Fu-Bu-Ki - originalita na druhou

  12:00aktualizováno  5:22
Český Myasoft přichází se zajímavou a především velice originální hříčkou, kde bude vedle rychlého postřehu vyžadováno rovněž logické přemýšlení. Co myslíte, jak vysoké skóre se vám podaří nahrát? Vyzkoušejte to!
70

Fu-Bu-Ki

Platforma: Freeware
Výrobce: Mya Soft

Stáhnout

Fu-Bu-Ki Originalita za každou cenu – tak lze jen ve stručnosti charakterizovat hru, skrývající se za podivným názvem Fu-Bu-Ki Ten dává mimochodem tušit, že se nebude jednat ani zdaleka o hru českou, ale chyba lávky. Na svědomí ji má český MYA Soft, přičemž hra byla určena pro nedávnou soutěž, kterou společně pořádaly firmy EMOS a GP Batteries . Jak tedy samotná hra vypadá v akci?

Nutno dodat že vskutku výtečně, s hratelností je to pak již o něco slabší, ale v případě že Fu-Bu-Ki někomu padne do oka, stoprocentně si jej zamiluje. Přirovnat tuto gamesku k nějaké již existující se ukazuje jako prakticky nevyřešitelný úkol. Možná by se s trochou nadsázky dalo říct, že se v několika málo ohledech podobá starému dobrému tetrisu, ovšem v mnohem modernější podobě. Fu-Bu-Ki

Abyste si dokázali daleko lépe představit hrací plochu na níž se budete celou dobu pohybovat, stačí jen uvést, že její tvar je obyčejný kruh, co mimochodem zajímá že se neustále otáčí do kola, což situaci podstatně ztěžuje. Usměrňovat kostičky na rovný povrch je ještě o fous jednodušší zvlášť když vám padají po jednom. Zde si budete muset najednou všímat až tří a správně je umístit. Cílem pak je vytvořit řady stejných a to minimálně po třech kusech. Fu-Bu-Ki Možnou alternativou pak je vytvořit hned celý čtverec o čtyřech kostkách, podmínkou v obou případech ale je, že musíte k sobě dávat výhradně kostičky stejných barev.

Vedle klasických jednobarevných se zde pak nachází několik dalších, které vám mohou pomoci zvednout skóre, což je prakticky to jediné, oč zde běží. Jedná se pak zejména o kostičky s logem oněch již zmiňovaných společností. V případě že se budou nacházet v některé z řad, která již bude dokončená (tedy skupinka alespoň tří stejnobarevných kostiček) dostanete za ně příslušný bodový obnos. V případě, že by se vám snad podařilo udělat celou skupinku z podobných ologovaných předmětů, můžete se těšit na vskutku objemný balík bodů.

Technická stránka společně se samotným nápadem pak celkově patří asi k nejzdařilejším částem hry. Fu-Bu-Ki vám pak doporučuji rozhodně vyzkoušet a to již třeba jen proto, že podobně originálních dílek na nezávislé scéně příliš mnoho není.


Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

45 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů

Nejčtenější

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Další z rubriky

Paper & Ink Dungeon je podzemí nakreslené tužkou na papír

Paper & Ink Dungeon

Kdysi se ke hraní starých dungeonů doporučovalo používat tužku a čtverečkovaný papír ke kreslení mapy. Zde by to bylo...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

V arkádové Hillbilly Apocalypse se farmář rozhodne zachránit svět

Hillbilly Apocalypse

Když se úroda povede a místo rajčat se vám po farmě potujují krvežíznivá tomatová monstra, je potřeba vzít do ruky...

Najdete na iDNES.cz