bát, že byste snad měli tu čest se dvěmi na chlup stejnými hrami.

Fruitastic Plus byl oproti předešlému dílku obohacen o mnoho dalších prvků, díky čemuž značně vzrostla také náročnost hry na vaši inteligenci. Nyní vám totiž nebude k dispozici obrovské pole 10x10 na němž budete moci s kameny volně manipulovat. Na samotném počátku je na vás přichystáno drobné a nepříliš zaplněná hrací deska, jejíž rozměry se však s narůstajícím počtem dokončených levelů budou zvětšovat, stejně jako počet plodů na něm umístěných. Vašim úkolem bude opět do posledního zbytečku tuto desku vyčistit, ovšem budete toho muset docílit poněkud odlišným způsobem. Tentokráte nebudete nuceni tvořit řady, jež budou následně automaticky po dosažení určitého počtu odpalovány. Zcela postačí, budou-li se jednotlivé plody alespoň jednou ze stran vzájemně dotýkat. Poskládáte-li si takovouto skupinku, zbývá již jen odpálit ji, čehož docílíte stiskem pravého tlačítka myši. Levým tlačítkem naopak kameny posunujete. Fruitastic PlusOvšem pozor, ve Fruitastic Plus přibyl další aspekt, jemuž musíte věnovat zvýšenou pozornost. Stačí totiž pouze jeden nerozvážný pohyb a některá z kostek může skočit pod hladinou vody, která vaši plošinku obklopuje. Pokud se tak skutečně stane, přibude na levém panelu jedna hrůzostrašně vypadající lebka. Jestliže jejich počet dosáhne osmi, hra končí a vaším posledním úkolem je zápis svého výkonu do tabulky nejlepších hráčů. Zmínit se musím také o časovém limitu, který vás rovněž značně omezuje. Ten lze však vynulovat odpálením další skupinky ovoce.

O technickém zpracování se nemá příliš cenu rozepisovat, neboť je téměř totožné s již výše zmiňovaným Coogles. Celé herní prostředí je zpracováno do nejmenších detailů a oživeno povedenými animacemi. Stěžovat si nelze ani na zvukové efekty či hudební doprovod, jehož jednotlivé skladby si můžete v průběhu hraní samovolně přepínat. Stejně jako tomu bylo v případě Coogles, i Fruitastic Plus mohu všem hráčům, kterým nejsou logické hry zcela proti srsti, směle doporučit.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

48 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz