Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fuel Depot 3D - zatočte s piráty

  12:00aktualizováno  8:35
Většina her s vesmírnou tématikou jsou jen bezduché 2D střílečky bez kousku invence, které jdou stále v těch samých stopách. Příjemnou změnou po dlouhé době je potom Fuel Depot 3D.

Fuel Depot 3D

Platforma: Freeware
Výrobce: Les Bird

Stáhnout

Fuel Depot 3DCo vám budu povídat, hned v úvodu by se slušelo podotknout, že Fuel Depot 3D není hra původní, ale jedná se o další remake, kterých je v poslední době opravdu mnoho a o vesmírných střílečkách to platí dvojnásob. Ale počkejte, ne, skutečně se nejedná o tisící první klon legendárních Space Invaders nebo o něco méně slavnějšího Xenonu a jiných podobných her, ale "pouze" o předělávku nepříliš známé arkády jménem Rip-Off, jež spatřila světlo světa již v roce 1980.

Princip hry je opravdu jednoduchý a pochopí jej úplně každý - ovládáte malou vesmírnou loď, jejímž úkolem bude chránit 10 krabic s blíže neurčeným radioaktivním obsahem, o něž mají zájem vesmírní bukanýři a téměř neustále na ně pořádají nájezdy.

Fuel Depot 3DAbyste měli působení ve hře snazší, vaše loď disponuje třemi různými zbraněmi - laserový kanón, atomové bomby a tepelně naváděné střely, přičemž u prvně jmenované máte neomezený počet nábojů a u zbylých dvou si musíte vystačit s tím, co dostanete na začátku hry, případně se budete muset spokojit s tím, co občas zbude po sestřeleném nepříteli. A aby toho nebylo málo, stiskem klávesy "X" můžete vyvolat turbo-mód, jenž je sice časově omezen, ale při jeho aktivaci získá vaše raketa šílenou rychlost.

Nepřátel je poměrně hodně a vy se máte co ohánět, abyste je stačili předtím, než vám krabice odcizí, zničit, protože pak by pro vás hra skončila. Fuel Depot 3D obsahuje několik levelů a abych byl upřímný, nepodařilo se mi zjistit, co je třeba udělat, abyste postoupili do dalšího. Prostě a jednoduše, čas od času nastane okamžik, kdy vám hra suše oznámí, že je před vámi nový level. Potěšitelné rovněž je, že počet životů není nijak omezen a dojde-li k výbuchu vaší lodě, následuje efektní animace se záběrem na toho, kdo vás zabil, a posléze dojde k respawnu vaší lodě.

Fuel Depot 3DVše se odehrává v naší sluneční soustavě, takže si můžete vychutnat pohled na různé její planety (Země jako jedna z mála bohužel chybí), na Měsíc a všemožné mlhoviny. Dá se říci, co level, to jiné, unikátní prostředí, protože při vašem postupu ve hře prochází, tedy alespoň částečně, grafická stránka menšími změnami. Když už jsem nakousnul tu technickou stránku, pěkně si ji projdeme celou. Takže všechna grafika je plně 3D pod DirectX, hojně tu jsou užívány různé částicové a čočkové efekty, což s sebou nese vyšší nároky na váš počítač, který by měl být vybaven nějakou modernější grafickou kartou. Vše vypadá opravdu nádherně a vaše oči si určitě přijdou na své. Pokud jsem až doposud neměl ke hře žádné připomínky, teď si to vynahradím, protože hudební stránka hry je otřesná - na pozadí se vám opakují jakési dva nasamplované zvuky o různých výškách a vůbec do hry nezapadají! Opravdu netuším, jestli to autor udělal záměrně, nebo k tomu došlo omylem. Nebýt tohoto malého detailu, mohl by být Fuel Depot 3D téměř dokonalý.

Autor:


Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...Najdete na iDNES.cz