Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fun and Bullets - kulička na Divokém Západě

  15:53aktualizováno  15:53
Arkanoid z prostředí Divokého Západu, býků, kovbojů, pštrosů a zdivočelých krtků.
79

Fun and Bullets

Platforma: Freeware
Výrobce: FreeGamepick.com

  • grafika
  • zábavné
  • málo akce

adware (toolbar)

Stáhnout

Fun and Bullets 4

Fun and Bullets 1Když jsem zhruba před dvěma týdny psal o Gem Ball, ani jsem netušil, jak si naběhnu před dnešní recenzí. Jde totiž opět o arkanoid od stejných vývojářů. Přesto si ode mě vysloužil při hodnocení o několik bodů navíc a pokud bych měl doporučit pouze jeden z nich, určitě by to byl dnešní Fun and Bullets. Proč? Odpověď se částečně skrývá již v názvu: Fun - zábavnost. Když jsem předchozí hře vyčítal malou úctu k původní klasické předloze, tak stejnou výtku bych mohl zopakovat i zde. Opět jde v prvé řadě o spektakulární podívanou, u níž si vazy při klikání rozhodně nenatáhnete. Přesto to základní samozřejmě zůstalo. Za pomoci pádla (nebo chcete-li pálky) musíte odrážet kuličku a trefovat rozličné předměty. Level končí v okamžiku, když je plocha zcela vyčištěná. Pokud míček netrefíte a propadne, přicházíte o jeden ze životů. To je ale poměrně vzácná situace. Jednak máte většinou na ploše několik míčků, jednak i po zrychlovacím bonusu se dá s dostatkem času na každou situaci reagovat.

Fun and Bullets 2Možná vás hned napadlo, co má společného arkanoid a náboje? Nejsou jimi myšleny míčky, ale doplňková funkce, která se aktivuje ke konci levelu a za pomoci střel umožní sestřelit těžko zasažitelné poslední kostky. Také odkazuje na téma celé hry, kterým jsou kovbojové a Divoký Západ. Už jsem se zmiňoval, že Fun and Bullets získává plusové body za svou zábavnost. Hrací plochu oživují farmová zvířata, které můžete kuličkou také sestřelovat. Jde o psi v ohradě, slepice u kurníku nebo odolné pštrosy, kteří slouží zároveň jako bloky. Roli teleportů zase nahrazují krtince, do kterého na jednom konci kulička spadne a druhým vypadne. Tím vyženete z domova poloslepého krtka, který začne bezcílně bloumat po ploše. Humorně zpracovány jsou i doprovodné animace, menu a další prvky. Fun and Bullets 3Rozhodně se na to potom dívá mnohem lépe, než když musíte sestřelovat jen různobarevné kostky.

V pozdějších fázích hry se z nevinných zvířátek stávají krvelačné potvory, objevují se třeba duchové nebo čertíci, kteří po vás střílí ohnivé koule. To ještě víc přispívá k akčnější atmosféře, proti které jinak jde koncept více stupňových staveb, u kterých se zbytečně zasekáváte. Celé prostředí je ve 3D a grafika je na vysoké úrovni. Jenom mi nesedělo kreslené menu a zcela odlišná technologie použitá ve hře. To je ale jen drobný detail, kvůli kterému byste určitě Fun and Bullets neměli zavrhnout.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

79 %

Hodnocení čtenářů

80 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 31 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz