Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Funky Farm - dobrý farmář se musí ohánět

  9:52aktualizováno  9:52
Ovečky a prasata. K tomu parta vlků a na farmě máte o zábavu vystaráno!
76

Funky Farm

Platforma: Freeware
Výrobce: FreeGamepick.com

  • koncept
  • vyváženost
  • chybí hudba

Stáhnout

Funky Farm 2

Funky Farm 1Se sociálními sítěmi nastal boom farmářských simulátorů. Kde kdo má svůj vlastní statek, o který se každý den stará. Mám tyto hry rád, ale poměrně brzy mě také omrzí. Dostaví se totiž často efekt zbohatlíka, kdy máte spoustu peněz a pokud si za ně nemůžete kupovat stále rozmarnější doplňky, začne to být pěkná nuda. A ruku na srdce, už jste viděli nějakého bohatého farmáře se zlatými korýtky? Funky Farm je ovšem jiný! Čeká vás práce, práce a zase jen práce. A pokud už si nějaké peníze našetříte, vynaložíte je maximálně na ochranu svého stáda před havětí.

Počet zvířat je omezený, ale to není na škodu. Ve skutečnosti zde najdete jenom prasátka a ovce. Ovce je dobré vždy zavřít do ohrady, protože z okolních lesů vybíhají vlci a rádi si nějakou sežerou. Koupit si můžete také pasteveckého psa, který slouží ke shánění stáda nebo odhánění vlků. Ovce můžete sice zabít na maso, ale to není efektivní. Více peněz získáte za stříhání vlny. Jsou ovšem choulostivé, takže je musíte pást na trávě bez znečištění. Vtip je v tom, že druhými obyvateli farmy jsou prasata, která v mžiku celý pozemek rozryjí a znečistí. Navíc je musíte neustále živit a dokrmovat. Na druhou stranu jejich zabitím získáte nejvíce peněz. Nemusíte pro ně stavět ohrady, jen jim zajistit čisté okolí přímo u kbelíku.

Funky Farm 2Zní to nudně? Není tomu tak. Dva druhy zvířat vám bohatě dokáží vyvolat na farmě rozruch, ze kterého vám půjde hlava kolem. Prasata vám poboří ohradu, ovce sežerou vlci a hned je o zábavu postaráno. Pak postavíte bezpečnou ohradu, ale už vám nezbude na žrádlo pro prasata. Ty zezelenají a pojdou a jste zase bez peněz. Základní problém je ale v tom, že zabíjet nebo stříhat nelze automaticky, ale vyžaduje to čas. Proces musíte urychlovat klikáním (nebo spíš pumpováním) u jedné z činností. Funky Farm se hraje na levely. Obtížnost roste s tím, kolik peněz musíte nastřádat. Pokud ale limit nesplníte, nic moc se nestane. Začíná běžet další kolo se stejným počtem zvířat, jako jste měli předtím. Pozdější kola tak obvykle odehrajete na několik pokusů. protože jste vzorní farmáři, čeká vás zhruba půl minuty před koncem jeden nelehký úkol. Funky Farm 2Musíte na noc ustájit všechny vaše zvířata podle jmen a v daném pořadí! To limituje jejich počet, protože třeba deset ovcí a dvě prasata prostě přenést nestihnete. Před koncem je tedy musíte poslat na jatka nebo udržovat vhodný poměr mezi prasaty a ovcemi.

Funky Farm mě mile překvapil. Jeho jednoduchá kreslená grafika sice neoslní, ale v běhu vypadá hra pěkně. Pokud hledáte simulátor farmaření s výběrem sta zvonků na krk ovcí, pak utíkejte jinam. Jestli si ale chcete zahrát a zároveň u toho přemýšlet, potom určitě stahujte.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

76 %

Hodnocení čtenářů

48 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 35 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz