Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fu-Bu-Ki - originalita na druhou

  12:00aktualizováno  5:22
Český Myasoft přichází se zajímavou a především velice originální hříčkou, kde bude vedle rychlého postřehu vyžadováno rovněž logické přemýšlení. Co myslíte, jak vysoké skóre se vám podaří nahrát? Vyzkoušejte to!
70

Fu-Bu-Ki

Platforma: Freeware
Výrobce: Mya Soft

Stáhnout

Fu-Bu-Ki Originalita za každou cenu – tak lze jen ve stručnosti charakterizovat hru, skrývající se za podivným názvem Fu-Bu-Ki Ten dává mimochodem tušit, že se nebude jednat ani zdaleka o hru českou, ale chyba lávky. Na svědomí ji má český MYA Soft, přičemž hra byla určena pro nedávnou soutěž, kterou společně pořádaly firmy EMOS a GP Batteries . Jak tedy samotná hra vypadá v akci?

Nutno dodat že vskutku výtečně, s hratelností je to pak již o něco slabší, ale v případě že Fu-Bu-Ki někomu padne do oka, stoprocentně si jej zamiluje. Přirovnat tuto gamesku k nějaké již existující se ukazuje jako prakticky nevyřešitelný úkol. Možná by se s trochou nadsázky dalo říct, že se v několika málo ohledech podobá starému dobrému tetrisu, ovšem v mnohem modernější podobě. Fu-Bu-Ki

Abyste si dokázali daleko lépe představit hrací plochu na níž se budete celou dobu pohybovat, stačí jen uvést, že její tvar je obyčejný kruh, co mimochodem zajímá že se neustále otáčí do kola, což situaci podstatně ztěžuje. Usměrňovat kostičky na rovný povrch je ještě o fous jednodušší zvlášť když vám padají po jednom. Zde si budete muset najednou všímat až tří a správně je umístit. Cílem pak je vytvořit řady stejných a to minimálně po třech kusech. Fu-Bu-Ki Možnou alternativou pak je vytvořit hned celý čtverec o čtyřech kostkách, podmínkou v obou případech ale je, že musíte k sobě dávat výhradně kostičky stejných barev.

Vedle klasických jednobarevných se zde pak nachází několik dalších, které vám mohou pomoci zvednout skóre, což je prakticky to jediné, oč zde běží. Jedná se pak zejména o kostičky s logem oněch již zmiňovaných společností. V případě že se budou nacházet v některé z řad, která již bude dokončená (tedy skupinka alespoň tří stejnobarevných kostiček) dostanete za ně příslušný bodový obnos. V případě, že by se vám snad podařilo udělat celou skupinku z podobných ologovaných předmětů, můžete se těšit na vskutku objemný balík bodů.

Technická stránka společně se samotným nápadem pak celkově patří asi k nejzdařilejším částem hry. Fu-Bu-Ki vám pak doporučuji rozhodně vyzkoušet a to již třeba jen proto, že podobně originálních dílek na nezávislé scéně příliš mnoho není.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

45 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů

Nejčtenější

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.Najdete na iDNES.cz